ندای البرز
یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۲۱:۱۹ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16582
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۶
 •   
  نکاتی عجیب در ادوار المپیک
  در طول برگزاری بازی‌های المپیک اتفاقات عجیب و جالبی رخ داده که برگزاری این بازی‌ها در 187 روز یکی از عجیب‌ترین‌ مورد آن است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، بازی‌های المپیک به طور رسمی از سال ۱۸۹۶ به میزبانی آتن آغاز شد. بعد از این سال بازی‌های المپیک به طور مرتب هر ۴ سال یکبار برگزار می‌شد. البته بازی‌های المپیک در ۳ دوره به خاطر جنگ جهانی برگزار نشد.

  در طول برگزاری این بازی‌ها اتفاقات عجیب و جالب زیادی رخ داده که به برخی از آنها در زیر اشاره می‌شود:

  *زنان برده اجازه شرکت در این بازی‌ها را نداشتند.

  * شکسپیر نخستین فردی بود که در سال ۱۵۹۱ واژه “المپین” را به کار برد.

  * رنگ‌های به کار برده شده در حلقه‌های المپیک به خاطر پرچم قاره‌ها انتخاب شده است.

  * المپیک مدرن از سال ۱۹۰۸ به میزبانی لندن آغاز شد. استادیوم شهر سفید در این مسابقات ۹ ماه زمان برد تا ساخته شد. ساخت این استادیوم ۶۰ هزار پوند هزینه برد. در این مسابقات ۱۰۹ رشته حضور داشتند که ۲ هزار و ۲۳ ورزشکار از ۲۳ کشور شرکت کرده بودند. در این بازی‌ها برای نخستین بار مسابقات شنا در استخر برگزار شد.

  * مشعل بازی‌های المپیک ۱۹۴۸ در سال ۲۰۰۸ به مبلغ ۲۵۲۰ پوند فروخته شد.

  * لندن نخستین شهری است که تاکنون ۳ بار میزبانی المپیک را داشته است.

  * دیمیتریوس لاندراس، ژیمناست‌کار یونانی به عنوان کوچکترین ورزشکار طول تاریخ المپیک به شمار می‌رود. این ورزشکار در المپیک ۱۸۹۶ با ۱۰ سال و ۲۱۸ روز موفق به کسب مدال برنز شد.

  * اسکار سوان، تیرانداز سوئدی نخستین مدالش را در المپیک ۱۹۰۸ کسب کرد. وی در آن زمان ۶۰ سال داشت. وی همچنین بعد از جنگ جهانی اول هم در مسابقات شرکت کرد و با ۷۲ سال موفق به کسب مدال نقره شد.

  * بازی‌های المپیک در طول این سال‌ها ۳ بار لغو شده است. در سال ۱۹۱۶ به خاطر جنگ جهانی اول المپیک برلین برگزار نشد. به خاطر جنگ جهانی دوم نیز بازی‌های المپیک ۱۹۴۰ هلسینکی و ۱۹۴۴ لندن لغو شدند.

  * گاندی نخستین شخصی بود که به عنوان یک خبرنگار بازی‌های المپیک را پوشش داد. وی در سال ۱۹۳۲ به عنوان یک خبرنگار این بازی‌ها را پوشش داد.

  * هیچ ورزشکار سفید پوستی تاکنون نتوانسته در دوی ۱۰۰ متر کمتر از ۱۰ ثانیه بدود. در المپیک لندن یوسین بولت از جامائیکا موفق شد در این ماده رکورد ۹٫۹۶ صدم ثانیه را ثبت کند.

  * بهترین جایزه در المپیک مدرن مدال نقره بود. در سال ۱۸۹۶ در المپیک آتن به ورزشکار قهرمان مدال نقره و یک شاخه زیتون می‌دادند. نفر دوم مدال برنز می‌گرفت و به نفر سوم هم جایزه‌ای داده نمی‌شد.

  * المپیک ۱۹۰۸ به مدت ۱۸۷ روز به طول انجامید. این بازی‌ها در ماه آوریل آغاز شد و تا اکتبر ادامه داشت.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">