ندای البرز
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۷:۲۵ 2018 Feb 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11727
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲
 •   
  گاف های دیپلماتیک حسن روحانی در اروپاگردی پسابرجامی؛
  این سئوال پیش می ‌آید که این حاشیه ها سفر رئیس جمهور کشورمان به پاریس و رم که به نوعی گاف دیپلماتیک به شمار می آیند آیا با هماهنگی تیم اطلاع رسانی دولت بوده یا این اتفاقات کاملا اتفاقی رخ داده است!؟

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، چندی پیش بود که سفر دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به اروپا نقل محافل خبری شد و عده ای با ذوق فراوان از سفر پسابرجامی روحانی به کشورهای اروپایی سخن گفتند. قرار شد روحانی در اولین سفر اروپایی خود ۵ بهمن ماه به ایتالیا و فرانسه برود.

  رئیس جمهور پس از سفر رسمی پنج روزه به ایتالیا و فرانسه وارد تهران شد اما اینکه اروپاگردی آقای رییس چه نتایجی در عرصه های اقتصادی سیاسی به دنبال دارد را در مجال دیگری بررسی خواهیم کرد اما آنچه که اکنون از پیش روی شما می گذرد حاشیه های این سفر رییس جمهور است، حاشیه هایی که در نوع خود قابل تامل بوده و نمی شود به راحتی از کنارشان رد شد.

  یکی از این حاشیه های قابل تامل در جریان سفر حسن روحانی به رم پایتخت ایتالیا شروع شد، آنجا که در اقدامی عجیب نشست خبری رئیس دولت یازدهم با نخست وزیر کشور میزبان زیر سایه مجسمه ی فاتح ایران برگزار شد.

  وی در موزه  capitoline شهرداری روم و در زیر سُم اسبِ مارکوس آئورلیوس آنتونیوس مشغول مذاکره و کنفرانس خبری با میزبان خود شد.

  این در حالی است که غربی ها به شدت نگران نفوذ و اقتدار منطقه ای ایران به ویژه توسعه عمق راهبردی ایران در عراق و سوریه می باشند، و حالا کنفرانس خبری در روم و در زیر سایه سم اسب مارکوس آئورلیوس که در زمان او بخشی از حوزه عراق و شام از ایران در زمان پارت ها جدا شد، حامل چه پیامی می تواند باشد!؟

  اما حاشیه ای دیگر که در سفر آقای حقوقدان به فرانسه رخ داد، سلفی راوی مستند ضدایرانی با دکتر روحانی بود.

  سعید کمالی دهقان خبرنگار روزنامه گاردین در صفحه فیس بوک خود عکسی سلفی با دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در سفر اخیر وی به پاریس منتشر کرد.

  دهقان راوی مستند ضدایرانی «برای ندا» است مستندی که با پخش از از شبکه های معاند نظام فرصتی برای تشدید مسائل و رخدادهای فتنه ۸۸ از سوی گروه‌ های آشوب‌ گر فراهم کرده بود. حال باید گفت نزدیک شدن این شخص به رئیس جمهور کشورمان در سفر وی به پاریس به چه دلیل بوده است!؟

  یکی دیگر از حاشیه های قابل تامل این سفر پسابرجامی آقای روحانی آنجا بود که در رم از شورای نگهبان انتقاد کرد. اتفاقی که با طرح بی ربط یک موضوع داخلی در سفر اروپایی زمینه دخالت در امور داخلی ایران را برای دیگران فراهم کرد موضوعی که در خوش بینانه ترین حالت یک گاف دیپلماتیک ارزیابی می شود.

  حال این سئوال پیش می ‌آید که این حاشیه ها سفر رئیس جمهور کشورمان به پاریس و رم که به نوعی گاف دیپلماتیک به شمار می آیند آیا با هماهنگی تیم اطلاع رسانی دولت بوده یا این اتفاقات کاملا اتفاقی رخ داده است!؟

  منبع: رهیاب

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">