ندای البرز
جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۹:۵۸ 2018 Mar 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7259
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۴
 •   
  نماینده مردم قزوین در مجلس:
  ماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با اشاره به سه کارته شدن وزیر اقتصاد گفت: احتمال استیضاح وزیر اقتصاد وجود دارد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی اظهار کرد: در زمینه برخی از مشکلات، وزیر اقتصاد واقعاً اختیار ندارد و در مجموعه دولت قرار می‌گیرد، به همین دلیل نمایندگان مجلس راهی جز بیان مشکلات به وزیر ندارند.

  وی افزود: به دلیل اینکه در برخی زمینه‌ها دولت خوب عمل نمی‌کند و طبق قانون وزرا باید پاسخگو باشند، نمایندگان مجلس از وزیر سؤال می‌کنند.

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر اقتصاد هر زمانی که وارد مجلس شده، نتوانسته خواسته‌های نمایندگان مجلس را برآورده کند، به همین دلیل سه کارت زرد تاکنون دریافت کرده است.

  حسینی تصریح کرد: احتمال استیضاح و یا عدم استیضاح وزیر اقتصاد وجود دارد، چراکه در بسیاری از جاها دولت مقصر است و به وظیفه خود خوب عمل نمی‌کند، به همین دلیل وزیر چون زیرمجموعه دولت است، باید پاسخگو باشد که نمی‌تواند.

  این نماینده مجلس اضافه کرد: دیدگاه و نظر نمایندگان مجلس این نیست که وزیر را به استیضاح بکشانند، بلکه درصدد اصلاح امور هستند.

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر بانک‌ها معضل بسیار بزرگ جامعه هستند و وزیر اقتصاد نیز اذعان می‌کند که بانک مرکزی در اختیار دولت است و دولت باید اقدام کند.

  حسینی خاطرنشان کرد: سرمایه‌داران بدون اینکه سند یا ضامنی داشته باشند، میلیاردها تومان وام دریافت می‌کنند، ولی مردم برای دریافت ۲۰ یا ۵۰ میلیون ریال وام باید خود را به آب و آتش بزنند و معلوم نیست موفق به أخذ وام شوند یا نشوند.

  وی عنوان کرد: از دیگر مشکلاتی که وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد علاوه بر بانک‌ها، موضوعات مربوط به گمرک، مالیات و مسائلی از این قبیل است که چون مردم از نمایندگان انتظار دارند، نمایندگان نیز به عنوان خادم ملت باید پاسخگو باشند و از وزیر بخواهند که تدبیری بیندیشد.

  دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توسعه و سرمایه‌گذاری وسیع در بخش کشاورزی را ضروری دانست و اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی باید وسیع‌تر از زمان فعلی باشد و صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه باید افزایش یابد، گرچه افزایش حمایت دولت از کشاورزان، امری مهم و ضروری است.

  حسینی به ولایت‌مداری آحاد جامعه و تبعیت از ولایت فقیه به عنوان جانشین امام زمان(عج) اشاره و اذعان کرد: پس از پیامبر اکرم(ص) هر اختلافی بین مسلمانان ایجاد شده بر سر مسند ولایت بوده که دوری از ولایت سبب دعوا و اختلاف شده است.

  وی ادامه داد: افرادی بودند که در زمان امام خمینی(ره) کتاب ولایت فقیه را نوشته‌اند، ولی در برخی جاها ولی فقیه را مخالف اهداف خود دیدند و با آن به مخالفت برخاستند.

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله شالی فرموده بودند که رهبر عزیزمان اعلم‌تر و شایستگی رهبری را دارند و من یقین دارم حضرت ولی‌عصر(عج) از ایشان حمایت می‌کند.

  منبع: فارس

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">