ندای البرز
پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۴۷ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9774
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۱
 •   
  وقتی نظارت تعطیل می شود؛
  طبق قانون اگر قرار باشد یک مربی خارجی به کشور بیاید، شورای برون مرزی بایستی در جریان آن باشد تا مجوزهای لازم صادر شود؛ این در شرایطی است که شورای برون مرزی نیز از حضور یک مربی روسی برای برگزاری این دوره ها بی خبر است.
  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز،  چندین دوره کلاس آموزش ایروبیک در شرایطی برگزار شده که فاقد مجوز بوده و مسئولان مختلف مانند هیئت ورزش همگانی و اداره کل تربیت بدنی استان تهران از آن بی خبر بوده اند.

  این در شرایطی است که متاسفانه طی ماه های اخیر مشاهده می شود که در انجمن آمادگی جسمانی نظارتی جامع وجود ندارد. همین نیز باعث شده تا شاهد اتفاقی باشیم که شگفتی برانگیز است. یکی از این موارد درباره برگزاری دوره هایی است که کسی از آن خبر ندارد.

  در ماه های گذشته شاهد برگزاری دوره هایی از سوی برخی به عنوان دوره های کلاس جهانی ایروبیک در سطح تهران بوده ایم که هم هیئت ورزش های همگانی و هم اداره کل تربیت بدنی استان از آن بی اطلاع هستند. این دوره ها که بیشتر شبیه دوره های تفریحی بوده، از سوی برخی مربیان انجمن آمادگی جسمانی ساماندهی شده است. البته، برخی نیز عنوان داشته اند که این دوره ها با مجوز فدراسیون ژیمناستیک برگزار شده است!

  جالب اینجاست که از هر شرکت کننده رقمی معادل ۱۵ میلیون ریال دریافت شده و عنوان شده که مدرک بین المللی است و از خارج کشور صادر می شود. برگزار کنندگان حتی مدعی بوده اند که مربی حاضر در این کلاس ها اهل روسیه است.

  این اتفاق در حالی روی داده که وزارت ورزش در جریان حضور چنین مدرسی نبوده است. این در شرایطی است که طبق قانون اگر قرار باشد یک مربی خارجی به کشور بیاید، شورای برون مرزی بایستی در جریان آن باشد تا مجوزهای لازم صادر شود؛ در غیر اینصورت با وقوع چنین وضعیتی مواجهیم که هیچ کس پاسخگو نیست.

  به نظر می رسد وزارت ورزش و فدراسیون ورزش همگانی می بایست در راستای نظارت بر انجمن آمادگی جسمانی اقدامی عملی نشان دهند. باید نظارتی فراگیر وجود داشته باشد تا چنین دوره هایی بدون مجوز و خارج از چهارچوب های اجتماعی و فرهنگی برگزار نشود.

  منبع: فردا
  انتهای پیام
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">