ندای البرز
سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۳:۳۵ 2018 Mar 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7452
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
 •   
  روز آشتی انبوه سازان با خبر های خوش شهردار الوند:
  شهردار الوند در نشست صمیمی خود با جمعی از انبوه سازان اعلام کرد: به انبوه سازان خوش حساب 30 درصد تخفیف داده خواهد شد و به هر انبوه سازی که تامین پارکینگ تمام واحدهای مسکونی را اجرایی نماید، مجوز ساخت ساختمان 8 الی 10 طبقه را خواهد داد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، در این جلسه که با حضور ۲تن از اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران شهرداری و انبوه سازان شهر الوند برگزار شد، در حوزه مسائل مربوط به ساخت و ساز بحث و تبادل نظر گردید.

  شهردار الوند در ابتدای جلسه ضمن تأکید بر یکسانی قانون ساخت و ساز در شهر های استان، به طرح سوالاتی در خصوص روان سازی ساخت و ساز و نگرانی های انبوه سازان شهر الوند پرداخت و عنوان کرد: شهرداری در جذب سرمایه گذاران حوزه ی ساخت و ساز خوب عمل نکرده است.

  لطفی ضمن انتقاد از طرح جامع شهر الوند گفت: مسؤلین تهیه طرح جامع باید در قبال نواقص و معایب موجود پاسخگو باشند، چرا که طرح جامع فی نفسه در مقابل خواسته ها و مطالبات مردم قابل دفاع نیست.

  وی قدمت و اصالت فرهنگی را یکی از شاخصه های بارز شهر الوند در قیاس با شهر های تازه تأسیس دانست و اظهار داشت: طبیعی است که به جهت وجود بافت های فرسوده در شهر، مسائل و مشکلاتی در این خصوص وجود داشته باشد.

  شهردار الوند ضمن بجا و منطقی خواندن مسائل و مشکلات بیان شده توسط انبوه سازان، اعلام کرد: امروز روز آشتی با انبوه سازان شهر بوده و می تواند زمینه ی ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در مشاغل مرتبط با ساخت و ساز را فراهم سازد.

  لطفی در ادامه افزود: شهرداری با انبوه سازانی که خوش حساب بوده و شهروند ناراضی نداشته باشد همکاری نزدیک و صمیمانه ایی را خواهد داشت و به آنها ۳۰ درصد تخفیف در هزینه تراکم را وعده خواهد داد.

  شهردار منتخب شورای اسلامی شهر الوند ضمن انتقاد از نبود یک هتل مناسب در اولین شهر صنعتی کشور گفت: هر انبوه سازی که تا یک ماه آینده زمین مناسبی را برای ساخت هتل شناسایی و معرفی نماید، شهرداری پروانه تجاری رایگان را برای وی صادر خواهد کرد و اضافه کرد: شهرداری برای ارتباط گیری با انبوه سازان و ایجاد رابطه دوسویه ، به هر انبوه سازی که نقدا اقدام به پرداخت تمام عوارض معوقه خود نماید۳۰% تخفیف خوش حسابی خواهد داد .

  وی با با بیان اینکه عوارض معوقه انبوه سازان بد حساب به نرخ روز محاسبه خواهد شد، تأکید کرد: برای انبوه سازانی که در حین انجام مراحل اداری اخذ پروانه ، حساب خود را نقداً تصفیه نمایند، ۱۵% تخفیف محاسبه خواهد شد.

  نشست شهردار الوند با انبوه سازان

  شهردار الوند اعلام کرد: شهرداری آمادگی دارد تا برای حل مشکلات ساکنان غرب بلوار معلم، زمین های متعلق به خود را برای ساخت بازارچه محلی در اختیار انبوه سازان قرار داده و پروانه ساخت رایگان نیز صادر نماید.

  این مسئول در ادامه این جلسه نوید صدور جواز ساخت ساختمانهای ۸ الی ۱۰ طبقه را داد و تصریح کرد: به هر انبوه سازی که تامین پارکینگ تمام واحدهای مسکونی را اجرایی نماید، مجوز ساخت ساختمان ۸ الی ۱۰ طبقه را خواهد داد.

  یداله لطفی در ادامه سخنان خود، به مسائل و مشکلات پیش روی شهرداری اشاره کرد و اذعان داشت: کار شهرداری، شهرسازی و مدیریت شهری است و باید تمام توان و تمرکز خود را معطوف این حوزه نماید، نه اینکه عوارض دریافتی از مردم را به ادارات، نهادها، مساجد یا افراد حقیقی و حقوقی تخصیص دهد که این موضوع، توقع و درخواست نابجایی از شهرداری است.

  لطفی ابراز داشت: شهرداری در صدد خواهد بود تا جلسه ای را برای حل مشکلات و موانع موجود در حوره ساخت و ساز با حضور مدیران کل راه و شهرسازی استان، نظام مهندسی و دفتر فنی و عمرانی استانداری تشکیل دهد و به واحد فنی و شهرسازی دستور داد تا کارشناسی را برای انجام امورات مربوط به انبوه سازان اختصاص داده و با این قشر در نهایت ادب و احترام برخورد شود.

  علیرضا خمسه عضو شورای اسلامی شهر الوند نیز طی سخنانی ضمن تأکید بر خدمت صادقانه به مردم و تکریم ارباب رجوع عنوان کرد: انبوه سازان به نوعی سربازان اقتصاد در جامعه هستند که تکریم، مساعدت و تشویق آنها می تواند کمک بسزایی در رونق اقتصادی شهر داشته باشد.

  قلی زاده عضو دیگر شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه ضمن تأکید بر کمک و همکاری در جامعه تصریح کرد: حمایت اعضای شورای اسلامی شهر زمانی محقق می شود که عمران و آبادانی شهر و رضایت خریداران واحدها مورد توجه سازندگان مسکن قرار گرفته و واحد های ساخته شده دارای کیفیّت و استاندارد های فنی لازم باشند.

  قلی زاده با تأکید بر رعایت صداقت و درستی در حوزه ی ساخت و ساز عنوان کرد: تشکیل این جلسات زمانی به نتیجه مطلوب خواهد رسید که در عمل نیز مصوبات آن اجرایی شده  و از حالت گفتمان به عمل تبدیل شود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">