ندای البرز
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - - ساعت ۰۹:۵۶ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 432
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۰
 •   

  پایگاه خبری ندای البرز: حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی امام جمعه موقت قزوین در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه با بیان اینکه تقوا زیربنای اصلی سایر فضیلت های اخلاقی است اظهار کرد: وجود تقوا در تمام شئون زندگی از مسائل شخصی تا روابط در عرصه های سیاسی و بین المللی الزامیست چرا که تقوا به دنبال خود قدرت تشخیص یا فرقان را ایجاد می کند.
  امام جمعه موقت قزوین در ادامه سخنان خود بیان کرد: قرآن به عنوان شاخص و ائمه هدی که تجسم تقوای الهی اند به عنوان فرقان بیرونی و رعایت تقوای الهی به عنوان فرقان درونی با همکاری و تلاقی یکدیگر، قدرت تشخیص خوب از بد و حق از باطل را در انسان ایجاد میکند.
  مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان قزوین خاطرنشان کرد: اسلام ما را به تقوا و عزت و اقتدار دعوت میکند که صحنه عاشورا زیباترین جلوه برای نمایش این امر مهم است و در مقابل ذلت پذیری و پیروی از هوا و هوس واطاعت از شیطان و ایادی آن را نتیجه بی تقوایی میداند.
  حجت الاسلام عابدینی با اشاره به مناسبت روز بسیج ابراز کرد: روح بسیج همان روح تقواست که در شب عاشورا وقتی امام حسین (ع) بیعت خود را از گردن یارانشان برداشتند ولی هیچ کدام از اصحاب این سخن امام را بهانه و دستاویز خود قرار نداده و با درک و بصیرت بالای خود تا پای جان به دفاع از امام خویش پرداختند.
  وی افزود: بسیج کلمه بصیرت را تداعی می کند و سیل عظیم بسیجیان امروز شاگردان مکتب حضرت ابولفضل هستند. امام صادق از حضرت عباس به عنوان نافذ البصیرت و تیزبین یادکردند و این بیانگر لزوم وجود بصیرت و رصد مسائل روز سیاسی زمان خود و تشخیص حق از باطل است.
  این استاد حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: اعتماد و توکل به خدا از دیگر نشانه های وجود روح بسیجی در جامعه است. همانطور که ما در جنگ شاهدبودیم که جنگ را توپ و تانک اداره نکرد بلکه ایمان و اعتقاد قلبی به خداوند و وعده نصرت او بود که موجب پیروزی و عزت انقلاب اسلامی ایران شد.
  خطیب موقت جمعه قزوین در ادامه خطبه دوم با اشاره به اقدامات جدید آمریکا در عراق و سوریه برای کمک به داعش گفت: از ابتدا مشخص بود که دعوت آمریکا از سایر کشورها برای مبارزه با داعش نمایشی و در حقیقت نیرنگی سیاسی برای حمایت بیشتر از داعش بود و در واقع آمریکا نه تنها مولد و حامی سیاسی داعش بلکه حمایتگر نظامی آنها نیز می باشد.
  وی در ادامه تصریح کرد: در هر منطقه ای که ارتش عراق تا مرز نابودی تکفیری ها و خلع سلاح آنان پیش می رفت، هواپیمای آمریکا به کمک داعش شتافته و تجهیزات و اسلحه را در اختیار آنان قرار می داد و نشان داد که به طور مستقیم حامی نظامی داعش است که البته دولت عراق با رد پیشنهاد آمریکا برای ورود نظامی به بهانه نابودی داعش مشتی محکم بر دهان آنان زده و عظمت کشور و مردم خود و طرفداری از حامی مقتدر خود یعنی ایران را نمایش داد.
  این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به مذاکرات هسته ای اظهار کرد: در روند مذاکرات هر اتفاقی بیفتد و حتی اگر تمام تحریم ها هم رفع گردد باید بدانیم در مقابل ما شیطان بزرگی است که در پی دلسوزی برای ما نیست و مطمئنا در پی حیله های جدید است.
  عابدینی با تأکید بر این نکته که قرآن به ما اجازه اعتماد به دشمن را نمی دهد ابراز کرد: سرنوشت کشور را نباید به ریسمانی گره زد که یک سر آن در دستان دشمن و شیطان بزرگ است و این اصل باید مدنظر ملت، دولت و بالأخص جامعه دیپلماسی کشور باشد.
  وی افزود:باید باور کنیم که دست دشمن در مذاکرات هسته ای و غیر آن دست نیاز و فقر و ذلت و در کل پایین تر از ماست چرا که به فرموده خداوند اگر شما مومن باشید شما از دیگران برتر و بالاتر هستید و اگر این مسئله را بپذیریم مسلما در روحیه و ادبیات و الفاظ سیاسی ما موثر خواهد بود.

  مطالب مرتبط با موضوع :
  برچسب ها :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">