ندای البرز
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۳:۲۹ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11741
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴
 •   
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین هشدار داد:
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در نشست خبری تحول حوزه بهداشت گفت: یش از 1 هزار و 480 نفر از مردم استان قزوین، به بیماری سرطان مبتلا هستند که این آمار تنها شامل موارد ثبت شده است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در نشست خبری تحول حوزه بهداشت، که با حضور اصحاب رسانه استان قزوین در سالن جلسات فرمانداری شهرستان البرز برگزار شد گفت: در کشورما هزینه های زیادی برای بیمار شدن و سپس  درمان بیماریها پرداخت می شود، در صورتی که با رعایت مراقبت های پیش از بیماری، می توان بسیاری از هزینه های موجود را کاهش داد.

  دکتر مهرام افزود: پیشگیری از بیماریها می تواند موجب ارتقاء سلامت در ابعاد مختلف جسمی، روانی و اجتماعی شود.

  وی تصریح کرد: به دلیل عدم توجه مردم به شیوه های صحیح زندگی، بسیاری از اتفاقات ناخوشایند در موضوع سلامت مردم افزایش پیدا کرده است.

  دکتر مهرام اضافه کرد: برخی از آمار و اطلاعات را باید برای مردم جامعه بازگو کرد تا آنان نسبت به حفظ سلامتی خود دقت و حساسیت کافی را داشته باشند.

  این مقام مسئول ادامه داد: بیش از ۱ هزار و ۴۸۰ نفر از مردم استان قزوین، به بیماری سرطان مبتلا هستند که این آمار تنها شامل موارد ثبت شده است و در صورت عدم اجرای اقدامات پیشگیرانه، وضعیّت بدتری در انتظار خواهد بود.

  دکتر مهرام با بیان اینکه “اوضاع تغذیّه مردم خوب نیست” اظهار داشت: با آگاه سازی مردم و پرهیز از غذاهای مضر، قطعاً آمار ابتلاء به بیماریهای غیر واگیر کاهش خواهد داشت.

  نماینده وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان قزوین عنوان کرد: تغییر سبک زندگی فردی و اجتماعی مردم ، از موضوعات مهمی است که باید نسبت به آنها توجه کرد،  زیرا هرساله اشتباهات ناشی از فرهنگ ناصحیح ترافیکی، جمعیّت زیادی را به کام مرگ می کشاند که همین موضوع، موجب ایجاد افسردگی اجتماعی می شود.

  DSC_0245

  این مقام مسئول یادآور شد: بروز رفتارهایی همچون عجله و بی حوصله گی در رانندگی، برگرفته از اضطراب مردم جامعه است که برطرف شدن این اختلالات، نیاز مند توجه به  سلامت روان مردم است.

  دکتر مهرام ابراز داشت: هم اکنون الکل به عنوان یک ضد ارزش شرعی و اجتماعی، به بعضی از مجالس جوانان نفوذ پیدا کرده که باید با مداخله در این حوزه، از سقوط فرهنگی و ایجاد تبعات بعدی آن جلوگیری کرد، زیرا درگیری و بزهکاری های موجود، ریشه در فقدان سلامت روان دارد .

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین ضمن ابراز نگرانی از افزایش طلاق و رفتارهای پرخطر جنسی در جامعه، هشدار داد: هم اکنون  انتقال ایدز از طریق رفتار های پر خطر بسیار افزایش داشته است که نمی توان با خوش باوری از این موارد چشم پوشی کرد.

  این مقام مسئول اضافه کرد: والدین باید با فرزندان خود ارتباطی دوستانه داشته و ضمن آموزش صحیح ، جوانان خود را تحت نظارت و کنترل قرار دهند.

  وی در خاتمه افزود: این طرح یکی از اقدامات ارزشمند و زیربنایی بوده که از طریق  شناخت دقیق، ریشه یابی، مطالعه و برنامه ریزی بدست آمده است و اضافه کرد: این طرح برای موضوعاتی که تا کنون مورد غفلت واقع شده اند،  مداخله سلامت تعریف کرده که شبکه های بهداشت و درمان و مراکزبهداشتی، وظیفه آموزش و اطلاع رسانی به مردم را بر عهده دارند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">