ندای البرز
یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۱۹:۳۰ 2018 Feb 25
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2874
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۷
 •   
  جوان دستفروش الوندی:
  جوان الوندی که برای فروش اجناس خود به خیابان امام خمینی(ره) آمده بودگفت:من ازبیکاری برای دستفروشی آمده ام و اگر نتوانم از راه حلال کسب درآمد کنم، باید دست به دزدی بزنم .

  صبح امروز، با توجه به اعتراض اصناف شهر الوند برابر مصوبه مسئولین مربوطه (اصناف، شهرداری، بازرگانی، نیروی انتظامی) عوامل سد معبر شهرداری الوند با همکاری نیروی انتظامی از حضور دستفروشان در خیابان امام خمینی(ره) جلوگیری به عمل آوردند که دستفروشان با تجمع در ابتدای خیابان ده متری و حضور در مقابل دفتر شورای اسلامی شهر الوند خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

  یکی از دستفروشان حاضر در این تجمع به خبرنگار پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز گفت: ساعت۷صبح امروز برای پهن کردن لوازم دستفروشی خود به خیابان امام خمینی(ره) آمده بودم که واحد سد معبر شهرداری،  از این کار من ممانعت به عمل آورد.

  این جوان الوند ادامه داد: ما تا به امروز مشکلی نداشتیم ولی صبح امروز، جناب آقای رضایی رئیس اتاق اصناف شهرستان در جمع ما حاضر شد و اعلام کرد که با توجه به اعتراضات کسبه ، دستفروشی در این خیابان ممنوع است.

  جوان دیگری که برای دستفروشی به این خیابان آمده بود بیان داشت: ما برای هیچ کسی مزاحمتی نداریم و اکثر مغازه داران وسیله های خودشان را در پیاده رو گذاشته و مانع تردد مردم می شوند و ادامه داد: الان که خلوت است مقابل پاساژها و برخی مغازه ها خبری نیست، امّا وقتی ما بساط می کنیم ، مغازه داران اجناس خود را به بیرون مغازه منتقل میکنند و این موضوع کاملاً مشهود است.

  جوان الوندی اظهار داشت: من ازبیکاری برای دستفروشی آمده ام و اگر نتوانم از راه حلال کسب درآمد کنم، باید دست به دزدی بزنم و اضافه کرد: برای پیگیری این موضوع وقتی با اعضای شورای شهر تماس میگیریم آنها گوشی خود را خاموش می کنند و پاسخ ما را نمی دهند؟ آیا آنها نباید پاسخگوی ما باشند!

  وی ادامه داد: ۱۱ماه مغازه داران این خیابان کسب روزی کرده اند و ۴روز هم ما که بیکار و صاحب همسر و فرزند هستیم کاسبی کنیم، اما نیروی انتظامی با حضور در جمع دستفروشان، اعلام کرد که اگر کسی اقدام به دستفروشی کند با او برخورد می کنیم ، که آنها هم تابع دستورات مسئولین هستند.

  خانم دستفروشی که عوامل سد معبر شهرداری قصد جمع آوری اجناس وی را داشتند به خبرنگار ندای البرز گفت: من ساعت ۷صبح برای کسب روزی به این جا آمدم و نیروهای شهرداری با برخورد بسیار بد خود به من توهین کرده و من نیز جواب متقابلی به آنها دادم که با جمع شدن مردم ، آنها از بردن اجناس من صرف نظر کردند و ادامه داد: همسر بنده ضایعات جمع میکند و من برای کمک خرجی هزینه های زندگی و احتیاج خودم دست به این کار زده ام.

  دستفروش دیگری که سن و سالی از او گذشته بود پیشنهاد کرد: اگر خیابان کاملاً بسته شود، می توانیم درلاین تردد خودرو ها اجناس خود را پهن کنیم و پیاده رو هم مسدود نخواهد شد و اضافه کرد: مردم جنس خوب را از بد تشخیص می دهند و برای خرید به مکانی که قیمت و کیفیت خوب دارد مراجعه خواهند کرد، پس مغازه داران نباید در این خصوص ناراحت باشند.

  یکی از شهروندان حاضر در حمایت از دستفروشان بیان داشت: باتوجه به اینکه نظارت درستی بر قیمت های مغازه داران وجود ندارد و قیمت های موجود در حدّ بضاعت مالی بیشتر شهروندان نیست، مردم برای خرید جنس های ارزان تر و بهتر به دستفروشان مراجعه میکنند و این خود موجب کاهش قیمت در مغازه ها هم شده است.

  گفتنی است رئیس پلیس پیشگیری شهرستان البرز در جریان این موضوع، ضمن رایزنی با سرپرست شهرداری الوند، پارکینگ ابتدای خیابان امام(ره) را به دستفروشان پیشنهاد داد که مورد موافقت آنان قرار نگرفت و علّت قبول دستفروشان، عدم استقبال مردم برای خرید اجناس در سال گذشته بود.

  در ادامه این موضوع جمعی از دستفروشان به مقابل دفتر شورای شهر الوند رفتند که با توجه به عدم حضور  اعضای شورای شهر در محل ساختمان شوراء تا ساعت ۱۳ نیز در محوطّه شهرداری حضور داشتند و  تا کنون(ساعت۱۳) هیچ مسئولی  پاسخگوی حاضرین در محوطه شهرداری نبوده است.

  امّا نکته قابل توجهی که در موضوع سد معبر این روز های شهر الوند کاملاً مشهود است، عدم رعایت مقررات توسط برخی از مغازه دارانی است که با چیدن اجناس خود درمقابل پیاده روسد معبر کرده و هیچ برخوردی نیز با آنها نیز صورت نمی گیرد و از ابتدای میدان لاله توسط مرغ و ماهی فروشان تا چهار راه مسجد ابو الفضل(ع) این موضوع توسط اکثرصنوف قابل مشاهده بوده که موضوع دستفروشان نیز در کنار خودرو های سیّار میوه فروش به آنها افزوده شده است.

  البته فارق از اعتراضات صحیح مغازه داران خیابان امام (ره)، اگر با برنامه ریزی قبلی، جدای ازمحل برپایی بازار محلی شهر الوند که برای یکروز در هفته برگزار می شود، مکان مناسبی برای دستفروشان در هسته مرکزی شهر در نظر گرفته میشد و اطلاع رسانی لازم برای خرید از دستفروشان در محل انتخابی انجام می گرفت ، موضوع هرساله روز های پایانی سال مجدداً تکرار نمی شد.

  پیگیری این موضوع همچنان ادامه دارد.

  انتهای پیام

   

   

   

   

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">