ندای البرز
دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۳۰ 2018 Feb 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17393
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۱
 •   
  هشدار برای دولت مردان
  نمی‌توانیم یکی از تفکرات خطرناکی هست که در تاریخ پرفرازونشیب ایران هر وقت دشمنان توانستند آن را در بین مردم و محکومت ایران رواج بدن به اهداف خود رسیدند که در این نوشتار به تعدادی از مصادیق آن اشاره می کنیم.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، استادپرس نوشت:

  ما نمی‌توانیم یکی از تفکرات خطرناکی هست که در تاریخ پرفرازونشیب ایران هر وقت دشمنان توانستند آن را در بین مردم ایران رواج بدن به اهداف خود به رسند اما هر وقت در عرصه رهبری آن ، فردی لایق و مدیر پا به عرصه ظهور گذاشته توانسته ایران را به موفقیت‌های بزرگی در مقابل قدرت‌های بزرگ جهان برساند و جه بسا در مقاطعی از تاریخ به یک ابرقدرت در منطقه و جهان تبدیل گشته است و این نکته از زمان ظهور صفویان کاملاً در عرصه سیاسی ما قابل‌لمس است جه ایستادگی در مقابل هجوم دولت بزرگ عثمانی و چه زمانی که امامقلی خان سردار شجاع شاه‌عباس صفوی با همان شعار ما می‌توانیم در مقابل قوای کاملاً مسلح اسپانیا که در آن زمان یکی از ابرقدرت‌های دنیا بودند توانست خلیج‌فارس را از لوث وجود اجنبی‌ها پاک کند و جه در زمان قاجاریان که فتحعلی شاه با باور این تفکر غلط ما نمی‌توانیم عباس میرزا را در مقابل روس‌ها تنها می‌گذارد و تن به خفتی تاریخی می‌دهد.

  اما در دولت قاجار استعمار پیر با دریافتن این نکته که هر وقت اعتمادبه‌نفس کشوری را از آن ملت بگیرند به‌راحتی آن ملت در مقابل خواسته‌های متجاوزان تسلیم خواهند شد دو گروه در ایران را مورد هدف این تفکر قراردادند دسته اول عوامل حکومتی که کشور را اداره می‌کردند و دسته دوم دانشمندان و عالمان کشور که عقاید و … مردم را هدایت می‌کردند برای همین سعی نمودند بانفوذ و تربیت افراد خودباخته‌ای که شیفته زرق‌وبرق غرب (اروپای آن زمان) بودند به این هدف خود برسند

  و در اواخر دولت قاجار به این نتیجه رسیدند که رأس حکومت نیز باید به این تفکر غلط آلوده شود و به‌وسیله رضاخان حکومت پهلوی را پایه گزاری کردند رضاخان از همان ابتدا شیفته غرب بود و به همین جهت می‌خواست ایران را از هر لحاظ شبیه آن‌ها نماید و باسیاست‌های خود این تفکر غلط را در کشور نهادینه کرد تا جایی که در دوره ÷هلوی دوم، رزم‌آرا نخست‌وزیر دولت شاهنشاهی ایران در مجلس خطاب به نمایندگان بیان کرد «ما لیاقت لولهنگ‌سازی (آفتابه گلی) هم نداریم. ۵۰ سال است که آن را می‌سازیم ولی ترقی نکرده‌ایم ما چطور می‌توانیم خودمان صنعت نفت‌مان را اداره کنیم؟ اگر این کارهای عوام‌فریبانه ادامه پیدا کند من ناچار می‌شوم که مسجد شاه را توی سر کاشانی و مجلس را توی سر اقلیت خراب کنم» که مانند پتک بر سر نمایندگان دوره شانزدهم مجلس ملی کوبیده شد و سخت‌تر از اینکه نخست‌وزیر وقت این اظهارات را بیان کرده بود و این رویه ادامه داشت و نه‌تنها این تفکر ما نمی‌توانیم در بدنه حکومت پهلوی فراگیر شد که متأسفانه رفته‌رفته مردم هم به این تفکر غلط آلوده شدند و به همین سبب جنس ایرانی را از جنس خارجی بی‌کیفیت‌تر دانستند و یا اینکه اعتمادبه‌نفس در انجام کارهای بزرگ را از دست دادند و…

  با پیروزی انقلاب اسلامی توسط رهبری حضرت امام (ره) این تفکر رفته‌رفته جای خود را به تفکر ما می‌توانیم عوض کرد و در سایه رهبری امام راحل و سپس رهبری مدبرانه حضرت امام خامنه‌ای تفکر ما می‌توانیم در بسیاری از عرصه‌ها به رنگ واقعیت به خود دید عرصه‌هایی مانند ۸ سال دفاع مقدس، صنایع دفاعی، انرژی هسته‌ای و …

  اما در عصر حاضر باز می‌بینیم که بعضی از اعضای دولت جمهوری اسلامی ایران باز به آن تفکر غلط  «ما نمی‌توانیم»  آلوده هستند و متأسفانه این تفکر غلط در مسئولان رده‌بالای دولت تدبیر و امید رخنه کرده است  که ما  در زیر به شواهدی از آن اشاره می‌کنیم

  • ماجرای ما نمی‌توانیم از زمانی در دولت تدبیر و امید شروع شد که روحانی در مناظره انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه بدون اذن کدخدا نمی‌شود کاری کرد عملاً به اعتقاد خود نسبت به تفکر ما نمی‌توانیم اعتراف نمود به‌طوری‌که بعدها در اظهاراتی بیان می‌دارد «وقتی تحریم بود عزت نبود، برجام اول عزت برای ما آورده است. ما این را می‌گوییم آثار برجام؛ نمی‌دانم دیگران چه می‌گویند و چه می‌فهمند. ما باید همراه شویم و نمی‌توانیم مقابل این قدرت‌های بزرگ بایستیم آن‌هم با شعارهایی که توخالی است.» و این در حالی است که با ادامه این روند دیگر از پیشرفت‌های صنایع هسته‌ای و فضایی و.. چند سالی است که خبری نیست. و همچنین تفکر رأس هرم دولت تدبیر و امید در بدنه آن‌هم شیوع پیداکرده و عملی شده است.
  • وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان چنین عنوان داشت: ” آیا فکر کردید آمریکا که می‌تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد از سیستم دفاعی ما می‌ترسد؟ آیا واقعاً به خاطر قدرت نظامی، آمریکا جلو نمی‌آید؟ این سخنان جناب وزیر در حالی بیان می‌گردد که قدرت‌های جهانی و سازمان‌های جاسوسی کشورهای غربی تاکنون در گزارش‌های متعددی به توان بالای سیستم‌های دفاعی ایران اذعان نموده‌اند. و وزیر امور خارجه ما با چنین تفکری در مورد حقوق ملت ایران با آن‌ها مذاکره نمودند و شاید به خاطر همین علت که از موضع ضعف مذاکره نمودند هرروز که از تصویب برجام می‌گذرد نقاط ضعف این تفاهم بیشتر آشکار می‌شود.
  • اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهور با حضور در نشست تخصصی صنعت خودرو گفته‌اند: «بدون تعارف بگویم آیا در فناوری الکترونیک و یا برق و یا صنایع دیگر امکان رقابت را با محصولات کشورهای دیگر داریم؟» وی در ادامه خطاب به حاضران تأکید کرد: «بگذارید با خود روراست باشیم ما به‌جز پخت آبگوشت بزباش و قورمه‌سبزی در هیچ تکنولوژی صنعتی نسبت به جهان برتری نداریم.» اظهارات ترکان در حالی مطرح می‌شود که ایران هم‌اکنون در بسیاری از صنایع حرف اول را در منطقه می‌زند ولی این نگاه ترکان شبهه نفوذ تفکری مانند تفکر رزم‌آرا و شیرزاد را در دولت تقویت می‌کند.
  • وقتی رهبر انقلاب در اسفند ۹۳ در دیدار مسئولان و فعالان محیط‌زیست، منابع طبیعی و فضای سبز تأکید فرمودند: مسئله‌ی غبار را – به‌قول‌معروف این ریز گردها را – می‌شود حل کرد. حضرت آقا تصریح فرمودند: «همه باید دست‌به‌دست هم بدهند و این مشکل را حل کنند» و در مقابل سرکار خانم ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اعتمادبه‌نفس کامل می‌گوید: «در موضوع گردوغبار هیچ مسئولی نمی‌تواند به مردم وعده دهد که این مشکل تا چند سال آینده حل می‌شود و مردم باید با مشکل گردوغبار کنار بیایند.» خانم ابتکار با این اظهارات و عملکرد خود تا امروز در بحث ریزگردها ثابت کرده است که مصداق ما نمی‌توانیم است.
  • و در تازه‌ترین اظهارنظری و در بحبوحه مسابقات المپیک ریو وزیر محترم ورزش و جوانان به معنای کامل فعل نتوانستن را صرف می‌کند و خطاب به ملت ایران در قبال عملکرد ضعیف مدیریتی خود و وزارتخانه‌اش می‌گوید که «حد ما در ورزش دنیا همین است» و این در حالی است که تنها یک روز از شانه خالی کردن وزیر محترم ورزش از زیر بار مسئولیت جوانان ایران‌زمین با کسب یک طلا و دو برنز و یک نقره به اظهارات وزیر محترم ورزش جواب عملی می‌دهند که ایرانی جماعت اگر بخواهد می‌تواند.
  • ..

  و این موارد،  اندکی از مصادیق  شیوع این تفکر خطرناک  در بدنه دولت تدبیر و امید است که بیان کردیم و امیدواریم که دولت محترم تدبیر و امید با باور کردن توانایی‌های ملت بزرگ ایران و تفکر «ما می‌توانیم» در راه سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم بردارند.

  منبع: راه دانا

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">