ندای البرز
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۴:۳۷ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18568
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱
 •   
  رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز عنوان کرد:
  رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز عنوان کرد: هرساله بسیاری از جوانان و عاشقان امام حسین(ع) نسبت به ایجاد ایستگاه صلواتی و توزیع نذورات اقدام می‌کنند که برای ساماندهی این مراکز تا کنون 115 مجوز ایجاد ایستگاه صلواتی در سطح شهرستان البرز صادر شده است.

  حجت‌الاسلام سید جلال حسینی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز در مصاحبه با پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز گفت:  همزمان به فرا رسیدن ماه محرم و با هماهنگی‌های به عمل آمده، ۱۱۰ مبلغ و مبلغه به مساجد، حسینیه‌ها و هیئات مذهبی شهرستان البرز اعزام شده‌اند.

  حسینی هدف از اعزام این مبلغین را تبیین قیام عاشوراء  برای عزاداران دانست و عنوان کرد:  علاوه بر شور حسینی شعور حسینی نیز باید در بین مردم رواج پیدا کند و بتوان با داشتن منابر قوی و موثر جوانان را به سوی مساجد جذب کرد.

  وی با اشاره به فرارسیدن هفته احیاء امر بمعروف و نهی از منکر یادآور شد: مبلغان اعزامی به مساجد و هیئات ضمن تبیین اهداف قیام امام حسین(ع)، به موضوعاتی همچون امر بمعروف و نهی از منکر ، ولایت‌پذیری و اقتصاد مقاومتی نیز خواهند پرداخت تا بتوان از فرصت موجود برای تشریح مسائل اجتماعی نیز استفاده کرد.

  حسینی در ادامه بیان داشت: هرساله بسیاری از جوانان و عاشقان امام حسین(ع) نسبت به ایجاد ایستگاه صلواتی و توزیع نذورات اقدام می‌کنند که برای ساماندهی این مراکز تا کنون  ۱۱۵ مجوز ایجاد ایستگاه صلواتی در سطح شهرستان البرز صادر شده که فقط  ۵۰ مورد از این ایستگاه‌ها در شهر الوند قرار دارد.

  رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز اضافه کرد: اکیپی متشکل از نمایندگان شهرداری، شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و اداره تبلیغات اسلامی از ایستگاه‌های صلوتی موجود بازدید و در صورت وجود هرگونه تخلف موضوع را پیگیری خواهند کرد.

  این مسؤول با بیان اینکه به ایستگاه‌های غیرمجاز تذکر لازم داده شده است ابراز داشت: تعداد زیادی ایستگاه صلواتی بدون مجوز در سطح شهرستان دایر شده که در بازرسی‌ها به مسؤولان این ایستگاه‌ها در خصوص دریافت مجوز تذکر داده شده است.

  حجت‌الاسلام حسینی افزود: برای جلوگیری از سد معبر و انسداد خیابان‌ها در برخی مسیر های حساس و پرتردد مجوز ایجاد ایستگاه صلواتی داده نشده تا در این خصوص نیز مشکلی برای شهروندان عزیز ایجاد نشود.

  رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز در ادامه از توزیع نذورات ویژه هیئات ‌، مساجد و ایستگاه‌های صلواتی خبر داد و عنوان کرد:  این طرح در قالب توزیع برنج، روغن، گوشت و شکر انجام می‌شود و متقاضیان دارای مجوز می‌توانند با مراجعه به اداره تبلیغات اسلامی و در یافت معرفی نامه نسبت به دریافت اقلام مورد نیاز خود از  مراکز تعیین شده از سوی جهاد کشاورزی اقدام کنند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">