ندای البرز
یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۳۸ 2018 Aug 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10836
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۷
 •   
  نماینده مردم البرز، آبیک و قزوین در مجلس شورای اسلامی:
  حجت الاسلام و المسلمین حسینی در مراسم گرامیداشت شهیدآیت الله شیخ نمر که مسجد جامع حضرت رسول اکرم(ص) شهر الوند برگزار شد، گفت: آتش سوزی سفارتخانه عربستان مشکوک و بهانه ایی برای محکومیت انقلابیّون، بجای رژیم سعودی است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز،حجت الاسلام و المسلمین حسینی در مراسم گرامیداشت شهیدآیت الله شیخ نمر که امشب (یکشنبه) با حضور مردم شهر الوند در مسجد جامع حضرت رسول اکرم(ص) برگزار شد، با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص)، به تبیین ویژگی های علمان دینی و رهبران جامعه اسلامی پرداخت و گفت: رهبران جامعه اسلامی نقشی جهانی داشته و  نسبت به مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی دنیا آگاهی دارند.

  حسینی افزود: عالمان واقعی همواره به دانسته های خود عمل نموده و حتی در مواقع نیاز منافع شخصی و داشته های دنیایی خود را  در راه دین فدا میکنند.

  وی ادامه داد: اگر عالمی به دانسته های خود عمل نکرده و نسبت به جریانات مختلف پیرامون خود آگاهی و شناخت نداشته باشد نمی توان او را عالم نامید، زیرا در هنگام تصمیم گیری دچار اشتباه و گمراه خواهد شد.

  نماینده مردم البرز، آبیک و قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیره زندگی  امام خمینی(ره) ، به بیان نمونه هایی از برخورد امام راحل با احزاب سیاسی، گروه ها و اطرافیان پرداخت و اضافه کرد: ایشان با درایت، آگاهی و شناختی که از وقایع جهان داشتند، در بسیاری از موارد از سوء استفاده جریانات و گروه ها جلوگیری نموده و از انقلاب دفاع کردند.

  این مقام مسئول با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، نقش خواص را در تشخیص عالمان واقعی بسیار مهم دانست و اذعان داشت: گاهی اوقات یک راننده تاکسی در جایگاه خواص و یک روحانی در جایگاه عوام جامعه قرار دارد.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوابق مبارزاتی رهبر شیعیان عربستان، شیخ نمر را عالمی آگاه، بصیر و مبارز دانست که لحظه ایی در برابر ظلم و ستم آل سعود عقب نشینی نکرد و به آرزوی دیرینه خود که همان شهادت در راه خدا بود دست یافت.

  حسینی تصریح کرد : شکست مفتضحانه عربستان در یمن و محور مقاومت یکی از علل اقدام سفاکانه آل سعود در اعدام شیخ نمر است و ادامه داد: عالمانی همچون شیخ حسن نصرالله و زکزاکی در جای جای دنیا به بیان واقعیّت های وهابیّت و سلفی گری پرداخته و عده زیادی را به تشییع  جذب کرده اند که حضورشخص مشابه ایی همچون آیت الله شیخ نمر در عربستان برای آل سعود قابل تحمل نبود و منافع آنان را به خطر می انداخت.

  عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان سعودی بارها در جنایت علیه مسلمانان جهان نقش آفرینی نموده است، ابراز داشت: آل سعود قصد داشت تا با اعدام شیخ نمر ایران را داغدار کند، در صورتی که شهادت در راه خدا موجب افتخار شیخ نمر و تمامی شیعیان جهان است.

  حجت الاسلام حسینی یادآور شد: عربستان حقوق بشر را به نفع خود خریداری کرده است، اما جهان اسلام و  کنفرانس اسلام وظیفه دارند تا این موضوع را در مجامع بین المللی پیگیری کنند.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی، مواضع انفعالی دولت در برخورد با عربستان سعودی را یکی دیگر از دلایل اعدام شیخ نمر دانست و تصریح کرد: تعداد زیادی از حجاج بیت الله الحرام در واقعه منا کشته شدند، اما علی رغم تأکیدات مقام معظم رهبری در برخورد با آل سعود، مسئولان دولتی ما به اتخاذ مواضع انفعالی بسنده کردند.

  حسینی آتش سوزی سفارتخانه عربستان سعودی در روزهای اخیر را اقدامی مشکوک و آنرا بهانه ایی برای محکومیّت انقلابیون، بجای رژیم سعودی دانست.

  وی در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان کرد: در طول تاریخ، رهبری شیعه از سوی امام زمان(عج) حمایت و هدایت شده  و مورد عنایت خداوند متعال بوده است.

  حسینی افزود: همگان اذعان دارند که مقام معظم رهبری در تلاطم دنیای کنونی، کشور را بسیار عالی اداره کرده اند، اما امروز دشمن شکست خورده قصد دارد تا با استفاده از عالمان بی بصیرت، رهبری را تحت فشار قرار دهد.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن قصد دارد تا از عالمان و دانشمندان  نا آگاه و بدون تجربه سیاسی  سوء استفاده نموده و با نفوذ آنها در مجلس خبرگان، برای نظام و انقلاب خطر آفرینی کند که باید در برابر این حربه ی دشمن هوشیار بود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">