ندای البرز
جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۷:۲۷ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23217
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹
 •   
  تحلیلی بر فرجام انتخابات شورای شهر در دو حوزه محمدیه و بیدستان
  چند نکته در باب انتخابات شورای شهر در حوزه های محمدیه و بیدستان

  به گزارش پایگاه خبری تحلیل ندای البرز رکسانا رضایی:

  حیرت آور است. صورتجلسه هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان از ابطال انتخابات شوراها در دو حوزه محمدیه و بیدستان خبر می دهد. مستندات نیز فراتر از حد تصور است و در فضای حقیقی و مجازی دست به دست می شود. مستنداتی که البته توسط متولیان نظارت بر انتخابات مکتوب هم شده؛خرید و فروش رای،پخش مواد مخدر و مشروبات الکلی و…به نظر می رسد در صورت صحت ماجرای تخلفات درج شده، علاوه بر زیر سوال رفتن اصل انتخابات،این موضوع وجه قضایی نیز داشته باشد. مگر می شود در حکومت اسلامی با خرید و فروش رای و پخش افیون و الکل پیروز صندوق ها لقب گرفت و مردمسالاری دینی را به سخره گرفت و در روز روشن حق را پایمال کرد؟

  اما این همه ماجرا نیست. اوضاع وقتی عجیب تر می شود که پس از انتشار نامه هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان، برخی مسوولان فاش شدن نامه مکتوب این هیات را خلاف قانون تلقی می کنند و در مقابل برخی دیگر اینگونه می پندارند که رای و اعتماد مردم نباید فدای ملاحظات و سفارش ها شود!

  …و اینگونه است که روزهای برزخی کلید می خورند و هفته ها پس از برگزاری انتخابات هنوز نامزدهای پیروز و مغلوب از فرجام کار بی خبرند و هرصبح از تصمیم نهایی هیات نظارت مرکزی سخن به میان آورده می شود تا مرهمی بر زخم های ناسور گذارده شود و دوباره روز از نو،روزی ازنو!

  بهت آور است. ناظران بر انتخابات شوراها در دو شهر نه چندان بزرگ استان، هر یک ساز خود را می زنند و از زاویه خویش به تحلیل ماجرا آنهم پس از برملا شدن تصمیم نهایی هیات مذکور می پردازند.طرفه اینکه پس از علنی شدن نسخه هیات نظارت استان برخی ترش کرده و عقب می کشند تا معلوم شود عمل به مر قانون گاهی بر اساس سلایق و زبانمان لال منافع شکل می گیرد.در این میان برزخی شدن نتایج انتخابات در این دو حوزه کاسه چه کنم چه کنم را به دست بعضی افراد می دهد تا دکترین حضرات اینگونه تفسیر شود که صلابت در تصمیم گیری منوط به شرایط آب و هواست و بستگی به قیل و قال حاکم بر اتمسفر سیاسی دارد. وگرنه دلیلی ندارد تصمیم اتخاذ شده با اما و اگر همراه شود و حتی شایعه پس گرفتن امضای دو تن از اعضای هیات نظارت بر ابهامات موجود بیفزاید.

  مخلص کلام اینکه چه رای توام با تعلل هیات نظارت مرکزی دال بر ابطال انتخابات در محمدیه و بیدستان باشد و چه تصمیم پایتخت نشینان منتج به وتو شدن رای هیات نظارت استان گردد و در راستای شایعات و خبرهای درگوشی،بالاخره مهر تایید بر کارنامه انتخابات این دو حوزه بنشیند،باز هم این فرضیه ساده در اذهان عمومی خطور خواهد کرد که برخی ناظران در استان علیرغم اشراف کامل بر پشت پرده و روی پرده انتخابات،با سلاح احتیاط و محافظه کاری عمل نمودند تا اعتماد رای دهندگان به ناظران مورد وثوق استان، کمی تا قسمتی سلب گردد و این سوال شفاف در حافظه ها ترسیم شود که به راستی چه اتفاقاتی در حال وقوع است که برخی با طولانی کردن نتیجه این دو کنکور، سوهان بر اعصاب استان می کشند و ضریب نارضایتی را بالا می برند.

  تایید یا ابطال؛دیگر چه فرقی می کند وقتی زمان بر شدن پروسه اعلام نتیجه نهایی، اصل صورت مساله را در اذهان بسیاری از مردم لوث کرده است؟

   

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">