ندای البرز
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۳:۳۷ 2018 Mar 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7113
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۴
 •   
  امام جمعه شهر الوند در جمع دانشجویان عنوان کرد:
  امام جمعه شهر الوند در جمع دانشجویان مرکز علمی کاربردی خانه کارگر قزوین گفت: اسلام با علم مخالف نیست و هیج دین و آیینی مانند اسلام پیروان خود را به کسب علم و تفکر دعوت نکرده است، اما نباید هدف ما از علم آموزی بدست آوردن نان و نام باشد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند در جمع دانشجویان مرکز علمی کاربردی خانه کارگر قزوین گفت: اسلام با علم مخالف نیست و هیج دین و آیینی مانند اسلام پیروان خود را به کسب علم و تفکر دعوت نکرده است، اما برخی از اشخاص ناآگاه و مغرض، این جاذبه اسلام را با دیگر ادیان منسوخ شده و یا مورد تحریف قرارگرفته در یک تراز قرار می دهند.

  طهماسبی افزود: اسلام یکساعت اندیشیدن را افضل تر از سالها عبادت می داند که این نشان از اهمیّت علم و تفکر در دین اسلام است.

  وی ادامه داد: منظور اسلام از آموختن علم، فقط علوم اسلامی نیست، زیرا انسان مقدس بوده و هر علمی که خدمتگزار انسان باشد مقدس و مورد احترام است و اضافه کرد: هریک از رشته های علمی یک بعد از ابعاد وجودی انسان را برای رسیدن به هدف متعالی یاری میدهند و همه علوم جنبه تصنیف و تصریع در علم را برعهده دارند.

  امام جمعه شهر الوند عنوان کرد: در فرهنگ نبوی و اسلامی، فارغ التحصیلی بمعنی کنار گذاشتن کتاب، علم و مطالعه وجود نداشته و پایان یک دوره تحصیلی به معنی فراقت از تحصیلات کلاسیک، ظابطه مند و ترمی است.

  دکتر طهماسبی در باره اهمیّت مطالعه کتاب ابراز داشت: با تجربه چند ساله خود عرض می کنم که نباید از مطالعه کتاب غافل شد، زیرا برکتی در کتاب وجود دارد که هیچ چیز جایگزین آن نخواهد شد و تصریح کرد: این درست است که باید به کتاب و علم بهاء بدهیم، اما نباید هدف ما از علم آموزی بدست آوردن نان و نام باشد.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرزدر ادامه سخنان خود به بیان خدمات انقلاب اسلامی در گسترش علم و دانش پرداخت و خاطر نشان کرد: در رژیم گذشته، استان های قزوین و زنجان فقط یک دانشکده کشاورزی داشتند، اما امروز در روستا های ما نیز دانشگاه های مختلفی تأسیس شده که نشانگرتوجه نظام اسلامی به علم است.

  طهماسبی ایراد داشت: اسلام با فساد و فحشاء مخالف است و به پیشرفت و توسعه سفارش نموده که نظام اسلامی نیز در تلاش است تا در تمامی زمینه ها از جمله ورزش ، به رشد مناسبی دست پیدا کند.

  امام جمعه الوند با اشاره به سفارش مقام معظم رهبری به جوانان (تحصیل، تذهیب، ورزش) گفت: بعد از انقلاب اسلامی، تیم های ورزشی نیز رشد کرده و توانسته اند به عناوین بالای ورزشی دست یابند که این اقدامات فراوان،قابل مقایسه با اقدامات ناچیز رژیم گذشته در امر ورزش نیست.

  حجت الاسلام طهماسبی در پایان سخنان خود؛ نظام اسلامی را نظامی پویا، ولایی، جامع و کارآمد دانست و اذعان داشت: گسترش علم، فنّاوری و دست آورد های نظام را مدیون زحمات امام راحل، خون شهداء و جانفشانی جانبازان، آزادگان و ایثارگران جامعه هستیم و بر حفظ دستاورد های نظام توسط نسل جوان تأکید کرد.

  کند.

  انتهای پیام

   

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">