ندای البرز
پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۳:۱۰ 2018 Feb 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 21650
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
 •   
  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز
  اعتکاف سرزمین نوری است که هر کسی نمی‌تواند وارد آن شود چرا که قلبی می‌‌‌خواهد که بتواند در این مسیر گام برداشته و به معراج نور راه یابد.

  حجت الاسلام سید جلال حسینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری ندای البرز در شهرستان البرز ، اعتکاف را سنت حسنه رسول گرامی اسلام (ص) دانست و گفت: این سنت حسنه هر ساله با برنامه‌ریزی اداره تبلیغات اسلامی و همکاری خودجوش مردم در سراسر کشور و به تبع آن در شهرستان البرز اجرا می‌شود که مردم هم استقبال بسیار خوبی می‌کنند.

  وی با اشاره به آیه ۱۲۵ سوره مبارکه بقره افزود: در آیه آمده است که (به یاد آر) هنگامی که ما خانه کعبه را مرجع امر دین خلق و مقام امن مقرّر داشتیم و (دستور داده شد که) مقام ابراهیم را جایگاه پرستش خدا قرار دهید و به ابراهیم و اسماعیل سفارش کردیم که حرم مرا (از بت) بپردازید و پاکیزه دارید برای اهل ایمان که به طواف و اعتکاف حرم آیند و در آن نماز و طاعت خدا به جای آرند.

  خداوند متعال در خصوص اعتکاف و پاکیزه کردن خانه خدا برای برگزاری این مراسم به حضرت ابراهیم (ع) فرمان داده است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز ادامه داد: اعتکاف، برنامه معنوی و بهترین فرصت برای خودسازی، آماده‌سازی و از پیش فرستادن اعمال صالح از سوی انسان برای آخرت است.

  حسینی اضافه کرد: مراسم معنوی اعتکاف در ۱۶ مسجد شهرستان البرز برگزار شده که شامل دو مسجد در شهر الوند، دو مسجد در شهر بیدستان، سه مسجد در شهر شریفیه، دو مسجد در شهر محمدیه و دو مسجد در شهرک مهرگان می‌شود.

  وی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف برای نخستین بار در روستای حسن‌آباد کلج خاطرنشان کرد: همچنین در چهار روستای حصارخروان، کمال‌آباد، نصرت‌آباد و ورس شهرستان البرز هم مراسم اعتکاف برگزار شده است.

  این مسؤول اذعان کرد: در مراسم معنوی اعتکاف امسال دوهزار و ۶۱۷ نفر از مردم شهرستان البرز شرکت کرده‌اند که از این تعداد، یک هزار و ۷۹۳ نفر خانم و ۸۲۴ نفر آقا هستند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز افزود: مبلغات و مبلغه‌هایی از تهران، شهر مقدس قم، قزوین و روحانیان بومی این شهرستان در مراسم اعتکاف به سخنرانی می‌پردازند.

  حسینی با اشاره به برگزاری مسابقات کتابخوانی با کمک ستاد اقامه نماز افزود: برای نخستین بار امسال و نهادینه کردن سنت حسنه وقف در هشت مسجد شهرستان البرز بین ۵۰ تا ۱۰۰ جلد کتاب با موضوعات مختلف توزیع شده که پس از برگزاری مسابقات کتابخوانی، همان کتاب‌ها وقف این مساجد می‌شود.

  وی اضافه کرد: تصحیح قرائت نماز، جزخوانی قرآن‌کریم، برنامه شبی با قرآن، ختم صلوات برای سلامتی امام زمان (عج) و قرائت ادعیه وارده از برنامه‌هایی است که در مراسم معنوی اعتکاف به اجرا درآمده و امروز به اتمام می‌رسد.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری مراسم اعتکاف با همکاری ائمه جماعات، رابطان فرهنگی ، پایگاه‌های بسیج و کانون‌های فرهنگی پس از اتمام این مراسم، از آنان تجلیل می‌شود.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز اذعان کرد: اعتکاف سرزمین نوری است که هر کسی نمی‌تواند وارد آن شود چرا که قلبی می‌‌‌خواهد که بتواند در این مسیر گام برداشته و به معراج نور راه یابد.

  حسینی اعتکاف را میعادگاه عاشقان و قدمگاه دلسوختگان عنوان کرد و افزود: معتکفان با حضور در مسجد به مدت سه روز با خود و خدای متعال خلوت کرده و با راز و نیاز و عبادت و قرائت قرآن تلاش می‌کنند عمل اخلاص داشته باشند و معنویت خود را تقویت کنند.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">