ندای البرز
پنج شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۰۷:۲۸ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 3066
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۰
 •   
  گزارش ندای البرز :
  یکی از شهروندان ناحیّه شهری نصرت آباد اظهار داشت: عملکرد شورای شهر در ناحیه شهری نصرت آباد بسیار ضعیف بوده و آنها نتوانسته اند انتظارات مردم این منطقه را فراهم کنند؛ به نظر بنده نباید در دوره بعدی به این شورا رأی داد.

   ماده ۷۱  قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور که در اول خردادماه یکهزار و سیصد و هفتاد و پنج توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۳/۳/۱۳۷۵ به تأیید شورای نگهبان رسیده ، برای شورای اسلامی شهر، وظایف و اختیاراتی را تعیین نموده که به موجب آن باید اقدامات و تمهیدات لازم را به عمل آورده و در مقابل مردم حوزه انتخابیه خود پاسخگو باشد.

  لذا با توجه به فرا رسیدن روز های پایانی سال ۹۳ ، با حضور در جمع مردم شهر الوند و ناحیّه شهری نصرت آباد، نظر شهروندان در خصوص اقدامات و عملکردشورای اسلامی شهر را در مدت سپری شده از دوره چهارم جویا شدیم.

  شورای شهر الوند، عملکرد خوبی را نسبت به شورای دیگر شهر ها داشته است

  شهروندان الوندی به خبرنگار پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز گفت: با توجه به اینکه مدت زیادی از آغاز فعالیت دوره فعلی شورای شهر نمی گذرد، فکر میکنم شورای شهر الوند، تاکنون عملکرد خوبی را نسبت به شورای دیگر شهر ها داشته و می توان به آنها نمره خوبی داد.

  همشهری دیگری در این خصوص افزود: اعضای شورای شهر، در مورد شهردار قبلی عملکرد مناسبی را از خود نشان ندادند و باید قومیّت گرایی را کنار میگذاشتند تا اولویت اوّل آنها مردم می شد؛ فکر میکنم اگر این موضوعات کنار گذاشته شود و به نظر واحد دست یابند، عملکرد خوبی خواهند داشت.

  جوان الوندی در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر الوند عنوان کرد: اقدامات شورای شهر نسبت به گذشته خوب بوده است و تا الان هم مشکل آنچنانی وجود نداشته، امّا می توانند عملکرد بهتری را در این شهر داشته باشند.

  یکی از شهروندان ناحیّه شهری نصرت آباد نیز اظهار داشت: عملکرد شورای شهر در ناحیه شهری نصرت آباد بسیار ضعیف بوده و آنها نتوانسته اند انتظارات مردم این منطقه را فراهم کنند؛ به نظر بنده نباید در دوره بعدی به این شورا رأی داد.

  نمایندگان محترم مردم در شورای اسلامی شهر، خدمات رفاهی لازم را ایجاد نکرده اند

  شهروند دیگری می گوید: شورا شهر، عملکردی نظارتی دارد و برای اینکه ببینیم شورا در اجرای وظایف محوله خود موفق بوده یا نه؛ باید نگاهی به نحوه اجرای برنامه های شهرداری داشته باشیم که این موضوع، در تدبیر مدیریت شهری در زمین های شهرداری، عملکرد مناسبی نبوده و ادامه می دهد:  جمعیّت بسیار بالایی در این منطقه ساکن هستند و  نمایندگان محترم مردم در شورای اسلامی شهر، خدمات رفاهی لازم را برای آنها ایجاد نکرده اند و مردم مجبور هستند، برای تأمین نیاز های  ضروری خود؛ فاصله زیادی را تا مرکز شهر و خیابان های اطراف طی کنند و جالبتر از آن، به برخی از ساختمانها برای تبدیل فضای پارکینگ به مغازه مجوز داده اند که کار تعجب آوری است.

  این شهروند اضافه کرد:  آیا ایمنی مسکن مهر مورد توجه قرار گرفته و اگر خدایی ناکرده آتش سوزی در این ساختمان ها رخ بدهد، نردبان آتش نشانی در شهر وجود دارد ! آنچه که معلوم است آنها عملکرد خوبی را نداشته اند و با یک تصمیم اشتباه در ماه های پایانی سال ۹۳ شهر را به دلایل مختلفی همچون عدم تدبیر در ساماندهی دستفروشان متشنج کرده اند.

  یکی از نمازگزاران مسجد جامع حضرت ابوالفضل(ع) اظهار داشت: بنده برخی از اعضای شورای شهر را تا بحال ندیده ام و فکر میکنم حضور خوبی در میان مردم ندارند و با توجه به اینکه شخصاً ارتباط زیادی با مردم دارم ،مطلع هستم که از عملکرد آنها رضایت کافی وجود ندارد و تصریح کرد: متأسفانه برخی به دنبال عوام فریبی هستند؛ مثلاً روز شنبه ساعت ۳الی ۵بعد از ظهر و در اوج شلوغی، اقدام به خط کشی جاده الوند به قزوین می کنند تا مردم ظاهر بین، فعالیّت خدمات شهری را مشاهده کنند و در مقابل نسبت به دیگر مسائل تدبیری ندارند.

  شورای شهر نتوانسته پاسخگوی انتظارات شهروندان باشد

  یکی از چهره های فعال در امور فرهنگی و مذهبی شهر بیان داشت: شورا ی شهر الوند نتوانست در ۱سال و نیم گذشته پاسخگوی انتظارات شهروندان، در موضوعات فرهنگی و عمرانی باشد؛ که  این موجب شد تا نگاهی منفی نسبت به شورای شهر ایجاد شود و آنها کارنامه قابل قبولی را در پیشگاه مردم نداشته باشند.

  وی ادامه داد: عدم رعایت شاخصه های لازم در انتخاب شهردار و عدم پاسخگویی شهردارمستعفی به عملکرد خود، از جمله مواردی بود که به بدبینی مردم نسبت به این دوره از شورای اسلامی شهر افزود و این استنباط را در میان شهروندان بوجود آورد که  خدایی ناکرده، ضدو بند و خط و ربط هایی در شورای شهر وجود دارد که آنها نسبت به عدم مطالبه پاسخگویی به سؤالات طرح شده و عملکرد شهردار قبلی کوتاه آمدند .

  دیگر چهره فعال فرهنگی و اجرایی شهر الوند می گوید: شورای شهر فعالیت های زیادی را تاکنون انجام داده است ، امّا هیچ یک زیر بنایی نبوده و با بودجه میلیاردی این شهر تناسب ندارد و اضافه می کند: البته قومیّت گرایی ، عدم داشتن تخصص و نگاه تخصصی به موضوعات و امور جاری در شهر و عدم پاسخگویی به مردم از مواردی است که اعضای شورای شهر در آنها دچار ضعف هستند که امیدواریم بتوانند در روزهای باقی مانده از دوره فعالیّتی خود آنها را مرتفع نموده و با اقدامات مناسب، تدابیر صحیح، صداقت، تعهد، روحیّه جهادی و ارائه گزارش به مردم ، الگویی برای شورا های آینده باشند.

  مهمترین توصیّه مقام معظم رهبری  به شورا های اسلامی

  در پایان، لازم است به مهمترین توصیّه مقام معظم رهبری  به شورا های اسلامی شهر و روستا اشاره ایی کنیم که فرمودند: مهمترین توصیه‌ی اینجانب اولاً مربوط به سیاست‌ها و برنامه‌های کاری شما و سپس درباره‌ی گزینش مدیریت شهر و روستا است.

  تسهیل زندگی مردم در کارهایی که به شهرداریها مربوط است، برطرف کردن معضلات شهر و روستا، سالم‌سازی محیط زیست، حفظ اصالت اسلامی و ملی در ساخت و سازها، استقرار بخشیدن به جو اسلامی و فرهنگیِ سالم، پرداختن به نیازهای فوری‌تر در عین اهتمام به کارهای زیربنایی، اولویت دادن به مناطق مستضعف‌نشین، تأثیرناپذیری از نفوذ ثروتمندان و جاذبه‌ی ثروت، رعایت دقیق قوانین و عدم تخطی از آن با حیله‌های شبه قانونی، رعایت ویژه‌ی محرومان، آلوده نشدن به اسراف و هدر ندادن بیت‌المال با تجملات زائد و سفرها و مراسم غیرلازم، و در یک کلمه رعایت تقوا و تدبیر و پشتکار، و بهره‌گیری از دانش و تجربه، مواد عمده‌ی توصیه‌ی نخست اینجانب است.

  برادران و خواهران گرامی، بدانند که وعده و ادعا برای قانع کردن مردم کافی و کارآمد نیست.

  مردم وفادار ما، تشنه‌ی عمل و صداقت‌اند و هرجا از آن نشانی ببینند، همدلی و همکاری و وفاداری خود را نثار می‌کنند. دوران چهارساله دوران آزمایش شما در چشم مردم نیز هست.کار امروز شما، داوری فردای مردم و حکم عادلانه‌ی ذات اقدس الهی در یوم‌الحساب را تعیین خواهد کرد.(۱)

  انتهای پیام

  ۱- (پیام به نشست منتخبان دومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۱۳۸۲/۰۲/۰۶)
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">