ندای البرز
پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۴:۳۸ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20313
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
 •   
  گفتگوی ندای البرز با حاج غلامعلی خلیلی از فرماندهان دفاع مقدس:
  خلیلی با اشاره به شهدای انقلاب عنوان می کند:پیروزی این انقلاب حاصل خون شهدا می باشد وذخیره های این انقلاب شهدایی هستند که به امر ولی فقیه خود لبیک گفته ،نه کسانی که مال بیت المال از فیش های حقوقی شان سر در می آورد.

  پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز شهرستان البرز گزارش می دهد:شهرستان البرز،الوند،خیابان امام خمینی ،مسجدجامع حضرت ابوالفضل (ع)،در این مسجد مردی سالهاست خادمی مسجد جامع شهر را می کند و مردم شهر او را به نام حاج غلامعلی خلیلی می شناسند.

  این مرد انقلابی با اشاره به شرکت مردم استان قزوین به ویژه شهرستان البرز والوند در راهپیمایی های دوران انقلاب اظهار می دارد:راهپیمایی هایی که در زمان انقلاب در قزوین شکل می گرفت توسط اشخاصی همچون آیت الله هادی باریک بین و سید آزاده حجت السلام ابوترابی اعلام و هدایت می شد.

  خلیلی از خاطرات روزهای برگشت امام ازپاریس گفته و ادامه می دهد:در روز ۶ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ قرار براین بود امام به ایران بیاید وما چون احتمال می دادیم در روز ۶ بهمن ماه راه تهران بسته شود همراه دوستان و برادرم در روز ۴بهمن به سمت تهران حرکت کردیم تا از استقبال امام راحل جا نمانیم.

  وی در ادامه خاطراتش بیان می کند:در روز ۶ بهمن ماه به فرودگاه مهرآباد رفته، در آنجا شاهد جمعیت کثیری از مردم بودیم که از اقصی نقاط کشور برای دیدارامام به تهران وفرودگاه آمده بودند.

  خلیلی خاطر نشان می کند:در روز ۶ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ نزدیک به ساعت ۱۰-۱۱ صبح بین جمعیت حاضراین حرف شایعه شد که :”امام خمینی به داخل فرودگاه آمده وحکومت نظامی اجازه خروج به امام راحل را نمی دهد.”این شایعه باعث ناراحتی جمعیت حاضر شده که به نشانه اعتراض به سمت درب فرودگاه راه افتادند.

  وی تشریح می کند:جلوی درب دانشگاه تانک هایی مستقر شده بود که مردم در جلوی تانک ها ایستاده بودند نحوه قرار گرفتن تانک ها به نحوی بودکه در ورودی فرودگاه بسته شده بود.

  خلیلی یادآورمی شود:استقامت جمعیت حاضر در جلوی فرودگاه مهرآباد به حدی بود که حکومت نظامی مجبور شد برای استرداد تانک ها از دود استرداداستفاده کند تا تانک ها از دید مردم مخفی بماند،در صورتی که این دود در مواقعی استفاده می شود که بخواهند تانک را از دید دشمن در فضاهای جنگی مخفی نگه دارند اما آن روز به منظور تهدید و ترساندن مردم ازآن دود استفاده شد.

  وی در ادامه خاطراتش می گوید:نزدیک به چند ساعتی شرایط به همین منوال پیش رفت تا اینکه صدای بلندی که از بلندگوهایی که بر سقف یک مینی بوس نصب شده بود توجه جمعیت حاضر را به خود جلب کرد.

  خلیلی ادامه می دهد:دو نفر روحانی در حال خواندن اعلامیه ای بودندکه آیت الله طالقانی آن را صادر کرده بود ومضمون آن این بود “امام خمینی امروز به تهران نمی آید ومردم بی جهت با حکومت نظامی درگیر نشوندوبه سمت خانه هایشان بروند.”

  وی یادآور می شود:خواندن اعلامیه و دستور آیت الله طالقانی مردم را آرام کرده ومردم با مشت های گره خورده به سمت میدان آزادی رفته وبا شعارهایی همچون “وای به حال بختیار اگه خمینی دیربیاد”از فرودگاه دور شدند.

  خلیلی اذعان می کند:در زمان انقلاب شهر الوند تازه تاسیس بود وامکانات چندانی برای تجمعات مردمی و غیره را نداشت ومردم این شهر برای راهپیمایی ودیگر کارهای انقلابی به قزوین می رفتند.

  وی توضیح می دهد:البته نزدیک به پیروزی انقلاب اسلامی چند راهپیمایی در این شهر توسط مردم برپا شد اما اکثریت اوقات راهپیمایی ها وحتی نماز جمعه ها در شهر قزوین برگزار می شد.

  خلیلی عنوان می کند:انقلابی که تمام ملت ایران با ااراده خود آن را به وجود آورده اند به شکرانه نعمت ولی فقیه به راه خود ادامه داده ومی دهدالبته در این بین نوساناتی بوده که با توجه به ولایت مداری ملت ایران فتنه دشمنان همیشه با شکست روبرو بوده است.

  وی تصریح می کند:مردم ایران مسلمان ،شیعه هستند وحکم ولی فقیه برای آنها حجت است همان طور که در زمان اوایل انقلاب ،امام مرجع تقلید و ولی فقیه انقلابیون بود و مردم اجرای حکمش را بر خود واجب دانسته و این ملت اطاعت از امر ولی فقیه را یک امر شرعی می دانند.

  وی با اشاره به شهدای انقلاب بیان می کند:پیروزی این انقلاب حاصل خون شهدا می باشد وذخیره های این انقلاب شهدایی هستند که به امر ولی فقیه خود لبیک گفته ،نه کسانی که مال بیت المال از فیش های حقوقی شان سر در می آورد.

  خلیلی با اشاره به اینکه مسیر انقلاب مسیر درستی است ادامه می دهد:اگر در این مسیر اتفاقات ناشایستیپیش می آید این اتفاقات کار یک عده افراد معلوم الحال است که ازنمونه آن می توان به زمین خواری هایی که این اواخر در شهرستان البرز رخ داده اشاره کرد.

  وی خاطر نشان می کند:برخی از مسولان از راه انقلاب دور شده اند که این مسئله عاقبت خوشی برایشان ندارد چراکه این انقلاب پایه اش بر اساس حق است وهیچ وقت حق نابود نمی شود.

  در پایان خلیلی ازمسوولان استانی وکشوری خواستارشدکه دقت در مسوولیت شان را بالا برده چراکه بحث نفوذ دشمن یکی از مباحثی است که دغدغه های رهبر معظم انقلاب می باشد وبرای حفظ این انقلاب همگان باید هوشیار وبیدارباشند.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">