ندای البرز
جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۲۷ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7542
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
 •   
  امام جمعه الوند اخطار کرد:
  امام جمعه الوند با نکوهش ادامه برگزاری مجالس عروسی تا ساعات آغازین بامداد، تصریح کرد: بنده از طریق فرماندهی انتظامی شهرستان البرز به تالار های پذیرایی اخطار کتبی خواهم داد تا از ادامه مراسمات عروسی تا ساعات پایانی شب جلوگیری کنند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک دهه مبارک کرامت و ایّام ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، امام رضا(ع) و روز گرامی داشت حضرت شاه چراغ(ع)، حاضران را به رعایت تقوای الهی دعوت نمود.

  طهماسبی با بیان روایتی از امیر مؤمنان علی(ع) گفت: بهترین توشه برای سفر آخرت تقواست و همه باید تقوای الهی را در تمامی امورات زندگی رعایت کنیم.

  خطیب جمعه شهر الوند ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) فرمودند، هرکس با زن نامحرمی دست بدهد، خشم خداوند را خریداری کرده است و اذعان داشت: این روایت به وضعیّت کنونی مجالس عروسی، تولد و بانوان جامعه ما نیز اشاره دارد و باید چهارچوب محرم و نامحرم مشخص باشد.

  طهماسبی افزود: خداوند محارم زنان را تا جایی که بتوانند یک زندگی فردی و اجتماعی درون و برون خانوادگی داشته باشند مشخص نموده و آنها را آزاد گذاشته است و اضافه کرد: اگر همه مردم به یکدیگر محرم بودند ، مفهومی به نام زن و شوهر وجود نداشت.

  امام جمعه الوند به عدم رعایت حدود شرعی در برخی مجالس عروسی اشاره کرد و بیان داشت: به عقیده بنده ؛ عدم رعایت حدود شرعی و فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی در مراودات خانوادگی و ساخت داخلی منازل، باعث قطع نعمت ها شده که این خلاف سبک زندگی و تربیت اخلاقی فرزندان است.

  وی اظهار داشت: خانمها حق ندارند زینت های خود را به غیر محرم نشان بدهند که این کار در دین نهی شده و باید با امر به معروف و نهی از منکر از برخی اقدامات غیر دینی در جامعه جلوگیری کرد.

  طهماسبی عنوان کرد: برخی پس از خروج دیر هنگام از تالار های پذیرایی، به بهانه همراهی عروس برای حضور در خانه بخت به خیابان ها آمده و ضمن استفاده از آلات موسیقی، برای مردم ایجاد مزاحمت میکنند و ادامه داد: بعضی واجبات دین را رعایت نکرده و به حرام مشغول شده اند که این موضوع، موجبات نارضایتی بسیاری از شهروندان را ایجاد نموده است.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز با نکوهش ادامه برگزاری مجالس عروسی تا ساعات آغازین بامداد، تصریح کرد: بنده از طریق فرماندهی انتظامی شهرستان البرز به تالار های پذیرایی اخطار کتبی خواهم داد تا از ادامه مراسمات عروسی تا ساعات پایانی شب جلوگیری کنند.

  امام جمعه الوند ابراز داشت: همه افراد جامعه باید به حقوق یکدیگر احترام بگذارند و یکدیگر را امر بمعروف و نهی از منکر کنند تا برخی مشکلات ساده، به مسائل انتظامی تبدیل نشود.

  حجت الاسلام طهماسبی با پرداختن به موضوع ایجاد محرمیّت سببی، ازدواج دختران و پسرانی را که به واسطه شیرخواری به یکدیگر محرم شده اند را نهی نموده و بر رعایت اصول و قوانین شرعی تأکید کرد.

  امام جمعه الوند عنوان کرد: پیشرفت های دیجیتالی و رسانه ایی دنیای امروز موجب شده تا استفاده از ابزارهای دیجیتالی به شدت فراکیر شود که بانوان جامعه باید در استفاده از این ابزار دقت لازم را بعمل آورده و در جمع های خصوصی خود که امکان نشر تصاویر آن از طریق دنیای دیجیتال وجود دارد، حدود شرعی را رعایت نمایند.

  وی در خطبه دوم نماز جمعه، ضمن تقدیر از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی الوند به جهت نصب بنر های اطلاع رسانی ورود خادمین و پرچم متبرک آستان قدس رضوی، از عموم مردم دعوت کرد تا در مراسم استقبال و برنامه های مربوط به ورود پرچم متبرک مضجع شریف علی ابن موسی الرضا(ع) به شهر الوند شرکت نمایند.

  خطیب جمعه الوند در ادامه با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، از شهیدان وحید دستجردی رئیس شهربانی وقت و عبدالحسین دفتریان که در حادثه تروریستی دفتر نخست وزیری به شهادت رسیدند یاد کرد.

  طهماسبی در بخش دیگری از سخنان خود، خدمت به مردم، اعتدال و رعایت حدود شرعی در استفاده از اموال عمومی، امتیاز ندادن به خویشاوندان، وفای به عهده و مراقبت از بیت المال را از وظایف مهم دولتمردان برشمرد و اظهار داشت: برخی فکر میکنند که دارایی های مسئولان از راه خلاف قانون به دست آمده که بیان این موضوعات درست نبوده و دشمن قصد دارد تا با ایجاد بی اعتمادی نسبت به مسئولان، جامعه را دچار تفرقه نماید.

  طهماسبی ضمن تبریک روز کارمند به همه کارمندان جامعه در ادامه سخنان خود بیان داشت: دشمنی استکبار جهانی و آمریکایی ها با ما تمام نشده و آنها برای از پای درآوردن ملت ایران از هیج اقدامی فروگذار نخواهند کرد .

  وی با اشاره به کلام مقام معظم رهبری در خصوص عدم اجازه به آمریکایی ها برای نفوذ سیاسی و اقتصادی در کشور تأکید کرد: ما از همه هم پیمانان خود در منطقه و نهضت های آزادیبخش حمایت می کنیم.

  طهماسبی روز صنعت دفاعی را به مدیریت و کارکنان صنایع دفاعی شهرستان البرز تبریک گفت و اذعان داشت: اگر زحمات بی شمار دست اندرکاران صنایع دفاعی کشور و افرادی نظیر شهید طهرانی مقدم نبود، امروز نمی توانستیم با موشک پیشرفته خود، قلب اسرائیل و آمریکا را نشانه گرفته و آنها را به زانو در آوریم.

  خطیب جمعه شهر الوند در بخش پایانی سخنان خود ضمن دعوت عموم مردم به صرفه جویی در مصرف آب ایراد داشت: امکاناتی که در پارک ها و محل های عمومی نصب شده اند از پول خود مردم است که همه شهروندان باید در نگهداری اموال عمومی دقت لازم را به عمل آورده و از تخریب آنها جلوگیری کنند.

  وی در ادامه از شهرداری الوند خواست تا نسبت به رفع معایب و کاستی های موجود در پارک ها و تفرجگاه های موجود در سطح شهر اقدام لازم را بعمل آورد.

  انتهای پیام

  یک نظر برای “از برگزاری مراسمات عروسی تا ساعات پایانی شب جلوگیری شود”

  1. سیدمحمد گفت:

   متاسفانه ایشان اظهار داشتند که از ادامه مراسم عروسی تا پاسی از شب خودداری شود. درصورتیکه چرا عذاداری و گریه و زاری و طبل و دهل که چیزی جز خ ….. نیست تا پاسی از شب و حتی تا صبح ادامه دارد ولی عروسی و شادی باید زود تعطیل شود؟؟؟؟!!!!
   متاسفانه ۳۷ سال است کا داریم از حلال و حرام و جهنم حرف می زنیم ولی روز به روز مردم و مسئولین د ………می شوند. اینها حرام نیست ولی شادی و عروسی تا نیمه شب ممنوع است؟ اصلا در این خ ………….شاد بودن قدغن است ولی هرچه قدر دلتان خواست عزاداری و گریه زاری کنید شاید به یه ……….. که مطمئن هستم به هیچ ………….. روز به روز هم از نظر فرهنگی و اقتصادی فقیر تر و بدبخت تر می شویم

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">