ندای البرز
پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۰:۱۲ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18702
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
 •   
  دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی:
  دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در جمع مردم بصیر شهر الوند گفت:امروز عواملی نمی خواهند بگذارند کشور آباد شود و به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم برای قیام برعلیه انقلاب هستند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، دکتر علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی شب گذشته(چهارشنبه) در جمع مردم بصیر شهر الوند گفت: به برکت اسلام، وجود امام خمینی(ره)، رهنمودهای مقام معظم رهبری و نیز مردم آگاه ایران به عنوان یک قدرت بزرگ در مقابل آمریکا ایستاده است.

  زاکانی افزود: امروز بین مسؤولین کشور دودیدگاه وجود دارد، برخی از از مسؤولان خسته و به دنبال سازش با آمریکا هستند و برخی دیگر به استناد تجربیان و اسناد، رابطه با آمریکا را موجب خسران و نهایت بیچاره‌گی می‌دانند.

  وی با اشاره به نمونه‌های تاریخی ارتباط با آمریکا عنوان کرد: معمر قذافی به آمریکا اعتماد کرد و برابر خواسته‌های آنان حتی برد موشک‌های خود را کاهش داد، اما در نهایت لیبی با زیاد خواهی آمریکا به کشوری جنگ‌زده و چندتکه تبدیل شد.

  پس از تعطیلی تأسیسات هسته‌ای در دوره خاتمی، آمریکایی‌ها ما را محور شرارت منطقه خواندند

  زاکانی ادامه داد: انورسادات و حسنی مبارک نیز همانند لیبی در مرداب اعتماد به آمریکا گرفتار شدند و نتیجه اعتماد آنان چیزی جز بدبختی و گرفتاری نبود.

  این استاد دانشگاه بیان داشت: آمریکا شیطان بزرگ و در رأس استکبار است و در سیر تاریخی گذشته هیچ کشوری نبوده که پس از اعتناد به آمریکا عاقبت به خیر شود.

  زاکانی اضافه کرد: مصدق نیز به آمریکا اعتماد کرد و در دولت خاتمی نیز کلیه تأسیسات هسته‌ای کشور تعطیل شد، اما در نتیجه آمریکایی‌ها ما را محور شرارت منطقه خوانده و چنگ و دنداند نشان دادند.

  زاکانی (3)

  برخی مسؤولان برای رفع مشکلات کشور به آمریکا چشم دوخته‌اند

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم اظهار داشت: علی‌رغم تأکید رهبر انقلاب بر بی‌اعتمادی به آمریکا و نیز حرکت گام به گام در اجرای تعهدات برجام، برخی آقایان کلیه تعهدات را به یکباره انجام داده و هم اکنون به دنبال آمریکا می‌دوند تا تعهدات خودش را اجرایی کند.

  رییس مجمع عالی بسیج کشور عنوان کرد: آمریکایی‌ها تا کنون نتوانسته‌اند با اسلام ناب محمدی(ص) و انقلاب اسلامی مقابله کنند، اما شرایطی را بوجود آورده‌اند که در ظاهر لبخند زده و در باطن تمام ظرفیت‌های خود را برای از بین بردن ما بکار گرفته‌اند.

  زاکانی افزود: ایران چندین برابر جمعیت فعلی امکانات دارد و می‌تواند روی پای خود بایستد، اما برخی مسؤولان برای رفع مشکلات کشور به آمریکا چشم دوخته و علی‌رغم تأکیدات رهبر انقلاب کار خودشان را می‌کنند.

  حرکت‌هایی که در کشور انجام می‌شود مشکوک است

  این استاد دانشگاه تصریح کرد: امروز عواملی نمی‌خواهند بگذارند کشور آباد شود و به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم برای قیام برعلیه انقلاب هستند.

  دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی بیان داشت: در منطقه به توفیقات جدی دست یافته‌ایم، زیرا آمریکا هرکاری می‌خواهد بکند با مقاومت انقلاب اسلامی مواجه شده و دست برتر ندارد، اما درداخل کشور مشکلاتی داریم.

  دکتر زاکانی اضافه کرد: حرکت‌هایی که در کشور انجام می‌شود شبهه‌ناک است، یعنی اینکه کسانی که سکاندار سرچشمه پول و امکانات کشورند(نفت و گاز) افرادی هستند که در دهه ۷۰ و ۸۰ با تکیه بر قدرت فسادهایی همانند  کرسنت را ایجاد کردند.

  طرف عماراتی وابسته به دستگاه جاسوسی انگلستان بود

  زاکانی با اشاره به موضوع قراردادهای نفتی بیان داشت: از ۳ سال گذشته طراحی قراردادها به ۲ گروه ایرانی و عماراتی سپرده شد که طرف عماراتی وابسته به دستگاه جاسوسی انگلستان بود و در نهایت نیز طرح پیشنهادی طرف عماراتی را مطرح کردند.

  وی ادامه داد: پس از اعتراضات انجام شده، می‌گویند قرارداد را اصلاح کردیم، در صورتی که این قرارداد ۱۵۰ مورد اشکال داشته و تنها ۱۱ صفحه(بجز ۲ صفحه مقدمه) از قرارداد انگلیسی نویس در دولت تصویب و ما بقی آنرا محرمانه اعلام کرده‌اند.

  این نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: مشخص نیست که قرارداد خام چگونه محرمانه می‌شود، کرسنت هم محرمانه بود، اما زمانی ما متوجه شدیم که اسناد آن در خارج از کشور منتشر شد.

  زاکانی (2)

  برخی مسؤولان وزارت نفت در پرونده کرسنت محکوم شده و حکم انفصال از خدمت دارند

  دکتر زاکانی با بیان اینکه  مرتبطین با دستگاه‌های خارج از کشور بر عملی شدن این قراردادها اصرار می‌کنند عنوان کرد: در این قرادادها پایه فروش حداقی قیمت گاز را برای سالیان سال تعیین کرده‌اند.

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم اضافه کرد: اسنادی موجود است که در همان زمان، روزنامه‌هایی مطالب نوشته شده توسط شرکت کرسنت را چاپ می‌کردند و این شرکت مطالب نوشته شده توسط همین روزنامه‌ها را به دادگاه لاحه برده و علیه ما استفاده می‌کرده است.

  رییس مجمع عالی بسیج کشور تصریح کرد: هنگام دریافت رأی اعتماد برای زنگنه، اعلام کردیم اگر زنگنه معرفی شود در دادگاه لاحه محکوم می‌شویم، اما بعد از انتصاب وی در وزارت نفت و نیز اشخاصی که در کرسنت به علت فساد مالی محکوم شدند وحکم انفصال از خدمت دارند؛ ایران محکوم شد و ماه آینده آخرین رأی خود را صادر می کند.

  سود بازگشت گاز به کشور ۵۴ میلیارد دلار است

  وی ادامه خاطرنشان کرد: علی‌رغم مصوبه شورای عالی اقتصاد در انتقال لایه گازی مورد نظر به کشور، وزیر وقت(زنگه) با انعقاد قرارداد باکرسنت، یک و نیم  درصد قیمت فروش گاز به ترکیه و یک سیزدهم قیمت فروش گاز روسیه به اروپا با کرسنت قرارداد بسته است.

  دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی بیان داشت: دستگاه‌های نظارتی بررسی کردند که طی ۲۵ سال، سود بازگشت گاز به کشور ۵۴ میلیارد دلار است و این یعنی از سال ۸۱ تا کنون باید حداقل ۴۰ میلیارد برای ما آورده می‌داشته است.

  زاکانی افزود: برخی اسناد این پرونده توسط پلیس ضدفساد انگلیس از دفتر دوست آقای مهدی هاشمی کشف و به کشور منتقل شده که نشان از بی‌فکری برخی مسؤولان در فروش گاز دارد.

  آقایان و احزابی که در دولت حضور دارند از کرسنت پول گرفته‌اند

  وی اضافه کرد: ۴ گروه به عنوان دلال در پرونده کرسنت حضور دارند که  نفر اول آن فقط به اندازه تمامی ملت ایران برای ۲۵ سال باید سود می‌گرفته است.

  این استاد دانشگاه ادامه داد: نفر دوم ۱ تا ۵/۱درصد سود و نفر سوم آقای مهدی هاشمی و عباس یزدان‌پناه بعد از ۲ سال دلالی قرار بوده شرکتی تأسیس کنند تا در خارج از کشور در این قرار داد سهیم شوند.

  زاکانی تصریح کرد: برخی از آقایان و احزابی که در دولت حضور دارند برابر چک‌های موجود از کرسنت پول گرفته‌اند.

  نماینده ادوار مجلس اذعان داشت: در ipc نیز اصل چاه و سهیم شدن در میزان استخراج از چاه برای ۲۵ سال اتفاق می‌افتد، درصورتی که برابر اعلام کارشناسان، برداشت از انرژی فسیلی دنیا تا ۲۰ سال آینده صرفه اقتصادی دارد و باید به دنبال ایجاد انرژی‌های جدید بود.

  زاکانی (1)

  دریافت ۴۰۰ میلیون درهم تسهیلات با کمترین ضمانت بانکی

  رییس مجمع عالی بسیج کشور  با اشاره به شرایط سخت دریافت وام از بانک‌ها ابراز داشت: فردی از بانک ملت ۴۰۰ میلیون درهم تسهیلات را با صفر درصد سود و با ساده‌ترین سند ضمانتی(چک) دریافت و دوباره در همان پول را در بانک ملت با ۲۴ درصد سود سرمایه گذاری کرده است.

  وی افزود: همین شخص از بانک ملی نیز ۱ میلیارد درهم پول را با ۸ تا ۱۲ درصد سود دریافت کرده و با سرمایه گذاری در همان بانک ۲۴ درصد سود دریافت نموده که در یک سال از این تسهیلات ۲۰۰ میلیارد تومان سود سالانه نصیب وی شده است.

  زاکانی با اشاره به اینکه برادر رییس جمهور پشت سر همین آقاست اظهار داشت: قرار بود با این شخص برخود شود و مدتی هم که در تلوزیون حضور نداشت فکر می‌کردیم با وی برخورد شده اما اقدامی نشد.

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم اضافه کرد: در جامعه‌ای که برای ۴۵ هزار تومان یارانه عزا می‌گیریم چگونه شخصی ۲۰۰ میلیارد تومان پول دریافت می‌کند و با وی برخورد نمی شود.

  امروز از نگاه غلط اعتماد به آمریکا ضربه می‌خوریم

  این استاد دانشگاه یادآور شد: نجومی‌بگیران همانند آمریکایی‌های زمان طاغوت که از ما حق توحش می‌گرفتند بر سر ملت ما منت می‌گذارند که ما شما را اداره می‌کنیم، اما علی‌رغم تأکید رهبر انقلاب در برخورد با نجومی بگیران، نه تنها با این افراد برخود نشد بلکه آنها را ذخیره انقلاب نامیدند.

  زاکانی گفت: امروز از نگاه غلط اعتماد به آمریکا ضربه می‌خوریم ودر کنار آن برخی عناصر غیر معتقد به مکتب امام(ره)، اسلام ناب و تبعیت ناپذیر از رهبر انقلاب در ورطه فساد و وابستگی افتاده و  برای کشور مانع تراشی می‌کنند.

  وی ادامه داد: روزی ۴۳ کشور با حمایت از صدام به ما حمله کردند موفق نشدند، سپس استکبار جهانی طالبان را در همسایگی ما ایجاد کردند و بازهم ناکام ماندند، اما با تغییر جغرافیای سیاسی در منطقه عربستانی که حامی صدام بود، خودش از طرف یمن، عراق و بحرین در محاصره بوده و گرفتار شده است.

  فساد متعلق به هر فرد و گروهی که باشد محکوم است

  نماینده ادوار مجلس عنوان کرد: عده‌ای می‌گویند برجام سایه جنگ را از سر کشور برداشته، درصورتی که این حرف بسیار غلطی است و اگر آنها لحظه‌ای احساس کنند که می‌توانند با ایران وارد جنگ شوند تعلل نمی‌کنند، اما از قدرت ما می‌هراسند.

  دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی  بیان داشت: فساد متعلق به هر فرد و گروهی که باشد محکوم بوده و باید با آن برخورد شود.

  زاکانی ادامه داد: امروز وظیفه داریم مسؤولان را دعا کرده و در برابر خیانت سکوت نکنیم، باید تذکر داد و چشم بازکرد، زیرا امروز آمریکا گرفتار انقلاب اسلامی شده و به دنبال دسیسه است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">