ندای البرز
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۱:۵۱ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11151
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۲
 •   
  ابوالحسن شیر محمدی طی یادداشتی عنوان کرد:
  ابوالحسن شیر محمدی طی یادداشتی عنوان کرد: به نظر می رسد جریان اصولگرایی نیازمند بازتعریف و بازمهندسی است، به صرف ادعای اصولگرایی کسی اصولگرا نمی شود .

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز،  ابوالحسن شیر محمدی یکی از داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان های البرز، آبیک و قزوین طی یادداشتی عنوان کرد: قبل از آغاز ثبت نام داوطلبین مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی موجی توسط یکی از مسئولین نظام که سابقه اظهارات طلبکارانه کم ندارد کلید خورد تا انتخاب یک شخص مهمترین مساله جلوه داده شود و افکار عمومی را از اهمیت انتخابات تعیین کننده مجلس شورای اسلامی منحرف نماید.

  هر چند انتخابات خبرگان رهبری مهم است ولی به واسطه حضور علمای انقلابی و ربانی نگرانی خاصی متصور نیست و حتما اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی در این دوره تعیین کننده تر و بسیار ویژه است که هوشیاری بیش از پیش مردم عزیزمان ر بیش از پیش می طلبد.

  بعد از ثبت نام اینجانب که توفیق حاصل شد به فضل الهی به عنوان نفر اول در این کار خیر از حوزه انتخابیه قزوین نام نویسی کنم، تماس های مکرری از طرف برخی عزیزان که نگران وحدت و موفقیت اصولگرایان بودند با بنده گرفته شد که لازم می دانم عرایضی را در این رابطه به استحضار برسانم:

  الف: به نظر می رسد جریان اصولگرایی نیازمند بازتعریف و بازمهندسی است. به صرف ادعای اصولگرایی کسی اصولگرا نمی شود و اگر اصولگرا کسی است که دغدغه اصول، ارزش ها و آرمانهای مقدس نظام و انقلاب را دارد و اقامه حق و عدالت و حاکمیت احکام الهی و خدمت خالصانه و بی منت به مردم خصوصا محرومین و مستضعفین و همچنین حضور متعهدانه، فداکارانه، موثر و هماهنگ با ولی فقیه در همه صحنه ها را وظیفه و تکلیف اصلی خود می داند، پس باید همه بدانیم وحدت و موفقیت این جریان مبارک، یک مطالبه و حق عمومی است و همه ما در مقابل آن مسووولیم. مردم نمی پسندند چنین جریان مقدسی نتواند به وحدت برسد، یا از چنین جریانی و افراد مدعی انتساب به چنین جریانی، رفتار غیرقانونی و غیر شرعی سر بزند و یا برخی وابستگان به این جریان، خدمت به مردم در کسوت نمایندگی مجلس را حق مسلم و انحصاری خود بداند!. به جای نگرانی از آمدن فلان کاندیدا از جریان رقیب که هر دوره هم رای می آورد، شایسته تر آن است که رمز موفقیت او را بدانیم.

  و همچنین پذیرفته نیست سردمداران این جریان، همچنان با روش های سنتی و آزمون و خطایی به مدیریت این جریان خصوصا در عرصه انتخابات بپردازند و با غفلت یا غفلتهایی، چهار سال هزینه برکشور و مردم تحمیل شود، حرکت پرشتاب علمی کشور کند گردد، سالها مقاومت و حماسه ستودنی و منحصر به فرد فرزندان غیور و مظلوم این ملت نجیب و عزیز مورد تردید و بی توجهی قرار گیرد، دستورات امام سعادت و عزت ملی ما مسکوت بماند و …

  ب: همه عزیزان منتسب به این جریان خصوصا نامزدهای انتخابات باید بدانند که یک عضوی از اعضای این جریان هستند و نه بیشتر و بر همین اساس، مهم موفقیت جریان اصولگرایی است نه موفقیت زید و عمرو.

  ج: لذا پیشنهاد می کنم: همه کاندیداهای اصولگرا متعهد شوند که تا دو هفته قبل از آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی نظر سنجی علمی دقیقی توسط حداقل دو موسسه معتبر انجام و بر اساس این نظر سنجی ها، سه برابر ظرفیت کاندیداهای مورد نیاز، اجازه ورود به عرصه تبلغات انتخاباتی را داشته باشند و پس از چهار روز از تبلیغات انتخاباتی، نظر سنجی دیگری به عمل بیاید تا دو نفری که در صدر نظرسنجی ها قرار دارند فقط در میدان رقابت بمانند و بقیه به نفع او انصراف دهند هر چند تجربه می گوید چنین پیشنهادی بسیار خوشبینانه است، ولی حداقل اصولگرای واقعی از مدعی اصولگرایی بازشناخته می شود.

  د: این مقال را با حدیثی از پیامبر عزیزتر از جانمان که ایام ولادت با سعادتشان است به پایان می برم. این حدیث گرانقدر در کتاب شریف «الغدیر» به نقل از ابن عباس آمده است که آقا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: «من استعمل عاملا من المسلمین و هو یعلم ان فیهم اولی بذلک منه و اعلم بکتاب الله وسنه نبیه فقدخان الله و رسوله و جمیع المسلمین» یعنی: «هرکس از مسلمانان عاملی(کارگزاری) را بر سرکار بیاورد و به او مسوولیت بدهد، در حالی که می‌داند در بین مسلمانان فردی وجود دارد که او برای این کار سزاوارتر است و به کتاب وسنت پیامبر آشناتر است، آن کس به خدا و رسول خدا و جمیع مسلمین خیانت کرده است.»

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">