ندای البرز
پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۵۶ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 12576
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۹
 •   
  مصاف تبلیغاتی نامزدهای انتخابات در شهرستان البرز؛
  با آغاز زمان رسمی تبلیغات، صحنه ایی دیگر از مصاف تبلیغاتی علاقمندان به کرسی های بهارستان، به نمایش در آمده است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، روز اول تبلیغات نامزدهای حضور در مجلس شورای اسلامی آغاز شد و صبح امروز، محل های مجاز تبلیغات و برخی از دیوارهای شهر، پر بود از پوسترهای رنگارنگ نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی.

  اما قبل از آغاز زمان رسمی تبلیغات، داوطلبان تصاحب کرسی های بهارستان بیکار ننشسته و از هر فرصتی برای حضور در جمع مردم استفاده کردند.

  عده ایی به توزیع کارت ویزیت در راهپیمایی ۲۲ بهمن و خیابانهای اصلی شهر مشغول شده و یا در جمع ورزشکاران رشته ایی خاص حضور یافتند و عده ایی با مصاحبه و تصویر، به صفحات اول روزنامه ها رفتند.

  برخی هم در جلسات خانگی و مراسم ختم و برخی دیگر در مجالس جشن میلاد حضور یافتند و با دو نوع شام از میهمانان پذیرایی کردند.

  البته ارتباط با برخی سمن ها، انجمن های صنفی و ارائه گزارشات عملکرد مشابه از آسفالت جاده های روستایی تا ساخت بیمارستان دولتی، از جمله دیگر اقداماتی بود که در روزهای قبل از آغاز زمان رسمی تبلیغات، از سوی برخی نامزدهای انتخابات انجام شد.

  همچنین برخی تشکل ها نیز صدور بیش از ۲هزار نامه پیگیری که مشخص نیست آیا به نتیجه رسیده یا بدون نتیجه بوده را دلیل حمایت خود از نامزدی خاص اعلام کردند و به نمایندگی از قشری مظلوم، از نامزدی مشخص حمایت نموده اند.

  نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی نیز بیشتر از هر زمان دیگری به میان مردم آمدند و از ترک آسفالت خیابانها تا مسائل کلان مملکتی اعلام اطلاع نموده و گزارشاتی از اقدامات خود در مسائل مشابه ارائه کردند که همه موضوعات بیان شده، جدای از کانال هایی است که در تلگرام به ارائه گزارشات نامزدهای انتخابات و برنامه های آنان پرداخته اند.

  به هرحال، با آغاز زمان رسمی تبلیغات، صحنه ایی دیگر از مصاف تبلیغاتی علاقمندان به کرسی های بهارستان، به نمایش در آمده است.

  شنیده ها حاکی است؛ برخی از اعضای شورای اسلامی شهرها حضوری فعال در ستاد انتخاباتی نامزدی خاص دارند و از تمام ظرفیّت های قومی خود برای کسب رأی استفاده می کنند.

  همچنین نامزدی خاص برای اجاره مغازه در یکی از خیابانهای مهم و پرتردد شهرهای الوند، مهرگان و محمدیه، مبلغ ۳ تا ۱۰میلیون تومان را پیشنهاد داده است.

  منابع آگاه نیز از رایزنی های پشت پرده برخی متنفذین شهر الوند؛ برای انصراف نماینده ایی خاص به نفع جناحی معروف خبر میدهند.

  به گفته برخی از‌ مطلعین، هم‌اکنون کمترین هزینه برای ورود به انتخابات، حدود ۱۰۰ میلیون تومان است، ولی گفته می‌شود برخی‌ حاضرند تا دو میلیارد تومان نیز برای این کار هزینه کنند.

  اجاره بهای مکان ستادها، حمل و نقل، تهیه غذا، خرید هدیه، ایاب و ذهاب، پذیرایی، اجاره سالن برای سخنرانی، چاپ پوستر، بنر و سایر هزینه‌های جاری برای یک تبلیغات کم هزینه، چیزی بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان برآورد می شود.

   این در حالی است که اگر مجموع حقوق دریافتی نمایندگان مجلس را در چهار سال حساب کنیم، ‌کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان خواهد شد؛ اما اینکه چرا کاندیدا‌ها حاضرند این مبالغ کلان را برای ورود به مجلس هزینه کنند، یکی از بحث‌های چالش‌بر انگیز روزهای اخیر است.

  اینکه این هزینه ها از کجا تامین می شود نامزدها یک جواب می دهند معمولا:  مردم! مردم این هزینه ها را تامین می کنند.!

  اگر از این بگذریم که چرا چنین مبالغی برای قرار گرفتن در پستی صرف می شود که در چهار سال نصف هزینه انجام شده درآمد دارد؛ باید به این پرسش ها پاسخ دهیم که داوطلبان در هر انتخابات پول مورد نیاز را از کجا تأمین می کنند و از چه کسانی کمک می گیرند؟ برای جبران این کمک ها چطور عمل خواهند کرد و از منابع و منافع چه کسانی مایه خواهند گذاشت؟ مظنه دستیابی به کرسی های بهارستان چند است و …. اینها همان سؤالاتی است که پس از هشدارهای اخیر پررنگ تر از قبل شده و پاسخ دادن به آن یک مطالبه مردمی است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">