ندای البرز
سه شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۰:۴۹ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 25178
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
 •   
  میراحمدی مسئول نهضت سواد آموزی شهرستان البرز:
  طرح هوشمند شدن آموزش به سواد آموزان نهضت سوادآموزی در هر استان به یک شهر اختصاص داده می شود که در استان قزوین به شهر الوند اختصاص داده شده است.

  حسین میراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ندای البرز با اشاره به طرح هوشمند شدن آموزش در نهضت سواد آموزی اظهار کرد: این طرح توسط سازمان سوادآموزی کشور در سال جاری اجرا شده است.

  وی افزود: طرح هوشمند شدن آموزش به سواد آموزان نهضت سوادآموزی در هر استان به یک شهر اختصاص داده می شود که در استان قزوین به شهر الوند اختصاص داده شده است.

  مسئول سوادآموزی شهرستان البرز با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در استان قزوین و در دبستان حضرت مریم شهر الوند شروع شده است عنوان کرد: در حال حاضر تنها یک درس از دروس سوادآموزان به صورت هوشمند آموزش داده می‌شود که لوازم مورد نیاز این طرح از جمله سیم کارت و تبلت توسط نهضت سواد آموزی شهرستان البرز تهیه شده است.

  وی بیان کرد: در دوره سواد آموزی نهضت سه دوره وجود دارد که در دوره انتقال آموزش سواد آموزان به صورت هوشیار برگزار می‌شود.

  میراحمدی با اشاره به اینکه این طرح با استقبال سوادآموزان مواجه شده است ادامه داد: این طرح انگیزه شیرینی در سواد آموزان ایجاد کرده است به حدی که اکثر سواد آموزان با اشتیاق در کلاس‌ها حضور پیدا کرده‌اند.

  وی اضافه کرد: این طرح کشوری بوده که در هر استان یک شهر را به عنوان پایلوت انتخاب کرده‌اند که در استان قزوین شهرالوند به دلیل عدم برگزاری کلاس‌های سوری و جذب سواد آموزان واقعی به عنوان پایلوت استان انتخاب شده است.

  میراحمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۰ نفر به عنوان آموزش دهنده و مربی در شهرستان البرز فعالیت دارند که قرار دادهای آنها به صورت شرکتی بوده و در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش در اولویت قرار دارند.

  مسئول نهضت سواد آموزی شهرستان البرز یادآور شد: سازمان نهضت آموزی کشور برای شهرستان البرز در سال جاری ۶۴۰ نفر سواد آموز را درنظر گرفته است که بایستی این تعداد تا آخر سال جاری جذب شوند.

  وی تاکید کرد: شهرستان البرز ازجمله شهرستان های مهاجر پذیر کشور است که این امر باعث شده است به طور دقیق نتوان آمار بی سوادان این شهرستان را به دست آورد.

  مسئول نهضت سواد آموزی شهرستان البرز با اشاره به اینکه کلاس‌های سواد آموزی در تمام شهر و روستاهای شهرستان البرز برگزار می‌شود بیان کرد: در حال حاضر ۵۰ کلاس سواد آموزی در سطح شهرستان البرز در حال برگزاری است.
  میراحمدی افزود: آمار و اطلاعات سال تحصیلی گذشته سواد آموزان نهضت سواد آموزی شهرستان البرز برای
  جذب و ثبت نام ۱۱۴۶ نفر که از این تعداد ۴۶۳ نفر است.

  وی ادامه داد: تعداد آموزش دهندگان ( نیروهای شرکتی ) در سال گذشته ۳۶ نفر بوده که ۹۷ کلاس به تدریس مشغول شدند.

  مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان البرز بیان کرد: جذب و ثبت نام سواد آموزان در سال جاری و تا تاریخ ۳۰ آذر ماه ۶۵۰ نفر بوده است .
  وی با اشاره به تعداد آموزش دهندگان در سال جاری بیان کرد: ۳۶ نفر آموزش‌دهنده در سال جاری در سطح شهرستان البرز مشغول به فعالیت هستند.
  میراحمدی تصریح کرد: تعداد کلاس های نهضت سواد آموزی در سال جاری ۵۰ کلاس بوده است.
  میر احمدی حوزه‌های تحت پوشش سوادآموزی شهرستان البرز را

  الوند، نصرت آباد، کمال آباد، پیریوسفیان، بیدستان ، شریفیه، محمدیه و مهرگان دانست.
  مسئول نهضت سواد آموزی شهرستان البرز با اشاره به اینکه نهضت سوادآموزی به سه دوره تقسیم می شود افزود: دوره سوادآموزی معادل اول تا سوم ابتدایی و دوره تحکیم که در واقع مرور دوره سوادآموزی است و استقبال زیادی از این دوره نمی شود و دوره آخر دوره انتقال معادل چهارم تا ششم ابتدایی است.

  وی خاطر نشان کرد: هدف جامعه سوادآموزی افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله بی سواد و کم سواد هستند که هدیه قبولی ۱۴۴۰۰۰ تومانی به افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله فقط تعلق می گیرد.

  این مسئول با بیان اینکه افراد زیر ۱۰ سال یا بالای ۴۹ سال هم می‌توانند در کلاسهای سوادآموزی به صورت متفرقه شرکت کنند گفت: این افراد می‌توانند مدرک سوادآموزی دریافت کنند ولی هدیه به آنها تعلق نمی گیرد.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">