ندای البرز
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۹:۳۷ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23269
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
 •   
  داوود محمدی نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی:
  محمدی اعم مشکلات جوانان و تحصیلکرده‌ها ی جامعه را اشتغال دانست.

  داوود محمدی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی ندای البرز، با اشاره به دیدار مردمی شهر الوند که در اولین شنبه هر ماه برگزار می‌شود اظهار کرد: وظیفه هر مسئولی دیدار چهره به چهره وشنیدن مشکلات مردم است.
  وی بیان کرد: تا به حدامکان برای رفع مشکلات مردم پیگیری کرده که برخی از این مشکلات عمومی و مربوط به شهر و پیشرفت آن است که توسط شورای شهر و مسئولان شهرستان پیگیری می‎شود.
  نماینده مردم قزوین،شهرستان آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این دیدارهای مردمی و چهره به چهره علاوه بر مشکلات عمومی، مشکلات فردی افراد نیز مطرح است که اکثر این مشکلات در حوزه اشتغال است.
  این مسئول اعم مشکلات جوانان و تحصیلکرده‌ها را اشتغال دانست و افزود: تلاش شده است مراجعه کنند گان جویای کار به ادارات کار شهرستان البرزوهمین‎طور کارخانه‎جاتی که زمینه کاری در آنها فراهم است ارجاع داده شوند.
  محمدی عنوان کرد: از دیگر مشکلات مردم، مشکلات معشیتی آنها است که معمولا این افراد برای دریافت تسهیلات به بانک‎‌ها معرفی شده و اکثر آنها موفق به دریافت وام می شوند.
  وی با اشاره به بالا بودن سن برخی افراد بیکار برای جذب در محیط کار تشریح کرد: ارگان‌های دولتی محدودیت سنی برای جذب نیروی انسانی داشته که این محدودیت در بخش خصوصی وجود ندارد ولی اکثر کار فرمایان بر این باور هستند که نیروی جوان جذب کرده که این موضوع برای افراد بیکار با سن‌های بالا مشکلاتی را ایجاد می‌کند که تلاش شده است با رایزنی‌های انجام شده این مشکلات برطرف شود.
  نماینده مردم قزوین،شهرستان آبیک و البرز درمجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اشتغال یک مشکل حاد است که منحصر به استان قزوین نبوده بلکه در سراسر کشور با این مشکل مواجه هستیم .
  این مسئول عنوان کرد: مسئولان تلاش کرده‌اند از محل تسهیلات طرح بهین‌یاب مبالغی را به کارفرمایان صنایع کوچک تخصیص داده تا فعالیت‌های اقتصادی خود را دوباره شروع کرده وایجاد اشتغال کنند.
  داوودی در این خصوص ادامه داد: هزارو ۳۱۸صنایع کوچک از ۱۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات بهین‌یاب بهره‌مند شده است و نظارت‌های ویژه‌ای در این راستا انجام شده تا این مبالغ درراه اندازی صنایع کوچک مصرف شود.
  وی اظهار کرد: امید است با جذب سرمایه گذار، حل مشکلات واحدهای تولیدی، تامین سرمایه درگردش شرکت‌های موجود، ارتقا ماشین‌ آلات صنعتی در کارخانه‎جات، افزایش ضریب بهره‌بری و کارایی شرکت‌ها با معضل بیکاری بتوان مبارزه کرد.
  وی با اشاره به مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: مهمترین کار در این راستا اقدام فرهنگی است به‌طوری که تمام افرادجامعه باید بسیج شده و از تمام ابزار و امکاناتشان استفاده کرده تا بتوانیم این معضل اجتماعی را از جامعه دور کرد.
  نماینده مردم قزوین، شهرستان آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق آمار اعلام شده ۲میلیون نفر معتاد در کشور وجود دارد که خانواده‌های درجه اول این افراد نیز درگیر این معضل بزرگ اجتماعی وآسیب‌های آن هستند .
  این مسئول ادامه داد: زمانی که هجمه‌های آسیبهای اجتماعی معضل اعتیاد وسیع است، بایستی دفاع متناسبی در این راستا داشته و این دفاع یک عزم عمومی وایجاد تشکل‌های مردم نهاد را می‌طلبد تا بتوان سطح آسیب این معضل را در جامعه کاهش داد.
  داوودی با اشاره به تاثیرخانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی ومعضل اعتیاد افزود: علاوه بر خانواده، گروه همکاران و همسالان و تشکل‌های مردمی ودولتی در کاهش این معضل نقش به‌سزایی دارند.
  وی خاطرنشان کرد: کشور ایران از نظر جغرافیایی در منطقه ای قرار دارد که ۹۰درصد مواد مخدر در دنیا درکشورهای همسایه ایران تولید می‌شود واین نکته توجه بیشترمردم ومسئولان را می‌طلبد تا مردم جامعه هوشیار باشند.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">