ندای البرز
جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۸:۱۴ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7007
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۵
 •   
  والیبال قهرمانی آسیا ــ تهران
  تیم ملی والیبال ایران «ب» با پیروزی مقابل چین برای سومین بار متوالی به فینال مسابقات قهرمانی آسیا رسید.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، یم ملی والیبال ایران «ب»  با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل چین به فینال مسابقات قهرمانی آسیا رسید و حریف ژاپن در دیدار پایانی شد.

  پیمان اکبری پس از پیروزی در بازی شب گذشته مقابل استرالیا گفت که برنامه خوبی برای مقابله با چین در نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا دارد اما این برنامه در ست‌های اول و دوم جواب نداد. اشتباهات پرشمار بازیکنان ایران و همچنین حمله‌های ناموفق از سوی آنها باعث شد چینی‌ها در ست‌های اول و دوم ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰ برنده شوند.

  در ست سوم اما جریان بازی به‌طور کلی عوض شد و مدافعان وسط ایران، نقش پررنگ‌تری در بازی پیدا کردند. چند دفاع روی تور خوب و اسپک‌های سرعتی کنار حمایت تماشاگران به نسبت زیاد سالن آزادی، نتیجه نخستین وقت استراحت فنی را ۸ بر ۴ به‌سود ایران رقم زد. اشتباهات بازیکنان چین نیز مزید بر علت شد تا نتیجه ۱۴ بر ۴ روی اسکوربورد ثبت شود. سرمربی چین نیز که بازی را از دست رفته می‌دید ترجیح داد از بازیکنان ذخیره خود در برای ادامه این ست استفاده کند. دومین وقت استراحت فنی در امتیاز ۱۶ بر ۶ به‌سود ایران به دست آمد. چینی‌ها که ۲ ست ابتدایی بازی را به‌سود خود پایان داده بودند، نشان دادند که ویروس بد بازی کردن در ست سوم فقط مخصوص تیم‌های ایرانی نیست. چینی‌ها ست سوم را با اختلاف معنی‌دار ۹ بر ۲۵ به تیم ملی «ب» ایران واگذار کردند.

  در ست چهارم، روحیه و توان از دست رفته به تیم ایران برگشت و شاگردان پیمان اکبری با انجام یک بازی کم‌اشتباه و استفاده از نقشه‌های متنوع در حمله کنار دفاع روی تور خوب و توپگیری داخل میدان توانستند ۲ ست از دست رفته را جبران کنند و ۲۵ بر ۱۹ برنده شوند. به این ترتیب تعیین دومین پای فینال به ست پنجم کشیده شد.

  در ست پنجم هیچ‌کدام از دو تیم حاضر نبودند پا پس بکشند و شانس گرفتن مدال طلا را از دست بدهند. بازیکنان ایران از نظر روحی و روانی و به‌دنبال آن از نظر فنی برتری محسوسی نسبت به حریف داشتند. ست پنجم در نهایت با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به‌سود ایران تمام شد تا شاگردان اکبری با پیروزی در این بازی نفسگیر حریف ژاپن در فینال شوند.

  بازی رده‌بندی، فردا (شنبه) ساعت ۱۵ و دیدار فینال ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ۱۲هزار نفری آزادی برگزار می‌شود.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">