ندای البرز
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۲:۴۹ 2018 Apr 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20141
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹
 •   
  مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی ازحادثه ای مرگبارخبرداد
  عده‌ای کارگر در داخل یک چاه در روستای کورانه گرفتارشده بودند که تیم‌های امداد و نجات بلافاصله به محل اعزام شده اما به دلیل نرسیدن اکسیژن به این افراد گرفتار وبا تمام تلاش‌های صورت گرفته سه نفر از این افراد جان خود را از دست دادند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای البرز  در خصوص حوادث هفته اخیر در شهر قزوین سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین پس از دریافت گزارشی مبنی بر گرفتار شدنعده‌ای کارگر در داخل یک چاه در روستای کورانه تیم‌های امداد و نجات بلافاصله به محل اعزام شدند اما متأسفانه در این حادثه به دلیل نرسیدن اکسیژن به افراد گرفتار شده در چاه با تمام تلاش‌های صورت گرفته  سه نفر از این افراد جان خود را از دست دادند.

  ابوالفضل ذالقدر در مورد این اتفاق گفت:در این حادثه یکی از مأموران آتش‌نشانی به دلیل نرسیدن اکسیژن دچار خفگی شد که با اعزام به موقع به بیمارستان مشکل تنفسی وی رفع و هم اکنون در سلامت کامل است.

  مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تصریح کرد: این حادثه زمانی رخ داد که سه نفر در یک چاهی با عمق پنج متری گرفتار شدهو کمبود اکسیژن، موجب بی‌هوشی و در نهایت مرگ این افراد شد.

  ذوالقدر ادامه داد: شهروندان باید تمام نکات ایمنی را در هنگامکارکردن انجام دادهتا خدایی ناکرده مشکلات و صدمات جبران‌ناپذیری را برای خود رقم نزنند، متأسفانه گاز‌گرفتگی ناشی از چاه سال‌ها است که تلفات انسانی برجا می‌گذارد و تعبیه هوا با دستگاه‌های امروزی می‌تواند به راحتی ایمن‌سازی در این مورد راانجام داده و از حوادث تلخ و مرگبار جلو‌گیری کند.

  این مسؤول با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در خیابان بلوار شهر قزوین گفت: یکی دیگر از حوادثی که به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گزارش شد، آتش‌سوزی خیابان بلوار بود که با تیم و واکنش سریع آتش‌نشانی مهار شد.

  مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی در شهرداری استان قزوین در خصوص مسمومیت با گاز منوکسیدکربن یادآور شد: خوشبختانه در هفته جاری هیچ گزارشی مبنی بر مسمومیت یا مرگ ناشی از استنشاق گاز منواکسید‌کربن به این سازمان گزارش نشده است.

  ذوالقدر مطرح کرد: رعایت اصل ایمنی، استاندارد‌سازی تجهیزات و محیط کار از حوادث احتمالی جلوگیری کرده و متأسفانه در موارد متعدد که منجر به فوت می‌شود، این اصول رعایت نمی‌شود.

  وی افزود: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با تمام ابزار و امکانات در آماده‌باش کامل به سر می‌برد و آمادگی لازم را برای حوادث احتمالی دارد.

  منبع خبر:فارس قزوین

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">