ندای البرز
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۰:۲۹ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23245
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
 •   
  رئیس دادگستری محمدیه:
  دادگستری شهر محمدیه در سه ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش ورودی پرونده قضایی داشته، که تلاش بر این است تا این ورودی‌ها کنترل شود.

  بهروز عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ندای البرز، اظهار کرد: هرساله در ابتدای سال یک برنامه از طرف رئیس دادگستری استان قزوین برای هر حوزه قضایی طراحی می‌شود که هر حوزه مکلف به رسیدگی به شاخصه‌های مربوط به آن است که درپایان سال گزارشی از این شاخصه‌ها باید اعلام شود.
  وی بیان کرد: رئیس دادگستری استان قزوین در سال گذشته کاهش موجودی محاکم را در شهر محمدیه ۴۰درصد در نظر گرفته بود که این رقم به کاهش ۵۲ درصدی رسید.
  رئیس دادگستری شهر محمدیه عنوان کرد: از دیگر شاخصه‌های که برای حوزه قضایی شهر محمدیه پیش بینی شده بود کاهش ۳۰درصدی موجودی محاکم در شورای حل اختلاف این شهر بود که در سال گذشته این رقم به کاهش ۴۱درصدی رسید.
  این مسئول ادامه داد: یکی از معضلات دادگستری‌ها،وجود پرونده‌های قدیمی است وبا تلاش حوزه قضایی شهر محمدیه در سال گذشته ۷۴درصد از پرونده های مسن این حوزه مختوم شده است.
  عباسی اضافه کرد: متوسط رسیدگی به پرونده های قضایی در حوزه شهر محمدیه کمتر از سه ماه است که منجر به نتیجه نهایی می‌شود.
  وی تشریح کرد: یکی از دلایل افزایش پرونده‌های قضایی در حوزه شهر محمدیه مهاجر پذیر بودن این شهر به دلیل قیمت پایین مسکن آن است که این موضوع منجر به افزایش جمعیت در این حوزه شهری و در نتیجه بالا بودن آمار پرونده‌های قضایی می‌باشد.
  رئیس دادگستری شهر محمدیه عنوان کرد: حوزه قضایی شهر محمدیه بعد از شهر قزوین بالاترین آمار پرونده‌های قضایی را در استان قزوین داشته، چرا که افزایش جمعیت در حوزه شهر محمدیه هم‌سو و هم‌تراز با امکانات دادگستری این شهر نمی باشد.
  این مسئول یاد آورشد: دادگستری شهر محمدیه در سه ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش ورودی پرونده قضایی داشته، که تلاش بر این است تا این ورودی‌ها کنترل شود.
  عباسی افزود: با توجه به جمعیت روز افزون دادگستری شهرمحمدیه در ناحیه شهرک مهرگان ۳۵۰۰ متر مربع زمین برای ساخت شورای حل اختلاف در نظر گرفته است.
  وی اظهارکرد: با افتتاح ساختمان جدید دادگستری در شهر محمدیه ساختمان سابق دادگستری این شهر به عنوان دادسرا مورد استفاده قرا می‌گیرد که این موضوع در رفاه حال مردم تاثیر دارد.
  رئیس دادگستری شهر محمدیه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کاهش جرم و اختلافات بیان کرد: ارتقاء آگاهی مردم یکی از عوامل کاهش جرم و ورود پرونده‌های قضایی مردم می باشد.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">