ندای البرز
چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - - ساعت ۲۰:۱۲ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24321
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
 •   
  گزارش ندای البرز از متن و حاشیه تودیع و معارفه شهردار الوند:
  انتخاب این دوره شهردار جدید شهر الوند چندان به‌دور از حاشیه نبود چنانکه قصه قهر و آشتی‌های برخی از اعضای باسابقه شورای شهر تا مدتی نقل قول مردم شهر و رسانه‌‌ها بود

  به گزارش خبرنگار اجتماعی ندای البرز، بعدازظهر امروز طی مراسمی با صدور حکمی از جانب استاندار قزوین و با حضور مسئولان استانی و شهرستان البرز جعفر جوادی به عنوان شهردار جدید معرفی و یدالله لطفی شهردار سابق این شهر تودیع شد.
  انتخاب این دوره شهردار جدید شهر الوند چندان به‌دور از حاشیه نبود چنانکه قصه قهر و آشتی‌های برخی از اعضای باسابقه شورای شهر تا مدتی نقل قول مردم شهر و رسانه‌‌ها بود به طوری که تا حدودی آرامش را از شهر دور کرده بود.
  اولین قصه قهر برخی از اعضای با سابقه شورای شهر الوند از نخستین جلسه رسمی شورا که با حضور فرماندار شهرستان البرز تشکیل شده بود آغاز شد و تا مدت‌ها این قهرهای کودکانه ادامه داشت به طوری که شورای شهر را به مهدکودک تبدیل کرده بود.
  بالاخره دخالت استاندار سابق قزوین، فریدون همتی و مسئولان شهرستان البرز سه عضو سابقه‌دار و قدیمی شورای شهر الوند را به جلسات بازگرداند و علی‌رغم میل باطنی این سه عضو، جعفر جوادی به عنوان شهردار به استانداری قزوین معرفی شد.
  ذاکری به عنوان سرپرست شهرداری شهر الوند تا زمان صدور حکم شهردار جدید مسئولیت مدیریتی شهر را بر عهده گرفت.
  استاندار قزوین با توجه به طی مراحل قانونی انتخاب شهردار، با انتخاب جعفر جوادی به عنوان شهردار شهر الوند موافقت کرده و حکم شهردار جدید شهر الوند صادر شد.
  طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مسئولان شهرستان البرز، قرار بر این شد که چهارشنبه ۵ شهریور ماه راس ساعت ۱۳مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید شهر الوند انجام شود.
  یکی از نکات قابل توجه در این مراسم عدم حضور سه تن از اعضای باسابقه. قدیمی شهر الوند خمسه،جهانی و قدمی در مراسم بود که این رفتار را به نوعی می‌توان بی احترامی به آرای اکثریت مردم شهر و شورای اسلامی شهر در انتخاب شهردار دانست.
  گویی قصه قهر بزرگان سنی شورای شهر هم‌چنان ادامه دارد و به قول قدیمی‌ها این قصه سر دراز دارد.
  جلسه با یک ساعت و نیم تاخیر شروع شد و در همان ساعات اولیه شروع مراسم سالن مملو از جمعیت شد و بسیاری از حصار ایستاده در مراسم حضور داشتند و اکثریت مردم از انتخاب شهردار جدید راضی به نظر ‌می‌آمدند.
  اطلاع رسانی خبر تودیع و معارفه شهردار الوند باعث شد تا برخی از کانال‌های این شهر به پخش شایعات در مورد شهردار جدید و عدم برگزاری این مراسم بپردازند.
  مراسم با سخنرانی رییس شورای شهر الوند آغاز و با سخنرانی میهمانان دیگر مراسم همچون امام جمعه شهر الوند، شهردار سابق این شهر و فرماندار شهرستان البرز ادامه پیدا کرد.
  تاخیر یک‌و نیم ساعته شروع مراسم باعث شد تا سخنرانان سخنان خود را کوتاه و خلاصه کنند.
  رضا گروسی که مدیریت امور شهری و شورای استانداری قزوین را بر عهده دارد و یکی از کارآمدترین مدیرهای استان قزوین است و تا چندی پیش مدیریت ستاد بحران استانداری را بر عهده داشت برای سخنرانی به روی سن رفت.
  وی قبل از شروع سخنرانی‌اش به خاطر تاخیر یک ونیم ساعته شروع مراسم و معطلی مردم وبه نیابت از مسئولانی که مسبب این تاخیر بودند و حتی از جانب خود (که بالواقع مقصراین تاخیر نبود) در برابر تمام مردم حاضر در سالن به نشانه ادب و عذر تقصیر سر تعظیم فرود آورد که با تشویق حضار مواجه شد.
  رفتار مودبانه و فهیم این رزمنده هشت سال دفاع مقدس نشان داد که هنوز مسئولانی وجود دارند که حاضرند به خاطر این مردم و به خاطر اشتباه مسئولان حتی اگر خود مقصر آن اشتباه نباشند شجاعت به خرج داده و برای عذر خواهی سر تعظیم در برابر این مردم فهیم و زحمتکش فرود بیاورند.
  امید است رفتار بزرگوارانه رضا گروسی برخی از مسئولان شهری را که با رفتارشان به نظر و آرای مردم بی احترامی می‌کنند به خود بیایند و صندلی‌های مسئولیت خود را با صندلی‌های مهدکودک اشتباه نگیرند و خود را در برابر تمام مردم مسئول بدانند و تنها در برابر اقلیتی که به آنها رای داده‌اند احساس وظیفه نکنند.
  در ادامه مراسم، جعفر جوادی به عنوان شهردار جدید معرفی و با قدردانی از زحمات یدالله لطفی، شهردار سابق شهر الوند تودیع شد.
  در پایان این مراسم مسئولان شهرستانی و استانی با حضور بر سر مزار شهدای گمنام شهر الوند این مراسم را به پایان رساندند.
  باشد که مسئولان شهر همچون شهدای این مرز و بوم به فکر آبادانی شهر و آرامش مردم شهرشان باشند و به حق مردم احترام بگذارند.

  گزارش:زهرا غیاثوند
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">