ندای البرز
یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۲۴ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11576
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۹
 •   
  تحولات میدانی سوریه:
  ارتش سوریه با گسترش دامنه نفوذ خود در حومه درعا به بستن مرزهای مشترک با اردن و بستن نفوذ تروریست‌ها از سمت این کشور نزدیک می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، نیروهای ارتش سوریه همزمان با گسترش دامنه نفوذ خود در شهر الشیخ مسکین در حومه درعا، به عملیات خود علیه گروه‌های تروریستی با هدف رسیدن به مرزهای اردن و بستن راه‌های کمک‌رسانی به این گروه‌ها ادامه می‌دهند.

  یک منبع نظامی سوری گفت یگان‌هایی از نیروهای ارتش در امتداد الشیخ مسکین در حومه شمالی درعا، خیابان‌ها و مؤسسات و مجتمع‌های مسکونی شمال، شرق و جنوب آن را پاکسازی کرده و به پیشروی خود به اطراف شهر پس از انهدام تعدادی زیادی از مواضع و استحکامات تروریست‌ها و فرار ده‌ها نفر از آنها به خارج از شهر ادامه می‌دهند.

  بر اساس گزارش الوطن سوریه، شهر الشیخ مسکین از مهمترین نقاط محور جنوبی به شمار می‌رود به‌طوری که حلقه ارتباط مثلث درعا،‌ دمشق و قنیطره قلمداد می‌‌شود و تنها ۳۰ کیلومتر از مرزهای اردن و حومه جنوبی دمشق، قنیطره و السویداء فاصله دارد.

  در صورتی که ارتش سوریه این شهر را به‌طور کامل آزاد کند، آخرین شاهرگ و راه‌های کمک رسانی به گروه‌های تروریستی قطع می‌شود، چرا که شهر الشیخ مسکین یکی از مهمترین خطوط دفاعی پیش از رسیدن به نوی و تپه‌های استراتژیک الجابیه و الجموع است.

  ارتش سوریه، محور الشیخ مسکین را هدف اساسی در جنوب قرار داده است، تا به پروژه اساسی تروریست‌ها پایان دهد و این ایستگاه، ایستگاه اساسی برای حمله به مواضع و مخفیگاه‌های تروریست‌ها در دیگر روستاهایی باشد که اشغال کرده‌اند. تروریست‌ها این مکان‌ها را نقطه شروع حملات خود به دمشق، خان الشیخ، سعسع، زاکیه و اطراف پایتخت قلمداد می‌کردند.

  یک منبع نظامی در این باره گفت یگان‌هایی از ارتش سوریه طی ساعات گذشته،‌ عملیات متمرکزی را علیه مقرها و تجمعات تروریست‌های جبهه النصره شاخه شبکه القاعده در سوریه و گروه‌های تروریستی تکفیری دیگر در درعاالبلد و درعاالمحطه آغاز کردند.

  این منبع افزود عملیات نیروهای ارتش به انهدام تعدادی از مقرها و خودروهای مجهز به تیربار و حامل سلاح و تیربار تروریست‌ها منجر شد.

  محله‌های المنشیه، العباسیین و گمرک قدیم در درعاالبلد آخرین مکان‌هایی است که تروریست‌ها در آن پراکنده شده‌اند و در صورتی که ارتش سوریه این مناطق را پاکسازی کند به آخرین مرحله پیش از بستن کامل مرزها با اردن به‌ویژه پس از تشدید حلقه محاصره المتاعیه و الخربه نزدیک مرزهای اردن خواهد رسید.

  منبع سوری تصریح کرد در عملیات نیروهای ارتش علیه یک گروه تروریستی در شهرک عتمان در شمال شهر درعا، بیشتر اعضای آن کشته و یا زخمی شدند.

  همچنین یک یگان از نیروهای ارتش، تجمعات تروریست‌های  داعشی در حومه جنوب شرقی استان السویداء را به‌شدت گلوله‌باران کردند.

  به‌گفته این منبع سوری، حملات ارتش به انهدام مقر تروریست‌های داعشی به‌همراه خودروهای مجهز به تیربار آنها در تپه الصحن در چهل کیلومتری جنوب شرقی شهر  السویداء منجر شد.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">