ندای البرز
شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۷:۳۹ 2018 Aug 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18944
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹
 •   
  سخنران پیش ازخطبه های این هفته شهر الوند:
  مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین با بیان اینکه در مسائل مسجد باید مدیریت مسجد معلوم شود، عنوان کرد: مسجد یک مدیر و رییس دارد و آن هم امام جماعت است باید به فرمایشات رهبری که فرمودند مسجد یک محور دارد و آن محور امام جماعت است توجه داشته باشیم.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز حجت الاسلام عباس اوتارخانی مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین ظهر دیروز(جمعه) در سخنرانی پیش از خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه شهر الوند با بیان اینکه در مسائل مسجد باید مدیریت مسجد معلوم شود، عنوان کرد: مسجد یک مدیر و رییس دارد و آن هم امام جماعت است باید به فرمایشات رهبری که فرمودند مسجد یک محور دارد و آن محور امام جماعت است توجه داشته باشیم.

  وی در ادامه ابا اشاره به آیه ۱۸ سوره مبارکه توبه افزود: مسجد سازی و آبادانی مساجد تنها برای کسانی است که اهل ایمان هستند و تنها چیزی که در دنیا پس از مرگ از آدمی دستگیری می کند همین صدقه جاریه است.

  مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین با بیان اینکه آبادانی مسجد فقط به عمران ظاهری رسیدن مسجد نیست، ابراز داشت: باید مسجد مرکز تجمع مومنین باشد و باید به جایی برسیم که جامعه از عمرانی معنوی مسجد استفاده کنند.

  این استاد حوزه علمیه با اشاره به آیه ۲۶۴ سوره مبارکه بقره اظهار کرد: شرط پذیرش این صدقه جاریه این است که اگر اهل صدقه هستیند باید مراقب باشیند که با منت گذاشتن و اذیت کردن ثواب صدقه را ضایع نکنید.

  اوتارخانی ادامه داد: کسانی هستند که به سمت صدقه جاریه قدم برمی‌دارند و متاسفانه به دنبال ریا هستند و ثواب کار را از بین می‌برند باید هم بدنبال عمرانی آبادانی مسجد باشیم و هم باید به دنبال عمران معنوی مسجد باشیم، گاهی مسجد می‌سازند و تعمد دارند که نامشان را در مسجد ذکر کنند.

  یکی از چالش‌های فرهنگی جامعه ما بی توجهی به قشر جوان است

  مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین یکی از چالش‌های فرهنگی جامعه را بی توجهی به قشر جوان دانست و گفت: باید برای جوانان در مساجد برنامه داشته باشیم چرا که آمریکا و صیهونیست به دنبال این است که جوان وارد مساجد نشود.

  وی در ادامه افزود: اگر به دنبال جریان دینی در یک مسجد هستیم باید با امام جماعت هماهنگ شویم، در سیره نبوی از صحابه خود مشورت می‌گرفتند و هم از آنها کار می‌خواستند، هیئت امنا هم در کنار امام جماعت باید همچون صحابه عمل کنند.

  این استاد حوزه علمیه با اشاره به هجمه‌های فرهنگی در دنیا تصریح کرد: دشمن برای اینکه جوانان ما را به سمت خود سوق دهند نقشه‌های بسیار زیادی طراحی کرده است.

  مساجد فعالتر عمل کنند

  اوتارخانی با بیان اینکه مساجد را باید فعالتر از گذشته اداره کنیم، ابراز کرد: باید تمام آحاد جامعه و مردم برای جذب جوانان به مساجد تلاش کنند و در حلقه‌های آموزشی گردهم جمع شوند.

  وی یکی از چالش‌های فرهنگی جامعه را بی توجهی به قشر جوان دانست و گفت: باید برای جوانان در مساجد برنامه داشته باشیم چرا که آمریکا و صیهونیست به دنبال این است که جوان وارد مساجد نشود.

  این استاد در پایان اظهار داشت: باید به دنبال ترویج فرهنگ شهدا باشیم و به تدابیر رهبری جامعه عمل بپوشیم چراکه اگر اینان نبودند ایران سوریه ای دیگر می‌شد.

  منبع:صبح قزوین
  انتهای پیام

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">