ندای البرز
پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۳۵ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9831
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۸
 •   
  هفت مهره تکراری و یک سورپرایز؛
  در میان هشت هافبک دعوت شده به تیم ملی، نام هفت بازیکنی که قبلا دعوت می شدند به چشم می خورد و البته یک بازیکن جدید نیز توانست خود را به سرمربی پرتغالی تحمیل کند.
  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، مسعود شجاعی، وحید امیری، سعید عزت الهی، اشکان دژاگه، مهدی ترابی و کمال کامیابی نیا، هشت هافبکی هستند که برای رویارویی با تیم های ملی ترکمنستان و گوام به اردوی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شده اند. نکته جالب در مورد این هشت نفر این است که آنها یا لژیونر هستند و یا در تیم های تهرانی بازی می کنند!

  هافبک های دفاعی

  آندرانیک تیموریان: از جام جهانی ۲۰۰۶ تا جام جهانی ۲۰۱۸

  کاپیتان فعلی تیم ملی فوتبال که اولین توسط برانکو ایوانکویچ برای مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان به تیم ملی دعوت شد و در آنجا نیز به بازی پرداخت بعدها در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز در ترکیب ثابت تیم ملی بوده و گویا عزم خود را جزم کرده است تا با همین انرژی تا روسیه و جام جهانی ۲۰۱۸ نیز پیش برود. او در هر سیستم و ترکیبی یکی از دو هافبک دفاعی اصلی تیم ملی بوده است.
  تیموریان که این فصل به عضویت تیم ام صلال قطر در آمده است توانسته در هفت هفته ابتدایی لیگ ستارگان قطر در ۵۴۴ دقیقه در میدان حاضر باشد حتی اگر نتواند برای تیمش گلی به ثمر برساند و یا پاس گلی بدهد، آندو تاکنون در ۹۶ بازی ملی به میدان رفته است و ۹ بار نیز موفق به گلزنی شده است.

  امید ابراهیمی: خطر از دست دادن جایگاه

  هافبک دفاعی آبی ها که در این فصل نیز مانند لیگ گذشته از باثبات ترین بازیکنان تیمش به حساب می آید و حضور موثر خود را به رخ می کشد هنوز در تیم ملی نتوانسته درخشش بازی های باشگاهی خود را داشته باشد، هرچند که ابراهیمی پس از خداحافظی نکونام و خروج از زیر سایه او توانسته جایگاهی برای خود دست و پا کند اما با وجود رقبای جوانتر احتمال از دست رفتن این جایگاه فعلا ثابت می رود.
  ابراهیمی در بازی های این فصل استقلالی ها توانسته نام خود را به عنوان بهترین گلزن این تیم مطرح کند و با ۵ گل در صدر گلزنان این تیم قرار بگیرد، البته وی این تعداد گل را با حضور در همه بازی ها و کل ۹۹۰ دقیقه به ثمر رسانده است، ابراهیمی که از سال ۱۳۹۱ به عضویت تیم ملی درآمده تاکنون در ۱۵ بازی ملی به میدان رفته است.


  سعید عزت الهی: یکی از دعوت شده های بدون بازی

  هافبک جوان و خوش اندام انزلی چی ها که در ۱۹ سالگی به سر می برد و مستقیما از جمع ملوانی ها به تیم جوانان آتلتیکو مادرید راه پیدا کرده بود به دلیل یک اشتباه اداری در این فصل تاکنون نتوانسته برای تیم باشگاهی اش یعنی روستوف روسیه بازی کند.
  عزت الهی که تاکنون توسط کی روش در پست هافبک دفاعی به بازی گرفته شده است به همراه موج جدید بازیکنان حاضر در تیم ملی (طارمی، ترابی، کنعانی، پورقاز، محمدی و …) از ابتدای سال ۹۴ خود را در اردوهای تیم ملی دید و تاکنون نیز سه بازی ملی را در مقابل تیم های ازبکستان، هند و ژاپن به انجام رسانده است. البته عزت الهی پیشتر در پست پشت مهاجم و هافبک آزاد نیز بازی کرده است و برای اولین بار توسط کی روش در پست هافبک دفاعی به بازی گرفته شد.

  کمال کامیابی نیا: سورپرایز لیست جدید کی روش

  هافبک دفاعی پرسپولیسی ها که امسال به این تیم پیوسته است برای اولین بار خود را در اردوی تیم ملی می بیند، البته این بازیکن خاطره خوشی هم از بازی های ملی ندارد چرا که جنجالی بزرگ بر سر وی در تیم ملی امید دوره گذشته به وجود آمده بود و به دلیل یک اشتباه اداری، حضور وی در بازی برابر عراق، ناخواسته باعث حذف تیم علی رضا منصوریان شده بود.
  کامیابی نیا که حتی در بازی های ابتدای فصل، صدای هواداران پرسپولیس را درآورده بود هفته به هفته بیشتر توانسته خود را در ترکیب این تیم جابیندازد و در بازی دربی می توان گفت به بهترین حالت بازی خود در تیم جدیدش رسید، دیداری که در آن به عنوان تنها هافبک دفاعی سرخ پوشان آنقدر خوب کار کرد تا کی روش را به دعوت از خود به تیم ملی مجاب کرد. کامیابی در بازی های این فصل پرسپولیس از بازیکنان با ثبات این تیم بود و منهای هفت دقیقه آخر بازی با تیم سایپا در ۹۸۳ دقیقه دیگر در زمین حضور داشت.

  هافبک های وسط و پشت مهاجم

  اشکان دژاگه: دائم در اوج، بدون نوسان

  اشکان که این روزها دومین فصل حضور خود در لیگ ستارگان قطر را پشت سر می گذارد و می توان گفت کلیدی ترین مهره تیم العربی است یکی از مطرح و البته کارآمدترین بازیکنان تیم ملی ایران است که از زمان حضور در تیم ملی ایران کمتر کسی شاهد عملکرد ضعیف او بوده است. دژاگه که در هفت هفته ابتدایی لیگ قطر در ۶۱۱ دقیقه از زمان های بازی را در میدان حضور داشته است در سیستم کارلوس کی روش علاوه در پست پشت مهاجم و هافبک وسط نفوذی، به عنوان وینگرهای چپ و راست نیز به بازی پرداخته است، اشکان که در تمام رده های سنی پایه تیم ملی فوتبال آلمان بازی کرده است تاکنون در ۲۸ بازی ملی به میدان رفته است که حاصل آن به ثمر رساندن ۵ گل برای ایران بوده است.

  مسعود شجاعی: آرام آرام در حال انتقال به نیمکت

  شجاعی که سال های عضو ثابت تیم ملی فوتبال ایران بود، در حال حاضر و پس از نقل مکان از اسپانیا به قطر، در دومین فصل پیاپی حضور در دومین تیم قطری را تجربه می کند. وی که آخرین بار برای تیم ملی در بازی رفت برابر ترکمنستان به میدان رفته بود این روزها در صورت دعوت به تیم ملی کمتر به بازی گرفته می شود.
  البته شجاعی پس از غیبت در یک اردوی تیم ملی، در لیست قبلی و برای بازی در برابر عمان و ژاپن نیز حضور داشت. وی که در این فصل در جمع تیم الغرافه است در هفت هفته ابتدایی در ۳۶۵ دقیقه برای تیمش در میدان حاضر بوده است. شجاعی نیز مانند بازیکنان دیگر در پست های دیگری مانند وینگر راست نیز در تیم کی روش به بازی گرفته شده است.

  وینگر چپ

  وحید امیری: آقای وکیل در آرامش به کارش ادامه می دهد

  یکی از پدیده های کی روشش در جام ملت های آسیا، این روزها توسط نه تنها به تیم ملی دعوت می شود که به عنوان بال چپ اصلی تیم نیز به بازی گرفته می شود، البته امیری در تیم باشگاهی خود و در همین تیم ملی گاهی اوقات با بار تهاجمی بیشتر در پست مهاجم چپ نیز به بازی گرفته می شود.
  وی در تمام بازی های تیم نفت و در همه دقایق حضور این تیم در لیگ پانزدهم به بازی گرفته شده است و تاکنون نیز توانسته دو گل به ثمر برساند و دو پاس گل نیز ارسال کند. امیری در ۱۱ بازی ملی حضور داشته است و یک بار نیز در برابر تیم ملی شیلی موفق به گلزنی برای تیم ملی شده است.

  وینگر راست

  مهدی ترابی: او به آرامی کار خود را می کند

  هافبک جوان و آرام سایپایی ها که برای اولین بار توسط مجید جلالی در لیگ گذشته برای این تیم به میدان رفت توانست خود را به سرمربی پرتغالی تیم ملی جوری نشان دهد که از ابتدای سال نام او را در هیچ اردویی از قلم نیندازد، ترابی یکی از بازیکنانی است که توانسته آمار ملی فوق العاده ای خود به جا بگذارد، وی در پنج بازی ملی که در کارنامه خود ثبت کرده است ۳ بار توانسته است دروازه حریفان را باز کند و نشان داده می تواند گلزن خوبی برای تیم ملی باشد حتی اگر قرار باشد به ثابت به میدان نیاید.
  هافبک سایپایی ها در بازی های این فصل این تیم ۶۸۱ دقیقه در زمین حضور داشته و توانسته ۳ پاس گل نیز برای همبازیان خود ارسال کند. ترابی با گلزنی در برابر تیم های ازبکستان، گوام و ژاپن گل های ملی خود را به ثمر رسانده است.

  منبع: ورزش سه
  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">