ندای البرز
پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۰:۳۶ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7491
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۵
 •   
  مدیرعامل بیمارستان خیریّه رحیمیان عنوان کرد:
  مدیرعامل بیمارستان خیریّه رحیمیان عنوان کرد: اگر مشکلات قبلی موجود در اجرای طرح خرید خدمت مرتفع شده و شرایط پشتیبانی غیر مالی از بیمارستان افرایش داشته باشد، از اجرای این طرح در بیمارستان استقبال می کنیم.

  دکتر ابوالفضل محمد زاده مدیر عامل بیمارستان خیریّه رحیمیان در مصاحبه با خبرنگار  پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز گفت: در حال حاضر این بیمارستان با ۵ تخت مراقبت های ویژه، ۳ اتاق عمل، ۶ تخت جراحی زنان، زایمان، اطفال و نوزاد،۳ بخش بستری با ظرفیّت ۴۴ بیمار زن و مرد، ۳ تخت اورژانس و ۷ تخت تحت نظر به مردم استان قزوین ارائه خدمت می نماید.

  محمد زاده افزود: بیمارستان خیریّه رحیمان جزء اولین بیمارستان هایی است که برای رفاه بیماران خود، تخت های بستری موجود خود را به تخت های ریموت دار برقی تجهیز نموده است.

  وی عنوان کرد: تجهیزات پاراکلینیکی و آزمایشگاهی پیشرفته و درمانگاه های تخصصی این بیمارستان آماده ارائه خدمت بوده و خدمات دیگری همچون آزمایشات تخصصی کارخانجات و سنجش شنوایی نوزادان نیز در این مرکز ارائه می شود و ادامه داد: با توجه به آمار بالای زایمان سزارین، این بیمارستان اقداماتی را برای ترویج زایمان طبیعی انجام داد که اجرای طرح تشویقی کاهش هزینه زایمان طبیعی به ۳۰۰ هزار تومان، موجب انتخاب این بیمارستان به عنوان بهترین بیمارستان خصوصی مروج زایمان طبیعی شد.

  دکتر محمد زاده

  ۹۰ درصد مرگ و میر بیمارستان مربوط به سالمندان است

  محمد زاده اضافه کرد: برگزاری کلاس های مشاوره زایمان طبیعی، افزایش تسهیلات زایمان بدون درد و زایمان موضعی نیز از دیگر اقدامات این مرکز درمانی برای افزایش رغبت بانوان به فرزند آوری و زایمان طبیعی بوده است و اضافه کرد: میزان مراجعه افراد سالمند به این بیمارستان بالا بوده و آمار ها بیانگر آن است که ۹۰ در صد مرگ و میر این بیمارستان نیز به افراد سالمند تعلق دارد.

  وی تصریح کرد: بررسی میزان مرگ و میر افراد سالمند نشانگر این موضوع است که بیش از ۳۰ درصد این سالمندان، به دلیل عدم توانایی مالی در پرداخت هزینه های درمانی و سلامت فردی دچار بیماری شده اند و اگر قبل از زمان فوت؛ خدمات درمانی مناسبی را دریافت می کردند، امکان افزایش امید به زندگی و سلامت آنان بالا می رفت.

  محمد رضا دره التاج تهرانی رئیس هیئت مدیره بیمارستان خیریّه رحیمیان نیز در مصاحبه با خبرنگار ندای البرز اظهار داشت: روزانه بیش از ۵۰۰ نفر به این بیمارستان مراجعه می کنند که غالب خدمات ارائه شده به مراجعان، با تخفیف ۲۵ درصدی نسبت به تعرفه بخش خصوصی محاسبه می شود.

  تهرانی افزود: با توجه به میزان بالای وقوع حوادث در این منطقه، اورژانس این بیمارستان به صورت رایگان ارائه خدمت نموده و پس از انجام اقدامات ضروری، بیمار را با رضایت خود به مراکز دولتی منتقل می کند و اضافه کرد: از آنجایی که بسیاری از مردم این منطقه؛ قشر ضعیف و متوسط جامعه را تشکیل داده و توانایی پرداخت هزینه های درمانی خود را ندارند، پزشکان این بیمارستان نیز در بسیاری از عمل های جراحی و خدمات خود تخفیفاتی را نیز برای بیماران در نظر می گیرند و واحد مددکاری بیمارستان نیز اقداماتی را برای کمک به افراد نیازمند، انجام می دهد.

  بیمارستان خیریه رحیمیان از اجرای طرح خرید خدمت استقبال می کند

  دکتر محمد زاده در پاسخ به سؤال خبرنگار ندای البرز، مبنی بر وضعیّت اجرای طرح خرید خدمت در این بیمارستان گفت: با پیگیری های متعدد فرماندار شهرستان البرز، نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر الوند، جلساتی برای بررسی نحوه اجرای طرح خرید خدمت در بیمارستان خیریّه رحیمیان با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین برگزار شده است.

  وی افزود: در گذشته این طرح در بیمارستان خیریّه رحیمیان اجراء شده بود که به دلیل مشکلاتی نظیر تأمین نقدینگی، اختلافات سلیقه، دخل و تصرف تدریجی در قرار داد و موضوعات فنی متوقف شد.

  محمد زاده تصریح کرد: مبالغ مالی پشنهاد شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قزوین، به نسبت هزینه های بخش خصوصی بسیار ناچیز است، به صورتی که شاید مبلغ پیشنهادی  ۵۰ درصد هزینه واقعی تمام شده برای بخش خصوصی باشد، اما این بیمارستان بخاطر نیّت خیرخواهانه خود و ارائه خدمت به مردم، اعلام کرده که اگر مشکلات قبلی موجود در اجرای طرح خرید خدمت مرتفع شده و شرایط پشتیبانی غیر مالی از بیمارستان افرایش داشته باشد، از اجرای این طرح در بیمارستان استقبال می کند.

  مدیر عامل بیمارستان خیریه رحیمیان به بیان موانع پیش روی اجرای این طرح پرداخت و تشریح کرد: به دلیل مشکلات موجود در تأمین بودجه، دانشگاه قصد دارد تا خدمات بخش سرپایی و عمل هایی مانند گوش، حلق، بینی، چشم، اعصاب و ارولوژی را از قرارداد خارج کرده و فقط خدماتی نظیر اورتوپدی، زنان و زایمان، جراحی های عمومی، داخلی و اطفال را ارائه خدمت نماید.

  مهندس تهرانی

  هزینه تمام شده اجرای طرح خرید خدمت برای دانشگاه علوم پزشکی بالا نخواهد بود

   تهرانی رئیس هیئت مدیره بیمارستان خیریّه رحیمیان نیز در این خصوص اظهار داشت: اگرچه تعرفه فعلی به ظاهر بالا، با تعرفه درست فاصله بسیار زیادی دارد، اما اختلاف هزینه پزشک متخصص با پزشک عمومی و افزایش هزینه درمان سرپایی، ابهامات زیادی را برای مراجعان ایجاد خواهد کرد، برای نمونه مبنای محاسبه کار پزشک در عمل های جراحی ۳۸ هزارتومان است که در این بیمارستان، برای افراد بدون پوشش بیمه ۲۵ هزار تومان محاسبه می شود و دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح خرید خدمت، رقم ۳۸ هزار تومان را ۲۰ هزار تومان پیشنهاد کرده که این رقم صرفاً دستمزد حق پزشک است.

  تهرانی با اشاره به اینکه باید در اجرای این طرح  هزینه های جاری بیمارستان نیز در نظر گرفته شود ابراز داشت: از آنجایی که بیشتر هزینه های بخش درمانی توسط بیمه های مکمل پرداخت می شود، هزینه تمام شده اجرای این طرح برای دانشگاه علوم پزشکی بالا نخواهد بود .

  عضو هیئت مدیره بیمارستان خیریّه رحیمیان تصریح کرد: برخی از مسئولان شهرستان با قیاس این بیمارستان با مرکز درمانی ولیعصر(عج) آبیک، موضوعاتی را مطرح می کنند که ابتدا باید سطح ارائه خدمت در این دو بیمارستان را بایکدیگر مقایسه کرده و سپس نظرات خود را بیان کنند، زیرا این بیمارستان به هیچ عنوان کیفیّت خدمات خود را کاهش نداده و خود را نیز با مراکز دیگر مقایسه نخواهد کرد.

  مردم توقع دارند تا همه خدمات درمانی به آنها ارائه شود

  وی عنوان کرد: مردم توقع دارند تا در صورت اجرای طرح خرید خدمت، همه خدمات درمانی به آنها ارائه شود و فقط منحصر به بخشی خاصی از درمان نشود و تا زمانی‌ که در این شهرستان بیمارستان دولتی وجود ندارد؛  بتوانند کلیه خدمات درمانی قابل ارائه را از این بیمارستان دریافت کنند.

  دکتر یونس مهری ریاست جدید بیمارستان رحیمیان نیز در سخنانی ضمن اشاره به تخفیفات همیشگی پزشکان بیمارستان به بیماران نیازمند اظهار داشت: با توجه به اینکه کارانه ارائه خدمت پزشکان در این مرکز نسبت به سایر مراکز خصوصی پایین تر است، پزشکان حاضر با انگیزه ایی خدا پسندانه در این بیمارستان حاضر شده و به مردم منطقه خدمت می کنند.

  دکتر مهری

  نمی توان انتظار داشت که به دلیل خیریّه بودن بیمارستان، خدمات آن هم به صورت خیریّه ارائه شود

  دکتر مهری ادامه داد: نمی توان انتظار داشت که به دلیل خیریّه بودن بیمارستان، خدمات آن هم به صورت خیریّه ارائه شود، زیرا صورتحساب های دریافتی از ادارات برق، آب،گاز و شرکت های تجهیزات پزشکی و دارو سازی نیز به صورت خیریّه محاسبه نمی شود و قیمت ارزاق عمومی مصرفی نیز تفاوتی با سایرمراکز ندارد.

  وی با اشاره به افزایش هزینه های جاری بخش خصوصی در نگهداری، تعمیر وکالیبراسیون تجهیزات و پرداخت حقوق کادر درمانی اذعان داشت: با توجه به رقابت ایجاد شده در بین مراکز درمانی، این مرکز هم باید در افزایش سطح ارائه خدمات خود تلاش کند تا بتواند از پزشکان حاذق و پرستاران مجرب استفاده کند.

  گفتنی است، دولت برای کاهش هزینه های درمانی مردم در مناطقی که بیمارستان دولتی وجود ندارد، طرحی را ارائه می کند که طی آن، خدمات بخش خصوصی با تعرفه دولتی به مردم ارائه شده و مابقی هزینه ها مطابق قرارداد، توسط دولت تأمین می شود که به عنوان طرح خرید خدمات سلامت از بخش خصوصی شناخته می شود.

  انتهای پیام

   

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">