ندای البرز
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۲۰:۳۶ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2691
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۰
 •   
  در مرکز بهداشتی درمانی شماره دو الوند تشریح شد:
  رئیس اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: وقتی کارکنان یک سازمان قوانین، مقررات را عمداً یا سهواً مراعات نکنند، تخلف اداری اتفاق افتاده است که با استمرار و نهادینه شدن به فساد اداری منجر می شود.

  جلسه پیشگیری و مبارزه با ارتشاء و فساد اداری برای کارکنان شبکه بهداشت و درمان البرز برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز ، در این جلسه که در سالن اجتماعات مرکز بهداشتی درمانی شماره دو الوند برگزار شد، دکتر عباس طالبیان رئیس دفتر ریاست و رئیس اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی استان در تشریح «آیین‌نامه پیشگیری و مبارزه با ارتشاء و فساد اداری در دستگاه های دولتی» گفت: این آیین‌نامه در چهار فصل شامل مصادیق رشوه، تکالیف و وظایف دستگاه‌های اجرایی و کارکنان و نحوه رسیدگی به تخلف رشوه، تنظیم شده است.

  طالبیان در خصوص عملیاتی کردن مبارزه با فساد اداری اظهار داشت: دستگاه اجرایی باید با شفاف‌سازی دقیق فرآیندهای انجام کار، آموزش کارکنان، انتخاب بازرسان، تشویق کسانی که تخلف ها را گزارش کنند و پیش‌بینی حق فسخ قراردادها در مواردی که توسط طرف مقابل تخلف رشوه اتفاق افتاده باشد، باید پیشگیری و مبارزه با فساد را عملیاتی کند.

  دکتر طالبیان فساد اداری را اقدامات اشخاص حقیقی و حقوقی با هدف انتفاع و بهره برداری برای خود یا اشخاص دیگر در قبال پرداخت مالی به مأموران دولت از راه های غیر صحیح دانست و بیان داشت: این کار می تواند از طریق نقض، تعبیر، تفسیر و تغییر قوانین، مقررات و ضوابط اداری، خودداری، کوتاهی در انجام وظائف قانونی در قبال ارباب رجوع و یا تسهیل و تسریع غیرعادی در انجام کار برای اشخاص معیّن در مقایسه با دیگران باشد.

  رئیس اداره بازرسی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ادامه داد: وقتی کارکنان یک سازمان در دوره های شغلی و مسئولیتی، قوانین، مقررات، آیین نامه ها و گردش کارها، هنجارها و قواعد را عمداً یا سهواً مراعات نکنند، تخلف اداری اتفاق افتاده است که با تکرار، استمرار و نهادینه شدن، تأثیرات آن در نظام اداری به فساد اداری منجر می شود.

  انتهای پیام

  منبع: روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان البرز

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">