ندای البرز
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۱۱ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16587
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۹
 •   
  جلسه مشترک روحانیون و معتمدین شهر الوند با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی برگزار شد
  امام جمعه الوند در جلسه‌ای که با موضوع تشریح نحوه اجرای کمربندی شمالی و جنوبی شهر الوند برگزار شد گفت: شهردار و اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم باید شنوای نقدها و پیشنهادات ارائه شده باشند، زیرا نقد و انتقاد به معنای تخریب نیست.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، شب گذشته، جمعی از روحانیون و معتمدین شهر الوند در جلسه‌ایی به دعوت حجت‌الاسلام طهماسبی با شهردار و تنی چند از اعضای شورای اسلامی الوند به بحث و گفتگو نشستند.

  در این جلسه که با موضوع تشریح نحوه اجرای کمربندی شمالی و جنوبی شهر الوند برگزار شد، شهردار الوند به بیان تاریخچه، مصوبات قانونی و لزوم اجرای این پروژه پرداخت.

  حجت‌الاسلام طهماسبی امام جمعه شهر الوند در ابتدای این جلسه گفت: آنچه که در اجرای این طرح به کارشناسی و بررسی نیاز دارد؛ ضرورت و تبعات احتمالی و قریب به یقین آن است.

  وی ادامه داد: هیچ طرحی در عالم بدون تبعات بعدی نخواهد بود، اما شهردار و اعضای شورای شهر باید در این خصوص کاملاً روشنگری کنند.

  طهماسبی عنوان کرد: در خصوص اجرای این پروژه سؤالات متعددی مطرح است که روحانیون باید بتوانند در برابر مردمی که از آنان مطالبه می‌کنند پاسخگو باشد.

  امام جمعه شهرالوند بیان داشت: بنده از نحوه اجرای این پروژه اطلاعی ندارم و شهردار الوند برای اولین بار و همانند یک شهروند بی‌طرف جوانب اجرای آن را برای ما شرح خواهد داد.

  وی اضافه کرد: شهردار و اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم باید شنوای نقدها و پیشنهادات ارائه شده باشند، زیرا نقد و انتقاد به معنای تخریب نیست.

  این مقام مسؤول اظهارداشت: با توجه به هزینه‌بردار بودن این طرح، شهرداری الوند اعلام نموده که هیچ‌گونه اصراری بر اجرای آن ندارد.

  طهماسبی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون افراد زیادی در منطقه شمالی بلوارمعلم دارای زمین هستند و صلب مالکیّت از آنها به هیچ عنوان صحیح نیست، اما لازمه عدم اجرای این طرح مسدود ماندن بلوارمعلم بوده و باید دید ادامه آن به صلاح شهر خواهد بود یا نه؟

  امام جمعه شهرالوند با اشاره به وجود طرح جایگزین پیشنهادی برای ادامه جاده دسترسی به پلی‌وینا ابراز داشت: اجرای این طرح با استفاده از حریم رودخانه یالیان ممکن بوده و نیازمند کسب مجوز از مسؤولان مربوطه است.

  وی عنوان کرد: لازم است تا این موضوع در جلسه‌ایی با حضور مسؤولان آب استان قزوین بررسی و نتیجه آن اعلام شود تا در صورت امکان، نسبت به اجرای طرح جایگزین اقدام شود.

  طهماسبی تصریح کرد: در صورت اجرای طرح جایگرین، شهردار و شورای اسلامی شهر باید ضمانت کافی برای جلوگیری از تفکیک زمین‌های کشاورزی را ارائه کنند تا در آینده و به واسطه احداث جاده امکان تجاوز به زمین‌های کشاورزی وجود نداشته باشد.

  در ادامه این جلسه، آقایان غلامعلی خلیلی و علی ملایی و نیز تنی چند از روحانیون و معتمدین شهر به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">