ندای البرز
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۱:۴۹ 2018 Feb 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24223
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
 •   
  خطیب نمازجمعه شهر الوند:
  مسلمانان میانمار کشته می‌شوند، در آب غرق و یا سوزانده می‌شوند ولی کک مدعیان حقوق بشر نمی‌گزد

  به گزارش خبرنگار سیاسی ندای البرز، حجت‌الاسلام علی طهماسبی در خطبه‌های عبادی-سیاسی نمازجمعه این هفته شهر الوند که در مسجد جامع حضرت ابوالفضل ع این شهر برگزار شد با اشاره به وظیفه الهی انسانها در حمایت از مظلومان اظهار کرد: ظلم تاریخی و بیش از حد به مظلومان میانمار و اعطای جایزه نوبل صلح به حاکم این کشور نشان از ددخویی استکبار جهانی دارد.
  وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم ص گفت: هرکس شب را صبح کند و توجه به امور مسلمانان نداشته باشد مسلمان نیست.
  خطیب نماز جمعه شهر الوند عنوان کرد: یکی از اصول اصیل انقلاب اسلامی حمایت از مظلومان جهان در اقصی نقاط دنیاست و این نسل کشی و مسلمان کشی که با حمایت اسرائیل و آمریکا صورت می‌گیرد مورد شماتت تمام مردم جهان و تاریخ است.
  این مسئول ادامه داد: مسلمانان میانمار کشته می‌شوند، در آب غرق و یا سوزانده می‌شوند ولی کک مدعیان حقوق بشر نمی‌گزد اما جهانیان بدانند ایران با مظلومان عالم به ویژه با مردم میانمار همدردی می‌کند چرا که کشور ایران طرفدار مظلومان جهان است.
  حجت الاسلام طهماسبی ضمن قدر شناسی از جمعیت هلال‌احمر ایران جهت کمک ‌رسانی به مردم مظلوم میانمار بیان کرد: این انقلاب برای پیاده کردن احکام اسلام ایجاد شد و یکی از این احکام دفاع از مسلمانان است.
  وی باگرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس به جهانیان اثبات کرد که می‌توان در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرد.
  خطیب نماز جمعه شهر الوند پیام عاشورا را مبارزه با ظلم و ستم دانست و خاطرنشان کرد: مهمترین انگیزه اباعبدالله برچیدن ظلم و ستم و طاغوت بود و امروز آمریکا همان فرزند معاویه است و ترامپ تفکر یزیدی دارد و مسلمانان همچون سالار شهیدان در برابر این تفکر باید ایستادگی کنند.
  این مسئول ابراز کرد: پیام قیام عاشورا این است که شیعیان علی ع هیچ‌گاه با یزیدیان زمان بیعت نمی‌کنند به طوری که به فرموده شهید بهشتی حسینیان همیشه با یزیدیان در نبرد هستند.
  حجت‌الاسلام طهماسبی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی اظهار کرد: افراد در هر نقش و مسئولیتی که هستند تلاش کنند رفتار و اعمالشان مورد رضایت خداوند باشد.
  وی بیان کرد: در این آشفته بازار دنیا افراد باید مراقب اعمال و ایمانشان باشند تا مسلمان از دنیا بروند.
  خطیب نماز جمعه شهر الوند با اشاره به روز جهانی شیرخوارگان حضرت علی اصغر ع افزود: این مراسم با شکوه صبح امروز در مسجد جامع حضرت ابوالفضل ع شهر الوند هم‌زمان در سراسر کشور برگزار شد.
  این مسئول ادامه داد: مساجد،تکایا و حسینیه‌ها را عزاداران حسینی پر کنند و تلاش کنند این فرصت طلایی دهه اول محرم را از دست ندهند.
  حجت‌الاسلام طهماسبی با اشاره به در پیش رو داشتن هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: به دیگران احساس مسئولیت داشته باشیم و جملات «به من چه» و« به تو چه» جملات خطرناکی هستند که استکبار در اذهان قرار داده است.
  وی با یادآوری فرمایش مقام معظم رهبری اضافه کرد: در مذاکره برجام باید دقت بیشتری صورت می‌گرفت تا امروز باعث نمی‌شد که هر کاری که آمریکا می‌کند بگوییم این نقض برجام نیست.
  خطیب نماز جمعه شهر الوند دلیل یاوه گویی‌های ترامپ را بر باد رفتن نقشه‌هایش دانست و ادامه داد: آمریکا برای خاور میانه و غرب آسیا برنامه داشت چنانچه در سال ۲۰۰۱ استارت این برنامه انفجار برج‌های دوقلو در نیویورک و حمله به افغانستان، سوربه، لبنان، عراق و بحرین بود اما در برابر تمام این نقشه‌ها جمهوری اسلامی ایران با دژ مستحکمی به نام انقلاب در برابرش ایستاد بنابراین به یاوه گویی پرداخته است.
  این مسئول تشریح کرد: دعوای برجام تنها برای برجام نیست بلکه بر سر قدرت جمهوری اسلامی ایران است و ایران برای دفاع از خود از کسب اجازه نمی گیرد.
  حجت‌الاسلام طهماسبی با اشاره به فرمایش امام خمینی ره تصریح کرد: ما در جنگ ابهت دو قدرت شرق و غرب را شکسته‌ایم و ایستادگی کرده‌ایم و شعار ملت ایران این است که در مقابل ترامپ‌ها و از او بدترها ایستادگی می‌کنند.
  وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: ایران برای دفاع از خود سلاح را تولید می‌کند چنانچه امروز فرمانده هوا و فضا در مورد رونمایی یک موشک گفت: این موشک بالاتر از ۲۰۰۰کیلومتر برد دارد.
  حجت الاسلام طهماسبی در پایان با اشاره به تجمع بزرگ عاشورائیان مردم شهر الوند گفت: این مراسم در دوشنبه شب در فلکه لاله برگزار می‌شود و از مردم عزادار حسینی دعوت می‌شود در این مراسم شرکت کنند.
  انتهای پیام /

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">