ندای البرز
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۲۱ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16740
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۹
 •   
  دیدار عمومی که به چالش کشیده شد؛
  بر خلاف این نگرش که ثابت کرد الوند مردم بی‌طرف ندارد، این جلسه با انتقادات شدید کشاورزان و حاضرین در جلسه بدون پاسخگویی مناسب مسؤولان حاضر و درگیری شدید لفظی به پایان رسید.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، شب گذشته جلسه پرسش و پاسخ شهردار، شورای اسلامی شهر و فرماندار شهرستان البرز در حالی در مسجد امام‌خمینی(ره) الوند برگزار شد که از نظر برخی مسؤولان مساجد بی‌طرف شهرمحل مناسبی برای برگزاری چنین برنامه‌هایی بود.

  اما بر خلاف این نگرش که ثابت کرد الوند مردم بی‌طرف ندارد، این جلسه با انتقادات شدید کشاورزان و حاضرین در جلسه بدون پاسخگویی مناسب مسؤولان حاضر و درگیری شدید لفظی به پایان رسید.

  جلسه‌ایی که غیبت و حضور برخی اعضای شورای شهر در آن جای بسی تعجب داشت!

  اما موضوع از آنجایی آغاز شد که فرماندار شهرستان البرز در سخنانی به دفاع تمام‌قد از پروژه دسترسی شمالی برخواست و این موضوع از سوی کشاورزان و تنی چند از اعضای شورای شهر مورد انتقاد قرار گرفت.

  فرماندار شهرستان البرز در این جلسه عنوان کرد: طرح پروژه دسترسی شمالی شهر در دوره گذشته شورای اسلامی و توسط سازمان راه و شهرسازی تصویب شده و شهردار فعلی درآن نقشی نداشته است.

  وی ادامه داد: کسی که عضو شورای شهر است باید بداند که اگر در اقلیت قرار گرفت باید از قانون و نظر جمع تمکین کند.

  عسگری افزود: اگر ما در اقلیت قرار گرفتیم  نباید با شایعه‌پراکنی اذهان عمومی را تشویش کرده و شائبه فساد را در جامعه گسترش دهیم.

  چیزی که قانون شد حتی اگرغلط باشد تکلیف شرعی است

  فرماندار شهرستان البرز بیان داشت: در شورای شهر رأی با اکثریت است و نمی‌توان تصمیمی که جمع گرفته را به سطح جامعه کشید.

  این مقام مسؤول یادآور شد: رهبر انقلاب فرمودند فصل الخطاب قانون است و چیزی که قانون شد حتی اگرغلط باشد تکلیف شرعی است که مسؤولان آنها را اجراء کنند!

  نماینده عالی دولت در شهرستان البرزعنوان کرد: مصوبات شورای اسلامی شهر در فرمانداری، استانداری و شورای‌عالی استان‌ها بررسی می‌شود و اگر مغایرت قانونی وجود داشته باشد حتماً مشخص خواهد شد.

  فشارهای زیادی برای انتقال مرکزیت شهرستان به محمدیه وجود دارد

  وی ابراز داشت: باید برخی پروژه‌های عمرانی را در مرکز شهرستان اجراء کرد تا بتوان الوند را به عنوان مرکزیت شهرستان حفظ کرد، زیرا فشارهای زیادی برای انتقال مرکزیت شهرستان به محمدیه وجود دارد.

  عسگری اضافه کرد: امروز مشکلات زیادی برای ساکنین بلوارمعلم ایجاد شده و مردم خواستار بازگشایی این مسیر هستند.

  این مقام مسؤول یادآور شد: شهروندان شهرهای اطراف نیز باید از ادارات مستقر در الوند خدمات بگیرند و توجه وجود مسیر دسترسی آنان ضروری است.

  عسگری با اشاره به وجود طرح جایگزین برای اتصال بلوار معلم به پلی وینا اظهار داشت: اجرای این طرح پیشنهاد بنده نیز بوده است، اما نیاز به طی مراحل قانونی و کار کارشناسی دارد.

  رئیس شورای اداری شهرستان البرزعنوان کرد: ساخت جاده سلامت در مسیر یالیان و نیز جاده دسترسی گمرک شهر صنعتی به شهر بیدستان از جمله طرح‌های است که در برنامه بررسی و کارشناسی قرار دارد.

  photo_2016-07-21_17-39-34

  اجرای یک پروژه به ۷ سال کار کارشناسی نیاز دارد

  وی ادامه داد: شهردار الوند به بنده گفتند که با جمعی از منتقدین جلساتی داشته‌اند و قرار شده تا پروژه یالیان به پلی‌وینا بازنگری شده وجایگزین دسترسی شمالی شود.

  عسگری اضافه کرد: اجرای یک پروژه به ۷ سال کار کارشناسی نیاز دارد و اینطور نیست که شهردار شب بخوابد و صبح زمینی را تفکیک کند.

  فرماندار شهرستان البرز در انتقاد مستقیم به آقای عالمی عضو شورای اسلامی شهر تصریح کرد: درست است که مقدار زیادی بافت فرسوده در شهرالوند،  بیدستان و نصرت آباد وجود دارد، اما چرا آقایان دلسوز شورای شهر منابع مسکن مهر را در دولت گذشته برای بافت فرسوده هزینه نکردند.

  دولت نسبت به مسکن مهر انتقاداتی دارد و موافق آن نیست

  این مقام مسؤول در میان سیل اعتراضات وارده به سخنان خود اظهار داشت: علی‌رغم اینکه این دولت نسبت به مسکن مهر انتقاداتی دارد و موافق آن نیست، نصف جلسات فرمانداری به برطرف شدن ۷۰ درصد مشکلات باقی مانده ساکنین این منطقه اختصاص داده شده است.

  رئیس شورای تأمین شهرستان البرز یادآور شد: راه و شهرسازی در گذشته زمین‌های شلویری را به تفاهم با مالک تفکیک کرده و حتی یک قطعه زمین هم به شهرداری تعلق نداده است، اما شهرداری قصد دارد تا با تفکیک زمین‌های جدید اعتبار حاصله را برای شهر و انجام اموراتی همچون ساخت پارک ۲۰ هکتاری خرج کند.

  فرماندار شهرستان البرز در حالی که سخنانش با انتقادات شدید مردم مواجه بود افزود: باید صلاحیت شهر و مدیریت شهری را در اولویت بگذاریم  و این موضوعات را در کمیسیون‌های تخصصی پیگیری کنیم، زیرا مکان‌های عمومی جای بیان چنین مباحثی نیست.

  وی درانتقادی مستقیم  به اعضای شورای اسلامی شهر الوند عنوان کرد: عضوی که در بیش از نیمی از جلسات شورای شهر غیبت دارد چگونه می‌خواهد نمایندگی مردم را انجام بدهد!

  امتناع فرماندار و تأکید مردم به معرفی غائبین در جلسات شوراء

  همین سخن فرماندار شهرستان البرز کافی بود که مردم حاضر و عالمی عضو شورای اسلامی از فرماندار خواهش کنند که این افراد را به مردم معرفی نماید، اما با امتناع فرماندار و تأکید مردم به معرفی این افراد جلسه به تشنج و اعتراض کشیده شد و نیمه تمام باقی ماند.

  البته در این میان برخی از افراد وابسته به گروهی خاص که از قضی لیدر آنها بر خلاف تمامی جلسات پرسش و پاسخ عمومی در این جلسه حاضر شده بود با فیلم‌برداری و نیز ایجاد درگیری با مردم و مأمورین به بالا گرفتن تشنج دامن زدند.

  البته این جریان که با سازماندهی کانال‌های تلگرامی همسو، به تریبون برخی مسئولان شهرستان نیز تبدیل شده سخنانی را منتشر می‌کند که از زبان برخی در جلسان مهم شهرستان شنیده می شود.

  لازم به اشاره است، در این جلسه شهردار و ۲ تن از اعضای شورای شهر نظرات خود را بیان کردند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">