ندای البرز
چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۵:۲۵ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 8396
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۸
 •   
  مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز خبر داد:
  مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز در نشست خبری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید گفت: 1هزار و 448 دانش آموز علم آموزی را در 1هزار و 569 کلاس درس آغاز خواهند کرد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز،مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز در نشست خبری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید که عصر امروز با حضور جمعی از خبرنگاران رسانه های مکتوب و مجازی استان قزوین در محل سالن کنفرانس این اداره برگزار شد ، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و فرا رسیدن دهه ولایت؛ اجرای جشن بزرگ شکوفه ها در سالن پوریای ولی مهرگان را نمونه ایی عملی از خلاقیّت، تحول، مدیریت، نظارت، مشارکت و برنامه ریزی دانست.

  رشوند با اشاره به طراحی پوستر آغاز سال تحصیلی جدید افزود: از آنجایی که آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس، دهه ولایت و روز عرفه همزمان شده است، طرحی تلفیقی از مناسبت های موجود، با توجه به شعار سال و رهنمود های مقام معظم رهبری طراحی و چاپ شده که این اقدام در سطح کشور مورد استقبال قرار گرفته است.

  وی ادامه داد: یک مدیر خوب باید ایجاد تحول کرده و با اعتماد به نفس کار خود را به نتیجه برساند، اما تحول مدیریت در آموزش و پرورش بدون نگاه مثبت مردم، معلم و مدیران حاصل نخواهد شد.

  رشوند با اشاره تفاوت شرایط آموزشی گذشته و زمان حال تصریح کرد: فضاهای مجازی ذهن دانش آموزان را به اشغال در آورده که این موضوع کار آموزش را سخت نموده و با استفاده از الگوهای صحیح تربیتی، نشاط آفرینی و ایجاد محیطی آرام در مدارس می توان به تخلیه صحیح این هیجانات کمک کرد.

  این مسئول اضافه کرد: فضای بی روح ساختمان مدارس پاسخگوی عواطف و احساسات دانش آموزان نیست و ما برای ایجاد آرامش و شاداب سازی این فضا، زیبا سازی مدارس شهرستان البرز را در دستور کار قرار داده و محیط مدارس را زیباسازی کرده ایم.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز عنوان کرد: مهمترین شعار ما ایجاد تحول در دانش آموزان، معلمان و اولیاء است که این مهم را با ابزار هوشمند سازی، تکنولوژی روز، ایجاد مدارس با نشاط و برنامه های آموزشی پیگیری می کنیم.

  رشوند نجفی اذعان داشت: اولیاء همراه، دانش آموزان مستعد، مدیران و معلمان توانمندی در شهرستان البرز وجود دارد و ما قصد داریم تا با استفاده از این پتانسیل ارزشمند؛ آموزش و پرورش شهرستان البرز را به جایگاه واقعی خود در استان قزوین برسانیم.

  این مسئول اعلام کرد: ۴۰هزار و ۴۴۸ دانش آموز سال تحصیلی جدید را در ۱هزار و ۵۶۹ کلاس درس آغاز خواهند کرد که از این میان؛ ۲ هزار و ۲۱۴ نفر در مقطع پیش دبستانی، ۱۳۰ نفر در مقطع استثنائی، ۲۳ هزار و ۴۵۸ نفر در مقطع ابتدایی، ۹هزار و ۱۵۳ در مقطع متوسطه اول، ۳هزار و ۴۸۵ نفر در مقطع متوسطه دوم و ۲ هزارو ۸ نفر در مدارس فنی و کار دانش علم آموزی را آغاز خواهند کرد.

  IMG_1216

  وی بیان داشت: در اولین روز از آغاز سال تحصیلی، زنگ ولایت با قرائت زیارت خاصه امام رضا(ع) و پخش موسیقی سریال امام علی(ع) نواخته خواهد شد و فعالیت آموزشی مدارس شهرستان با ارئه برنامه هفتگی و شروع اولین کلاس درس آغاز می شود.

  عضو شورای اداری شهرستان البرز ابراز داشت: کتب درسی مقاطع ابتدایی با مشارکت اولیاء دانش آموزان آماده سازی و به آنان تحویل داده شده است و ادامه داد: در جلسه ایی که به منظور بررسی میزان افزایش قیمت سرویس های مدارس با حضور فرماندار شهرستان، نماینده آموزش و پرورش، حمل و نقل و شهرداری برگزار شده است، ۲۵ درصد به هزینه سرویس مدارس افزوده خواهد شد.

  رشوند تأکید کرد: این افزایش قیمت توسط ارگان مربوطه و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی اعمال شده و رانندگان سرویس مدارس ملزم به نقل و انتقال دانش آموزان با رعایت تعداد سرنشین قانونی و نکات ایمنی هستند.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرزخاطر نشان ساخت: مسئولان علاقمند شهرستان البرز هر یک در جشن آغاز سال تحصیلی جدید حضور پیدا کرده و زنگ ولایت را در مدارس شهرستان به صدا در خواهد آورد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">