ندای البرز
چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۸:۱۲ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7226
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۵
 •   
  فرمانده انتظامی شهرستان البرز تأکید کرد:
  فرمانده انتظامی شهرستان البرز بیان داشت: با اقتدار کامل در مقابل کسانی که قصد عرض اندام و قدرت نمایی دارند ایستاده و اجازه اخلال در نظم و امنیّت عمومی را نخواهد داد.

  فرمانده انتظامی شهرستان البرز در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز گفت: کلاسه ایی از سرقت جواهرات اطفال در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان البرز قرار گرفت که با همکاری دستگاه قضایی و تلاش شبانه روزی مأموران انتظامی شهرستان البرز ، سارقان چهره نگاری، شناسایی و دستگیر شدند.

  رسولی راد افزود: بیشتر سارقانی که در شهرستان البرز اقدام به سرقت نموده اند، ساکن استان قزوین و دارای اصالت خارج از استان هستند که در یک مورد از آنها، سارق ۲۱ دستگاه موتور سیکلت در بیدستان شناسایی و دستگیر شد که مجرم ساکن قزوین و همدست وی از اهالی یکی از استان های همجوار بوده است

  وی با بیان اینکه نکات ایمنی در بعضی از ساختمان های تازه ساخت رعایت نمی شود بیان داشت: یکی از موضوعاتی که می تواند در کاهش سرقت های اماکن ، خودرو ها و دیگر موارد مؤثر باشد، رعایت نکات حفاظتی است که در این رابطه به شهردار محترم الوند نیز پیشنهاد شده تا کارشناسان نیروی انتظامی در زمینه رعایت اصول حفاظتی ساختمانها و صدور جواز پایان کار منازل نوساز وارد شده و اعلام نظر نمایند و ادامه داد: مردم نیز با نصب حفاظ های دزدگیر، عدم تخلیه کامل مجتمع های مسکونی و رعایت نکات امنیتی خودرو ها می توانند از ایجاد زمینه ی وقوع سرقت جلوگیری نمایند.

  سرهنگ رسولی راد اظهار داشت: پلیس با اقتدار کامل در مقابل کسانی که قصد عرض اندام و قدرت نمایی دارند ایستاده و اجازه اخلال در نظم و امنیّت عمومی را نخواهد داد.

  عضو شورای تأمین شهرستان البرز عنوان کرد: ما از کلیه اختیارات قانونی خود در مقابله با ارازل و اوباش استفاده خواهیم کرد و اگر مجرمی قصد درگیری و مقابله با مأموران پلیس را داشته باشد، مأموران ما بگونه ایی با او برخورد خواهند کرد که دیگر در انظار عمومی احساس قدرت نکرده و در مقابل قانون ایستادگی نکند.

  رسولی راد با اشاره به جریانات اتفاق افتاده در برگزاری مسابقات والیبال بین روستاهای آشنستان و شترک بخش محمدیّه تصریح کرد: برابر چارت سازمانی ابلاغی از سلسله مراتب فرماندهی ناجا، پلیس وظایفی دارد که برابر آن اقدام می کند.

  فرمانده انتظامی شهرستان البرز تشریح کرد: برگزاری هرگونه اجتماع در مکان های عمومی دارای تدابیرانتظامی، امنیتی و ترافیکی خاص خود است که پلیس با هماهنگی برگزار کنندگان و دیگر نهاد های مربوطه، تدابیر لازم را پیش بینی و اجرایی می کند، اما برگزاری اجتماعات در مکان های مسقف باید با مجوز فرمانداری شهرستان بوده و اجرای پوشش انتظامی آن طی قرار دادی با بنیاد تعاون ناجا، توسط مأموران شیفت استراحت؛ با دریافت حق الزحمه مقرر اجرایی می شود.

  رسولی راد ابراز داشت: حوزه قضایی و انتظامی این روستا ها با هم فرق می کند و برگزار کنندگان این مسابقه هیچگونه هماهنگی قبلی با پلیس و دستگاه قضایی نداشته اند و ادامه داد: فرد متولّی، حتی پس از اطلاع از امکان ایجاد تشنج و درگیری در مسابقه، بلافاصله موضوع را با پلیس درمیان نگذاشته که در این رابطه لازم است تا متولّی برگزاری برنامه در دستگاه قضایی پاسخگو باشد.

  این مقام مسئول در خصوص افزایش ضریب امنیّت پارک های بزرگی همچون پارک تمدن محمدیّه اظهار داشت: با توجه به هزینه های میلیاردی ساخت پارک ها، فضای لازم برای استقرار نیروهای انتظامی ساخته نشده و پارک های ایجاد شده دارای معایبی همچون عدم وجود نور و موانع کافی برای جلوگیری از عبور موتور سیکلت ها هستند که باید مسئولان مربوطه، موارد لازم را هنگام ساخت در نظر بگیرند.

  عضو شورای اداری شهرستان البرز در ادامه سخنان خود به موضوع مهم پایش تصویری( استفاده از دوربین های نصب شده در سطح شهر) اشاره کرد و اذعان داشت: در صورت استفاده از نظر کارشناسان پلیس و جانمایی مناسب دوربین ها، می توان اقدامات خوبی را در جهت افزایش رفاه مردم و ارائه خدمت به آنها انجام داد.

  سرهنگ رسولی راد گفت: با هماهنگی صورت گرفته با اصناف شهرستان، مقرر شد تا تمامی صنوف نیز از دوربین های مدار بسته استفاده نمایند تا از این طریق بتوان در کاهش وقوع جرائم اقدام کرد.

  وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ندای البرز در خصوص وضعیّت انتظامی ناحیه شهری نصرت آباد و ایجاد پاسگاه انتظامی در این ناحیه توضیح داد: ایجاد یک ایستگاه به ۱۲ نفر نیرو، خودرو و موتور سیکلت نیاز دارد که با تأمین این امکانات و دریافت مجوز های قانونی، ایجاد ایستگاه پلیس امکان پذیر خواهد بود.

  رسولی راد افزود: تا کنون هزینه و امکانات لازم از سوی ارگان مربوطه برای ساخت کلانتری و ایستگاه پلیس تأمین نشده است.

  گفتنی است، شهردار الوند در دیدار با فرماندهی انتظامی شهرستان البرز، ضمن تأکید بر تعامل و همکاری با نیروی انتظامی و اعتقاد به آن، عنوان کرده بود: در صورت معرفی ساختمان توسط فرماندهی انتظامی شهرستان، شهرداری الوند آمادگی دارد تا فضای لازم را در اختیار نیروی انتظامی جهت استقرار کلانتری قرار داده و واحد املاک شهرداری در اسرع وقت نسبت به اجاره مکان مورد نظر اقدام نماید، همچنین در صورت لزوم، تأمین تجهیزات خودرویی را نیز به عهده گیرد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">