ندای البرز
جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۷:۰۱ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 6994
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹
 •   
  رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین:
  سرپرست جهاد دانشگاهی قزوین با اشاره به تهدیدات موجود در عرصه ی لباس بانوان بیان کرد: ذائقه ی زنان ما در بحث لباساین نیست که در بازار وجود دارد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل از قزوین خبر، محمدحسین فائزی روز پنجشنبه به مناسبت سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان قزوین که در محل جهاد دانشگاهی قزوین برگزار شد، افزود: در حوزه ی آموزش جهاد دانشگاهی توانستیم با تاسیس مرکز بوئین زهرا، قدمی در عرصه ی آموزش های متفاوت منطقه ای و بومی برداریم که عمده ی این آموزش ها معطوف به بخش کشاورزی و اقتصادی می باشد.

  فائزی اظهار داشت : مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با هدف ایجاد شغل و مهارت تاسیس شد ، که اگر این مهم رخ ندهد؛ موجودیت مرکز علمی کاربردی زیر سوال می رود.

  وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی توانسته زیرساختهای اقتصاد مقاومتی که تولید ثروت از دانش است را در کشور و استان محقق کند و معتقدم در این راستا قزوین ظرفیت های بیشتری دارد. عمده اعتباراتی که در این نهاد انقلابی و دانش محور ایجاد می‌شود، از دانش فنی و‌علم تولید شده است که توانسته الگویی ارزشمند را پیش‌روی مدیران نظام قرار دهد و البته تا بلوغ کامل این نمونه موفق، مراحل زیادی باقی مانده است.

  سرپرست جهاد دانشگاهی قزوین خاطر نشان کرد:در طراحی لباس مدعی هستیم که توانستیم ۵۰ طراح لباس تحویل استان دهیم و شرایطی را برای این عزیزان فراهم کنیم که جذب بازارکار شوند علی رغم اینکه مرجعی نیستیم که به طور مثال بخواهیم وام بدهیم ولی توانایی مرتبط سازی با یکسری از دستگاهها را داریم .

  این فعال اجتماعی تاکید کرد : تا به امروز اصناف همکاری خوبی با مجموعه ی جهاد دانشگاهی نداشته و کمکی نکرده است،چه بسا که اگر این اتفاق رخ می داد در مسئله ی مد و لباس میتوانستیم تعاملا قدمی برداریم و کار بزرگ و شایسته ای انجام دهیم.

  فایزی با بیان این گلایه که این مسئله حتی در جلسه ی شورای فرهنگ عمومی استان مطرح شد، تصریح کرد: در مقوله ی لباس، سازمان صنعت، معدن و تجارت حمایتی نکرد و تا زمانی هم که حمایت در میان نباشد دو حلقه ی طراحی و تولید به یکدیگر متصل  نمی شوند و در نهایت این مقوله ختم به جریانی می شود که لباسی تولید نخواهد شد.

  وی در ادامه ابراز کرد: در جشنواره مد و لباس قزوین که در دو مرحله برگزار شد، بالغ بر۵۰ الی ۷۰ اثر فاخر مطرح و معرفی شد که کیفیت بعضی از آثار شاخص بود و با کیفیت برخی از اجناس داخل بازار برابری نمی کرد.

  فائزی با بیان اینکه با برگزاری این جشنواره برخی خلاءها در مقوله طراحی لباس استان شناسایی شد، تاکید کرد: افراد حاضر در این جشنواره می‌توانند با حمایت تولید کنندگان، طرح‌های ایرانی و اسلامی خود را در بازار عرضه کنند.متاسفیم که عده ای حاضر نیستند که یک تولید کننده وارد عرصه ی تولید بومی و داخلی شود.

  سرپرست جهاد دانشگاهی قزوین با اشاره به تهدیدات موجود در عرصه ی لباس بانوان بیان کرد: بنده معتقد هستم که ذائقه ی زنان ما در بحث لباس، این نیست که در بازار وجود دارد.همه شاهد این قضیه هستیم که بانوان در انتخاب پوشاک علی رغم وجود اجناس متنوع و گوناگون مشکل دارند. و افراد ذی صلاح قادر به تامین نیاز و ذائقه ی اصلی افراد نیستند .

  فایزی در خاتمه به اهمیت موضوع پیاده روی اربعین و این حرکت عظیم و نمادین جهان اسلام پرداخت و گفت: امیدواریم که بتوانیم برای جامعه ی دانشگاهیان ، دانشجویان و اساتید جریانی ایجاد کنیم تا در این زمینه برکاتی را اسبابش شویم که  امام حسین (ع) برای جامعه ی دانشگاهی قزوین رقم زده است . علی رغم فرصت کوتاه ۳ ماهه ی پیش رو تا اربعین  امیدوار هستیم بتوانیم زیرساخت های لازم را در برپایی هرچه بهتر این جریان فراهم آوریم.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">