ندای البرز
یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۷:۳۸ 2018 Aug 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20841
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳
 •   
  مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد:
  شرایط پذیرش و گزینش دانش آموزان شرکت کننده در آزمون ورودی مطابق دستور العمل اجرایی مدارس نمونه دولتی وبر اساس نمره آزمون ورودی است

  به گزارش پایگاه خبری ندای البرز در شهرستان البرز سالار قاسمی در خصوص ثبت‌نام مدارس نمونه دولتی اظهار داشت: تمام دستورالعمل برگزاری آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی سال تحصیلی ۹۷-۹۶ برای اجرا به مناطق آموزش و پرورش استان قزوین ابلاغ شد.

  وی افزود: به منظور برگزاری مطلوب آزمون طی جلسات متعدد نسبت به تمهید مقدمات اجرای آزمون در سطح شهرستان‌ها و مناطق آموزش و پرورش اقدام شده است و مناطق موظف به اجرا مطلوب و بهینه آن هستند، این آزمون ویژه دانش‌آموزان پایه ششم برای ورودی به پایه هفتم مدارس نمونه دولتی و پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی برگزار می‌شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: ثبت‌نام آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی از ۱۴ اسفند ماه سال جاری آغاز و تا ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۶ ادامه دارد و دانش‌آموزان داوطلب می‌توانند از طریق مدارس محل تحصیل نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

  قاسمی تصریح کرد: شرایط پذیرش و گزینش دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آزمون ورودی، مطابق دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی و براساس نمره آزمون ورودی است و آزمون ورودی رأس ساعت ۹ صبح در روز جمعه ۹ تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

  این مسؤول اضافه کرد: در حال حاضر هشت واحد آموزشی دوره اول متوسطه و ۱۰ واحد آموزشی دوره دوم متوسطه به عنوان مدارس نمونه دولتی در استان قزوین فعالیت می کند که دوره اول متوسطه شامل چهار مدرسه در قزوین، یک مدرسه در بویین زهرا، یک مدرسه در آبیک و دو مدرسه در تاکستان است.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: همچنین دوره دوم متوسطه هم شامل چهار مدرسه در قزوین، دو مدرسه در آبیک، دو مدرسه در تاکستان، یک مدرسه در البرز و یک مدرسه در بویین‌زهرا است.

  گفتنی است بالغ بر چهار هزار و ۸۴۷ دانش‌آموز در ۱۸ مدرسه نمونه دولتی استان قزوین تحصیل می‌کنند.

  همچنین بالغ بر ۱۸ هزار نفر در پایه ششم ابتدایی و ۱۶ هزار نفر در پایه نهم متوسطه مشغول به فعالیت هستند.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">