ندای البرز
دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۷:۵۷ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7383
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۳
 •   
  جانشین سازمان بسیج اصناف کشور در یادواره شهدای اصناف شهرستان البرز تأکید کرد:
  جانشین سازمان بسیج اصناف کشور تأکید کرد: اصناف و بازاریان نباید در موضوع جهاد اقتصادی منتظر اقدام دولت باشند، بلکه با اقدام جهادی و ایجاد کارگروه های تخصصی، در حوزه کاهش فروش اجناس خارجی در بازار و رونق کسب و کار اقدام کنند.

  یادواره شهدای اصناف شهرستان البرز صبح امروز، با حضور جانشین سازمان بسیج اصناف کشور، رئیس سازمان بسیج اصناف استان، مسئولان شهرستان، بازاریان و خانواده های معزز شهداء در کانون شهید مطهری شهر الوند برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، غلامرضا حسن پور جانشین سازمان بسیج اصناف کشور در سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س)، به بیان فضیلت زیارت امام رضا(ع) و خواهر بزرگوار ایشان پرداخت و با اشاره به مناسبت های ماه ذیقعده افزود: ماه ذیقعده تعلق خاصی به امام رضا(ع) دارد،زیرا ضمن اینکه سالروز ولادت امام هشتم در این ماه واقع شده، میلاد حضرت معصومه(س) و حضرت شاه چراغ(ع) و نیز شهادت امام جواد(ع) هم در این ماه قرار دارد.

  جانشین سازمان بسیج اصناف کشور در ادامه سخنان خود ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور و تشریح سجایای اخلاقی مرحوم سید علی اکبر ابوترابی، به تبیین فضیلت جهاد و شهادت از دیدگاه قرآن کریم پرداخت و عنوان کرد: خداوند متعال در آیات ۱۰ الی ۱۳ سوره مبارکه صف، شهادت را تجارتی می داند که هیچ ضرری در آن نیست .

  حسن پور با قرائت روایتی بیان داشت: پیامبر اسلام (ص) فرمودند، هنگامی که رزمندگان عزم میدان می کنند، خدا بر ایشان براعت و دوری از آتش جهنم را مقرر میفرماید و هنگامی که سلاح برمی دارند و آماده میدان می شوند، خدای تعالی به آنان بر فرشتگان مباهات و افتخار می کند و ادامه داد: حضرت رسول اکرم (ص) می فرمایند، هنگام وداع شهداء با خانواده شان، در و دیوار برایشان گریه می کنند و از گناهان خویش خارج می شوند، از این موقع ، آنها هیچ کاری نمی کنند مگر اینکه پاداش آن مضاعف می گردد و هنگامی که با دشمنان روبرو می شوند ، مردم جهان نمی توانند میزان ثواب آنها را درک کنند.

  این مقام مسئول در خصوص جایگاه خانواده های شهداء نیز اظهار داشت: هنگامی که شهید بر روی زمین قرار می گیرد، خداوند می فرماید: «من سرپرست بازماندگان اویم(شهید) ، هرکس آنها را خشنود کند ، مرا خشنود کرده و هرکس آنها را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است. »

  حسن پور اعلام کرد: بیش از ۱۰ هزار شهید اصناف و بازار در کل کشور شناسایی شده اند که مقام معظم رهبری در وصف آنها فرمودند: اولین گروهی که به ندای امام خمینی(ره) در نهضت پاسخ دادند، بازاریان بودند که این افتخار بزرگی برای بازاریان است.

  جانشین سازمان بسیج اصناف کشور به بیان اهمیّت نقش بازاریان و اصناف در انقلاب اسلامی پرداخت و ابراز داشت: تنها شهیدی که امام خمینی(ره) در تشییع جنازه او حضور پیدا کردند، شهید حاج مهدی عراقی یکی از بازاریان متدیّن است که توسط گروه فرقان به شهادت رسید.

  حسن پور با اشاره به اقدامات شهید عراقی در تشکیل شورای مرکزی جمعیّت مؤتلفه اسلامی ادامه داد: امام خمینی(ره) در وصف این شهید بازاری فرمودند، «من ایشان را ۲۰ سال است که می شناسم، او یک نفر نبود بلکه به تنهایی ۲۰ نفر بود، عراقی برادر و فرزند خوب من بود، او می بایست شهید می شد، برای او مردن در رختخواب کوچک بود».

  وی ابراز داشت: یک محقق آمریکایی در بررسی نهضت امام خمینی(ره)، بازاریان را ستون فقرات انقلاب اسلامی ایران می داند و افزود: اصناف و بازاریان در دوران انقلاب اسلامی و ۸سال دفاع مقدس، با جان و مال خود زحمات بسیاری را متحمل شدند تا انقلاب اسلامی به ثمر بنشیند.

  جانشین بسیج اصناف کشور

  این مقام مسئول عنوان کرد: هر واحد صنفی یک سنگر در جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن است که در این خصوص، وظیفه اصناف رعایت تقواء و جهاد اقتصادی است.

  حسن پور ضمن تأکید بر احیاء مجدد ارزشهایی همچون اعتماد، امانت داری، کمک به ایتام، تسریع ازدواج جوانان و پرداخت وجوحات شرعی در بازار گفت: اصنافی که در ابتدا انقلاب را آغاز کرد، ثابت کرد که همواره در مسیر انقلاب حضور دارد؛ به صورتی که در وقایع فتنه ۸۸، بازاریان با فتنه گران همراهی نکردند.

  جانشین سازمان بسیج اصناف کشور افزود: دشمنان ما اقدامات بسیاری را برای از میان برداشتن انقلاب اسلامی انجام داده اند که همه آنها بی نتیجه ماند و دشمن را مأیوس کرد، اما امروز آخرین تیر دشمن، حربه اقتصادی است که اصناف باید در مقابل دشمن ایستادگی کنند تا بتوانیم در ین جنگ نیز پیروز شویم.

  وی خرید کالای خارجی را اقدامی برای رونق بازار کشور هایی نظیر چین دانست و تأکید کرد: اصناف و بازاریان نباید در موضوع جهاد اقتصادی منتظر اقدام دولت باشند، بلکه با اقدام جهادی و ایجاد کارگروه های تخصصی، در حوزه کاهش فروش اجناس خارجی در بازار و رونق کسب و کار اقدام کنند.

  غلامرضا حسن پور در پایان سخنان خود، به موضوع توافق هسته ایی اشاره کرد و اذعان داشت: امروز به نقطه ایی رسیده ایم که ابر قدرتهای دنیا لفو توافق نامه را اتفاقی برای پایان ابر قدرتی خود دانسته و ازآن به عنوان روزی تاریخی یاد می کنند.

  وی دستاورد های هسته ایی کشور را حاصل زحمات بسیار دانشمندان، شهدای هسته ایی و استقامت مردم ایران دانست و بیان داشت: ما بر عهد خود پایبندیم ؛ اما آنان قابل اعتماد نیستند که در این صورت، شکست در مذاکرات، شکست آمریکایی ها خواهد بود.

  گفتنی است در پایان این مراسم، از تعدادی از خانواده های اصناف شهرستان البرز با تقدیم هدایا و لوح یادبود تجلیل شد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">