ندای البرز
یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۴۸ 2018 Mar 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17541
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۷
 •   
  آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز برگزار شد
  رییس دادگستری بخش مرکزی شهرستان البرز در آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی البرز عنوان کرد: احکام و اجرائیه‌های بی‌شمار کارگری یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی دستگاه قضایی شهرستان البرز است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز صبح امروز با حضور انصاری مدیرکل دادگستری، حجت‌الاسلام صادقی نیارکی دادستان مرکز استان، عسگری فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، بخشداران، مسؤولان ادارات، رؤسای دادگستری، قضات، کارمندان دستگاه قضایی و شوراهای اسلامی شهرستان البرز در محل تالار شهید آوینی برگزار شد.

  در این مراسم حجت‌الاسلام طهماسبی امام جمعه شهر الوند ضمن تقدیر از تلاش‌های ارزشمند امیر جلالی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز گفت: سیستم قضایی اسلامی یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

  احکام صادره و اجرای آنها  تنها برای اصلاح و تربیت جامعه است

  طهماسبی افزود: تحکم و بازدارندگی یکی از ویژگی‌های این سیستم قضایی است که احکام صادره و اجرای آنها در عرصه‌های مختلف حدود، دیدات، قصاص و تعزیرات تنها برای اصلاح و تربیت جامعه است.

  وی ادامه داد: یکی از وظایف سیستم قضایی کشور پیشگیری از وقوع جرم است که هنوز ساز و کار لازم برای این موضوع فراهم نشده است.

  حجت الاسلام طهماسبی

  قوانین سیستم قضایی برای مجرمان و بزهکاران نیز مفید است

  امام جمعه شهر الوند بیان داشت: اجرای احکام و دستورات قضایی به نوعی پیشگیری از وقوع جرم بوده و قوه قضائیه تمام تلاش خود را براین موضوع معطوف نموده است.

  این مقام مسؤول اضافه کرد: اگر در موضوعات مختلف با متخلفین و مجرمین برخورد می‌شود برای آن است که دیگران درس عبرت بگیرند و این سیستم برای مجرمان و بزهکاران نیز مفید است.

  قوه قضائیه یکی از عاملان امنیت ساز در جمهوری اسلامی ایران است

  حجت‌الاسلام طهماسبی با بیان اینکه دستگاه قضایی یکی از ارکان بسیار مهم نظام اسلامی است ابراز داشت: سیستم قضایی کشور توانسته نقش مهمی را در خصوص ایجاد امنیت پایدار ایفاء کند و یکی از عاملان امنیت ساز در جمهوری اسلامی ایران است.

  امام جمعه شهر الوند در خاتمه ضمن تقدیر از تلاش‌های شبانه روزی امیر جلالی در سمت دادستانی شهرستان البرز عنوان کرد: اقدامات وی در موضوعات مختلف شهرستان از جمله ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی، ستاد امر بمعروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی فراموش نشدنی است.

  حوزه قضایی شهرستان البرز در وضعیت مطلوبی قرار دارد

  در ادامه این مراسم رسول اصانلو رییس دادگستری بخش مرکزی شهرستان البرز در سخنانی ضمن تبریک هفته دولت گفت: حوزه قضایی شهرستان البرز به لحاظ موجودی پرونده‌، مدت زمان رسیدگی، اجرای احکام کیفری و حقوقی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

  اصانلو ادامه داد: دادگستری و دادسرای شهرستان البرز در خصوص جرایم خاص و موضوعاتی که افکار عمومی خواهان برخورد با آنها هستند قاطعانه وارد عمل می‌شود.

  IMG_9682

  اجرائیه‌های بی‌شمار کارگری اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی دستگاه قضایی

  وی افزود: همدلی و هم‌افزایی مناسبی در بین اعضای شورای تأمین شهرستان البرز وجود دارد که این موضوع موجب شده تا امنیت لازم در جامعه حکم فرما باشد.

  رییس دادگستری بخش مرکزی شهرستان البرز در ادامه عنوان کرد: احکام و اجرائیه‌های بی‌شمار کارگری یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی دستگاه قضایی شهرستان البرز بوده که در سال جاری نسبت به سال‌ گذشته کاهش محسوسی داشته است.

  یکی از رسالت‌های دستگاه قضایی احقاق حقوق مردم است

  این مقام مسؤول بیان داشت: یکی از رسالت‌های دستگاه قضایی شهرستان رسیدگی به تخلفات اداری، اجرای عدالت و احقاق حقوق مردم است و از این رو دستگاه قضایی با حفظ استقلال و اقتدار خود در تمامی امورات مدیرت شهری نقش پویا و اثرگذاری را ایفاء می‌کند.

  اصانلو یادآور شد: دادگستری با حضور بی‌طرفانه، قانونی و حمایتی خود در تمامی امورات شهرستان حضور دارد تا ضمن نظارت بر رعایت قانون از تخلفات احتمالی جلوگیری کند.

  معیشت و اشتغال دو مسئله اساسی جامعه امروز

  رییس دادگستری بخش مرکزی شهرستان البرز با بیان اینکه معیشت و اشتغال دو مسئله اساسی جامعه امروز است خاطرنشان کرد: دعاوی خانوادگی، شکایات حقوقی و مالی، نزاع دسته جمعی و مشکلات اخلاقی تبعات ناشی از مشکلات اقتصادی است که باید برای مرتفع شدن آنها تلاش کرد.

  وی با اشاره به موضوع اجرایی شدن شعار “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” ابراز داشت: دستگاه قضایی خود را مکلف به همکاری در این خصوص می‌داند و از ابتدای سال جاری با عضویت در ستاد دائمی تحقق اقتصاد مقاومتی در این خصوص نقش‌آفرین کرده است.

  اصانلو در خاتمه ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند امیر جلالی برای محمودخانی دادستان جدید حوزه قضایی شهرالوند آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

  سخنرانی انصاری مدیرکل دادگستری استان قزوین، عسگری فرماندار شهرستان البرز، ارائه خلاصه گزارش عملکرد توسط جلالی دادستان، اهداء حکم مسؤولیت و هدایای تقدیر از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">