ندای البرز
سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۹:۵۶ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7841
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰
 •   
  فرماندار شهرستان البرز عنوان کرد:
  فرماندار شهرستان البرزبیان داشت: تمام زیر ساخت ها و ظرفیّت های لازم برای سرمایه گذاری در شهر صنعتی البرز فراهم است و از مسئولان می خواهیم که از صدور مجوز های پراکنده در اراضی کشاورزی و غیر مرتبط با شهرک های صنعتی جلوگیری نمایند.

  فرماندار شهرستان البرز در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، نام ایران همواه در سرتاسر گیتی طنین انداز بوده و ملت هایی که از سوی استکبار جهانی مورد ظلم واقع شده اند، از ایران به عنوان نماد مقاومت و ایستادگی الگو برداری کرده اند.

  غلامرضا حسن پور افزود: امروز کشورمان به عنوان یکی از کشور های مهم و تأثیر گذار دنیا شناخته می شود و اگر جریانهایی بخواهند ایران را در معادلات منطقه محاسبه نکنند، بشدت متضرر خواهند شد که این اقتدار جز به بهای خون شهداء و استقامت مردم ایجاد نشده است.

  وی ادامه داد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، باید روحیه امیدواری را دربین مردم ترویج کرد، زیرا در این برهه از انقلاب، نیازمند روحیه بالا و امیدواری مردم به آینده حاکمیّت و انقلاب اسلامی هستیم که در این خصوص رسانه ها نقش مؤثری را بر عهده دارند.

  فرماندار شهرستان البرز در ادامه شهر صنعتی البرز را مکان مناسبی برای سرمایه گذاری دانست و عنوان کرد: تمام زیر ساخت ها و ظرفیّت های لازم در این شهر صنعتی فراهم است و از مسئولان می خواهیم که از صدور مجوز های پراکنده در اراضی کشاورزی و غیر مرتبط با شهرک های صنعتی جلوگیری نمایند.

  حسن پور اضافه کرد: شهر صنعتی البرز یکی از بزگترین شهرک های صنعتی کشور است و با رایزنی های انجام شده در تلاشیم تا این شهرک به عنوان اولین اولویت برای سرمایه گذاری در استان معرفی شود و ادامه داد: ما دست همه سرمایه گذاران را می فشاریم و تلاش می کنیم تا موانع موجود در شهرستان را برای سهولت سرمایه گذاری از میان برداریم.

  حسن پور در خصوص وضعیّت کشاورزی شهرستان نیز توضیح داد: ما میراث دار مجموعه ایی هستیم که قبل از انقلاب، حاصلخیز ترین زمین ها را به صنعت تبدیل کردند و اضافه کرد: با توجه به بحران آبی موجود نیاز به مدیریت منابع آبی، کنترل برداشت چاه های مجاز با نصب کنتر هوشمند، استفاده از آبرسانی مدرن، کنترل آبهای جاری و استفاده از پساب های عظیم تصفیه خانه های موجود برای مصارف بخش کشاورزی هستیم که این موارد در حال مطالعه و اقدامات اجرایی هستند.

  مهندس حسن پور با بیان اینکه شهرستان البرز کمترین چاه غیر مجاز را نسبت به شهرستان‌های دیگر استان قزوین دارد تصریح کرد: یکی از کار های مهمی که برای ترویج فرهنگ استفاده صحیح از آب و کاشت محصولات ارگانیک انجام شده ، برگزاری جشنواره هنداونه دیم در شریف آباد است که همه ساله در شهرستان برگزار می شود.

  این مقام مسئول رونق بخش صنعت در شرایط کنونی را مطلوب دانسته و اظهار داشت: هم اکنون ۶۰ هزار بیمه شده در شعبه تأمین اجتماعی شهر صنعتی البرز وجود دارد که نشانگر فعالیت خوب بخش صنعتی شهرستان است، اما با این وجود تعدادی از کارخانه های موجود نیز دچار مشکلاتی هستند که وضعیت تعداد بسیارکمی از آنها بحرانی بوده و کمیسیون امنیّت کارگری و کارگروه اشتغال شهرستان پیگیر برطرف شدن مشکلات آنان است.

  رئیس شورای اداری شهرستان البرز در پاسخ به سؤال خبرنگار ندای البرز در رابطه با میزان ارتباط مسئولان با مردم و میزان نقد پذیری آنان تصریح کرد: رسانه ها باید با مسئولان ارتباط داشته باشند تا ضمن اطلاع رسانی عملکرد و مشکلات موجود، مردم را به تفاوت های فضای واقعی و آرمانی آشنا کنند و ادامه داد: وقتی مقام معظم رهبری در جلسات خود با دانشجویان؛ پذیرای نقد ها، توصیه ها و سخنان آنان است و رئیس محترم جمهور نیز به تأسی از رهبر انقلاب از نقد استقبال می کند، دیگر مسئولان هم باید پذیرای نقد، توصیه و سخنان مردم باشند.

  فرماندار شهرستان البرز ابراز داشت: نمی توان از افرادی که دائم در حال تمجید و تعریف از اقدامات ما هستند چیزی آموخت، بلکه با نقد عالمانه، حفظ حرمت ها و پیشنهاد در کنار نقد می توان به ارتقاء کیفیت کارها و خدمات کمک کرد.

  وی خاطر نشان ساخت: برنامه ریزی های لازم برای حضور مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در مساجد اندیشیده شده است که در طول سال اجرایی خواهد شد.

  انتهای پیام

  یک نظر برای “از صدور مجوز های پراکنده در اراضی غیر مرتبط با شهرک های صنعتی جلوگیری شود”

  1. جوانی گفت:

   حضور جناب اقای فرماندار
   لطفا ملاحظه فرمایید
   ***************

   اقدامات شهرداری الوند وشرکت شهر صنعتی البرزدر تعریض جاده ورودی شهر /
   وظیفه اداره راه وشهرسازی استان چیست؟
   اخیرا وبا حضور جناب آقای لطفی شهردار جدید الوند شاهدهستیم مهم ترین پروژه ایشان تعریض جاده ورودی شهر وهم چنین تکمیل کمربندی شهر می باشد.
   به درستی که ایشان ومجموعه شهرداری وشرکت شهر صنعتی البرز به ضعف اصلی شهر الوند پرداخته اند چرا که با وجود صنایع گوناگون در شهر صنعتی البرز وتردد هزاران خودرو چندین سال است که معابر ورودی وخروجی شهر از کم ترین استانداردهابرخوردار است وده ها کشته داشته که هم چنان داغ ایشان برای خانواده های محترمشان مانده است.
   اداره کل راه وشهرسازی استان در طی سنوات گذشته خدمات خوبی در سطح استان برای تعریض – احداث ونگهداری معابر داشته است.
   اما نکته مهمی که در معابر منتهی به شهر صنعتی البرز والوند به عنوان قطب مهم وصنعتی استان حائز اهمیت است این که به نظر می رسد در احداث – تعرض ونگهداری آن اداره راه وشهرسازی غفلت داشته است.
   به چند نمونه آن به عنوان یک شهروند اشاره ای دارم:
   -عملا زیرگذر ووردی اتوبان تهران قزوین ویا تهران زنجان به سمت الوند زیرگذری است
   که هیچ استانداری در آن رعایت نشده است.
   شاید مسئولین اداره ره برای رفع مسئولیت بگویند این زیرگذر توسط شهرداری احداث شده است!
   برفرض صحت این اظهار نظر آیا شهر الوند به عنوان دومین شهر بزرگ استان ویک شهر استراتژیک اقتصادی نباید دارای ورودی اختصاصی مستقل استاندارد باشد؟
   نه از اتوبان تهران قزوین ونه از اتوبان تهران زنجان این وضعیتی وجود ندارد.
   زیر گذر موجود فعلی بسیار خطرناک واز کم ترین امکانات برخوردارنیست.
   تابلوی راهنمای استاندارد وجود ندارد.
   ورودی وخروجی بسیار خطرناک وبدون روشنایی وحود دارد.
   بعد از عبور از ورودی خطرناک وغیر استاندارد اولا کوچک ترین علائم راهنمایی ورانندگی در حدفاصل زیرگذر تا سه راهی شهر صنعتی وجود ندارد. جتی دریغ از یک لامپ وروشنایی !اخیرا هم که دوستان دوربرگران الوند بهسمت زیرگذر را هم مسدود نموده اند .
   به طوری که شهروندان ساکن الوند برای دسترسی به اتوبان به سمت قزوین وزنجان یا باید ازطریق میدان غریب کش تردد کنند ویا بایستی مسیر زیباشهر را طی واز پل مهرگان تغییر مسیر دهند!
   متاسفانه به همین دلیل کج سلیقه گی تعدادی از شهروندان بی احتیاط هم به ویژه در ساعات شب مسیر سه راه شهرصنعتی به زیرگذر اتوبان را به صورت خلاف وروبرو با ماشین ها ی دیگر طی مسیر می کنند!
   مسئولین استان به ویژه مدیران اداره راه وشهرسازی تا دیر نشده فکری کنید. منتظر فاجعه انسانی دیگری نباشید.
   حال که به همت شهرداری وشرکت شهر صنعتی ورودی شهر در حال تعریض هست شما بزرگواران نیز خدمتی ارائه بفرمایید.
   مطمئن باشید در غیر این صورت بایستی جوابگوی خون های ریخته شده در تصادفات این مسیر خواهید بود .
   بزودی فصل مهر و وشاهد شروع تردد دانش آموزان ودانش جویان پرشمار در این مسیر خواهیم بود
   امیدواریم بزودی شاهد همت دوستان باشیم
   با احترام – شهرستان البرز – شهر الوند – جوانی

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">