ندای البرز
دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۰:۵۰ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18223
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰
 •   
  یادداشت روز:
  انگار برخی که ردای مسؤولیت بر جان آنان خوش مزه کرده است، تلاش‌های جوانان مؤمن و انقلابی را بر نمی‌تابند و علی‌رغم وظایف ذاتی خود، پاگیر فعالیت‌های فرهنگی می‌شوند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، مرتضی مجاهد، وقتی مقام معظم رهبری نهادهای حکومتی را به حمایت از اقدامات فرهنگی جوانان مؤمن و انقلابی کشور فراخواندند، بارقه‌های امید در دل‌های پاک این سربازان بی‌مدعای انقلاب شعله‌ورتر شد تا بندهای پوتین خود را در کار زار جنگ‌نرم فرهنگی محکم‌تر کرده و  در میدان حضور مؤثرتری داشته باشند.

  اما در این بین انگار برخی که ردای مسؤولیت بر جان آنان خوش مزه کرده است، تلاش‌های این جوانان را بر نمی‌تابند و علی‌رغم وظایف ذاتی خود، پاگیر این فعالیت‌های فرهنگی نیز می‌شوند.

  در کمتر از یکسال گذشته شاهد بودیم که جشن‌های پرهزینه زیادی به خرج المال و برای عرض اندام عده‌ای در شهرهای مختلف برگزار شد و حتی در خلال ولنگاری فرهنگی موجود،  به نام شهداء جشنی برگزار شد که متولی آن هیچ نقش در موضوع فرهنگ عمومی نداشت و از قضی از داشتن کسری بودجه نیز رنج می‌برد، اما چه کنیم که باید برای خود نمایی هم که شده کاری می‌کرد.

  اما در مقابل به فاصله ۲۴ ساعت از برگزاری این برنامه که هزینه آن از جیب مبارک مردم پرداخت شد، این جوانانی بودند که بدون داشتن منابع مالی آنچنانی و با حداقلی‌ترین امکانات، مراسمات پرمخاطبی  را در فضای محلات مختلف شهر الوند برگزار کردند و سازمان‌هایی که نام ارشاد، تبلیغات و فرهنگ اسلامی را به یدک می‌گشیدند مانند همیشه تنها به نظاره بسنده کردند.

  در روزهای اخیر نیز که دهه کرامت و دهه ولایت را پشت سر گذاشتیم باز هم این جوانان مؤمن، متعهد و انقلابی بودند که به‌دور از بازی‌های سیاسی و منفعت‌جویانه عده‌ای که حتی ثواب کار خیر را با  انتشار چند عکس در فضای مجازی می‌فروشند، دست به کار شده و با اینکه هیچ یک از ردیف‌های بودجه سازمان‌های مسؤول را در اختیار نداشتند، مراسمات و برنامه‌هایی را در شهر اجراء کردند که انگار بازهم عده‌ای این تلاش فرزندان ولایی شهر را در خواب زمستانی خود تاب نیاورند.

  شنیدیم که خرده مدیری در یکی از واحدهای دستگاه‌های خدمت‌رسان تمام تلاش خود را بکار بسته تا از اقدامات فرهنگی و ارزشی همین جوانان انقلابی با اقداماتی همچون بستن درب و قطع برق مقابله کند.

  باید به این مدیر و برخی مدیران عزیز که تنها از نام کار فرهنگی نصب بنر در میادین و درج آرم فلان نهاد در کنار آنرا آموخته‌اند این فرمایش مقام معظم رهبری را گوشزد کرد که فرمودند: «آنهایی که مربوط به فرهنگند، به جای اینکه آغوش خود را به روی کسانی که نه اسلام را قبول دارند، نه انقلاب را، نه نظام اسلامی را، نه ارزش‌های اسلامی را [باز کنند]، آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمان‌ها، به روی جوان‌های مؤمن، به روی بچّه‌های انقلابی، به روی بچّه‌های حزب‌اللّهی باز کنند؛ اینها می‌توانند کار کنند و دارند کار می‌کنند؛ کارهای فرهنگی با ارزشی دارد انجام می‌گیرد».

  در خاتمه این نگاشته باید گفت در دورانی که ولنگاری فرهنگی در شهر ها بیداد کرده و برخی مسؤولان امر نیز در امنیت حاصله ار رزم توأمان مدافعان حرم در خواب راحت زمستانی و میتینگ‌های انتخاباتی به سر می برند اگر دستی نمی گیریم حداقل پاگیر نباشیم.

  انتهای یپام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">