ندای البرز
جمعه ۰۷ فروردین ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۳:۳۷ 2018 Mar 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 3263
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۰
 •   
  خطیب جمعه شهر الوند:
  حجت الاسلام طهماسبی ابراز امیدواری کرد تا از شعار زدگی در شعار سال جلوگیری شود و همه اجزای نظام توجه داشته باشند که این نامگذاری نباید در حد شعار باقی مانده و باید به عمل و شعور تبدیل شود.

  پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند در خطبه اول نماز جمعه این هفته، ضمن دعوت حاضرین به تقوای الهی و تبریک آغاز سال جدید، در ادامه مباحث اخلاقی سوره حجرات، به تبیین صفات متّقین پرداخت  و ضمن قرائت کلامی از حضرت علی(ع) در خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه گفت: متّقی کسی است که گوش به علمی که برای او نفعی ندارد نمی سپارد و افزود: هیچ یک از تعارف علم واقعی نیستند، امّا در اینجا اصطلاحاً به اطلاعاتی که انسان بدست می آورد علم می گویند و انسان باتقوا باید بررسی کند که این اطلاعات برای او دارای منفعت هستند و یا منعتی جز اشغال ذهن ندارند.

  دکتر طهماسبی بیان داشت: حضرت علی(ع) می فرماید: مرد و زن با تقواء باید هوش و ذهن خود را برای اطلاعاتی که برای او نفع دنیوی و اخروی دارد بکار گیرد امّا امروز شاهد هستیم؛ بسیاری از فضاهای مجازی که به عنوان علم به مردم عرضه می شود، هیچ منفعتی نداشته و گوش فرا دادن به آنها از صفات متقین نیست.

  وی با اشاره به استفاده معتاد گونه از شبکه های اجتماعی و خطرات حضور در آنها اظهار داشت: دراین شبکه ها، شماره خانم ها در اختیار نامحرمان و هوس بازان قرار میگیرد که این خود خطرات بی شماری را در پی خواهد داشت.

  امام جمعه شهر الوند اضافه کرد: گوش فرا دادن به قرآن و روایات برای ما هم نفع دنیوی دارد و هم نفع اخروی، امّا دشمن با القاء اینکه در تلوزیون جمهوری اسلامی تمام شبکه ها در حال پخش سخنرانی مذهبی، قرائت قرآن و بیان احادیث است، سعی دارد تا ما را از این منبع لایزال الهی دور کرده و به سوی شبکه های ماهواره ایی و منحرف سوق دهد.

  دکتر طهماسبی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، ضمن گرامیداشت نامگذاری سال جدید به نام دولت و ملت، همراهی و همزبانی؛ ابراز امیدواری کرد تا از شعار زدگی در شعار سال جلوگیری شود و همه اجزای نظام توجه داشته باشند که این نامگذاری نباید در حد شعار باقی بماند و باید به عمل و شعور تبدیل شود.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز با تبیین تحلیل مقام معظم رهبری در علّت نامگذاری سال جاری تصریح کرد: مقام معظم رهبری شرط تحقق آرزوهای بزرگ را همدلی، همزبانی و وفاق دولت و ملت دانستند، زیرا تا دولت و ملت با یکدیگر همدل و همزبان نباشند به اوج نخواهند رسید.

  طهماسبی پوشیدن پوتین خدمت صادقانه و حرکت در مسیر صحیح را از وظایف دولت دانست و اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، دولت کارگر ملّت است و مردم کارفرما هستند که این موضوع را در هیچ کجای دنیا و در هیچ نظامی بیان نمی کنند و خاطر نشان کرد: خلق تنگی از هرجزئی از نظام قابل قبول و پسندیده نیست.

  خطیب جمعه شهر الوند با اشاره به فرارسیدن ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی گفت: فرق نظام جمهوری اسلامی ایران با سایر نظام های دنیا این است که نظام ما در چهارچوب معارف و آموخته های دینی پایه گذاری شده و مسئولین کشور بدانند که در جمهوری اسلامی ایران درحال خدمت هستند و باید در اجرای وظایف محوله خود امانت، راستی، درستی و تعهد داشته و در چهارچوب اسلام کار کنند.

  حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی در خصوص فرارسیدن روز طبیعت تصریح کرد: نباید بجز روز طبیعت نام دیگری برای این روز گذاشته شود، زیرا این نام گذاری حقیقت شرعی و دینی ندارد و با بیان فتوای مقام معظم رهبری در خصوص اهمیّت طبیعت ادامه داد: رفتن به دامان طبیعت باید همراه با حفظ محیط زیست، جلوگیری از تخریب طبیعت و مزارع مردم باشد.

  وی در پایان از نیروهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی به جهت تأمین امنیّت منازل و اموال مردم در ایّام تعطیلات و نیز روحانیّت، هیئات مذهبی و دست اندرکاران فرهنگ عمومی جامعه برای برگزاری باشکوه برنامه های ایّام شهادت حضرت زهرا(س) تشکر و قدر دانی نمود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">