ندای البرز
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۹:۳۵ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23290
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
 •   
  گزارش ندای البرز از دیدار نماینده مجلس شورای اسلامی با مردم شهرالوند:
  بیمه بیکاری علاج کارگران بیکار و خانواده دار نیست، چرا که زندگی جریان دارد و پس از اتمام بیمه بیکاری کارگران برای گذراندن امورات معشیتی زندگی‌شان نمی‌دانند چه باید کنند؟

  به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی ندای البرز، دیدار مردمی و ملاقات حضوری مردم با مسئولان یک کارپسندیده‌ای است که علاوه بر آموزه‌های دینی و سفارش بزرگان دین به این امر خوب و خداپسندانه ، موسس انقلاب اسلامی بارها مسئولان را به این کار سفارش کرده‌ است.
  دیدارحضوری مردم با مسئولان، بار روانی مثبتی در سطح جامعه داشته و یکی از علل اعتماد مردم به مسئولان می‌باشد و زمانی که این دیدار نتیجه مثبتی داشته باشد و به رفع مشکلات مردم شهر بیانجامد به طورحتم آینده خوبی را برای کشوررقم خواهد زد.
  شنبه اول هر ماه ، نماینده مردم قزوین، شهرستان آبیک و البرز درمجلس شورای اسلامی دیداری حضوری با مردم شهر الوند برای شنیدن و رفع مشکلات مردم در نظر گرفته است.
  ” الوند، مجتمع تجاری پارسیان، طبقه سوم، دفتر نماینده مردم قزوین، شهرستان آبیک و البرز درمجلس شورای اسلامی “داوود محمدی” ”
  این آدرس، برای خیلی از مردم شهر به ویژه کسانی که با مشکلی مواجه هستند و دیگر به‌ تنهایی قادر به حل مشکلشان نمی‌باشند، آشنا است.
  وارد دفترنماینده مجلس که می‌شوی علاوه بر صندلی‌هایی که پر از ارباب ورجوع است تعداد افرادی که ایستاده منتظر نوبتشان هستند، نشان از مشکلات عدیده مردم شهر را دارد.
  در بین جمعیت از هر تیپ سنی مردم حضور دارند. پیر، جوان ، میان‌سال، مرد و زن.
  زنی میان سال بر روی صندلی نشسته است و منتظر نوبتش است جلو می‌روم و علت حضورش را می‌پرسم در جواب می‌گوید: داوود محمدی از جمله مسئو لان دلسوز قزوین می‌باشد وبارها از اطرافیان شنیده ام که وقتی به مشکلی برخورده‌اند، وی توانسته مشکلاتشان را برطرف کند، به همین دلیل امروز از قزوین به اینجا آمده‌ام تا مشکلم را با ایشان در میان بگذارم.
  “ب.م” بیان می‌کند: مشکلی که این روزها اکثر افراد جامعه با آن درگیر هستند مشکلات بانکی است که بنده هم جز همان افراد می‌باشم و برای رفع مشکلم امروز به دفتر نماینده مجلس رجوع کرده‎ام.
  این شهروند قزوینی با اشاره به مشکلش عنوان ‌می‌کند:در حال دریافت یک وام قرض الحسنه هستم وقصد دارم با این وام یک دستگاه خودروی سنگین خریده تا همسر و پسرم با آن امرار ومعاش کنند اما مشکلی که برای بنده به وجود آمده، این است طبق قرار داد بانک باید هشتاد درصد مبلغ خودرو را پرداخت کند وپرداخت۲۰ در صد برعهده ماست، اما عملن خیلی بیشتر از ۲۰ درصد باید پرداخت کنیم که با توجه شرایط اقتصادی خانواده، این کار امکان پذیر نیست.
  وی ادامه می‌دهد: با توجه به اینکه بیکاری در جامعه بیداد می‌کند و یافتن یک شغل خوب و مناسب برای جوانان سخت شده است، خرید یک دستگاه خودروی سنگین و همکاری همسر و پسرم علاوه بر اینکه باعث ایجاد شغل برای دو نفر از اعضای خانواده می‌شود، شرایط اقتصادی خانواده را بهبود می‌بخشد.
  این مادر قزوینی با اشاره به دغدغه‌های فرزند جوان و بیکارش در خانواده تصریح می‌کند: فرزندم نزدیک به ۲۴ سال سن دارد اما تا به امروزموفق به پیدا کردن یک شغل مناسب نشده است.
  وی ادامه می‌دهد: به دلیل بیکاری فرزندم،همسر بازنشسته ام تصمیم گرفت با دریافت وام خودرو و خرید یک دستگاه خودروی سنگین برایش یک شغل ایجاد کند که متاسفانه بانک مورد نظر به تعهدات خود عمل نکرده و با مشکل مواجه شده‌ایم.
  “ب.م” خاطر نشان می کند: فرزند من، در سنی قرار دارد که باید به فکر ازدواج و تشکیل خانواده باشد اما با توجه به شرایط بد اقتصادی اش و نداشتن استقلال شغلی اش تابه امروز اقدامی در این مورد انجام نداده است.
  هنوز گفتگو با خانم “ب.م” به پایان نرسیده است که مرد میان‌سالی نزدیک شده و تمایل به گفتگو دارد.
  چهره مرد خسته و شکسته به چشم می‌خورد ، از شدت ناراحتی و عصبانیت نفس‌هایش به شمارش افتاده است.
  مرد خود را “ع . ض ” معرفی می کند و بی مقدمه سراصل مطلب رفته و مشکلش را مطرح می‌کند و می‌گوید: هر شرکتی که می‌روم، میگویند که سنم بالاست و جذبم نمی‌کنند! آیا کسی که سنش بالا باشد، حق زندگی کردن ندارد؟
  وی با اشاره به سنش ادامه می‌دهد: در حال حاضر ۴۳ ساله هستم و ۱۸ سال سابقه کار دارم که به دلیل تعدیل نیرو، شرکتی که در آن مشغول به کار بودم تعداد کثیری از نیروهای کارگر را اخراج کرد.
  این شهروند الوندی متذکر می‌شود: بیمه بیکاری علاج کارگران بیکار و خانواده دار نیست، چرا که زندگی جریان دارد و پس از اتمام بیمه بیکاری کارگران برای گذراندن امورات معشیتی زندگی‌شان نمی‌دانند چه باید کنند؟
  این کارگر ۴۳ ساله الوندی عنوان می‌کند: مدتهاست که به شخصه درب تمام شرکتهای صنعتی البرز و لیا را می‌زنم، دریغ از اینکه یک شرکت بگوید که جذب نیروی انسانی داریم، همه می‌گویند در حال تعدیل نیرو هستیم.
  وی با اشاره به اینکه پدر دو فرزند است یادآور می‌شود: فرزند بزرگم خود را برای کنکور آماده می کند و من درمانده ام که علاوه بر مخارج زندگی، مخارج دانشگاه فرزندم را چگونه باید تامین کنم؟
  این پدر بیکار الوندی عنوان می‌کند: سوال من این است که بعد از ۱۸ سال سابقه کارچرا نمی‌توانم در شرکتی به دلیل بالا بودن سنم جذب کار شوم و چه کسی پاسخگو باید باشد؟
  چند نفری در گوشه‌ای از دفتر ایستاده‌اند مشکل‌شان مشترک است، یکی ازآنها می‌گوید: کمربندی که در فاز ۲ رسالت ۱کشیده می‌شود مردم این اهالی را دچار مشکل کرده به طوری که بارها به شهرداری و مسئولان رجوع کرده اما کسی نیست که این مشکل را پیگیری کند.
  وی بیان می کند: حریم بین کمربندی و پیاده روها رعایت نشده است و برای رفع این مشکل شهرداری با کشیدن دیوار قصد بن بست کردن تمام کوچه های این منطقه را دارد.
  این شهروند الوندی ادامه می‌دهد: برای حل این مشکل به فرمانداری، استانداری وشهرداری رجوع کرده‌ایم اما نتیجه‌ای نداشته است تا به جایی که اهالی محل شکایت نامه‌ای بابت این مشکل تنظیم کرده‌اند اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.
  “ا.ی” تصریح می‌کند: کمربندی که در منطقه فاز ۲ ساخته می‌شود اصول قانونی را رعایت نکرده به طوری که در بعضی از مکان‌ها فاصله کمربندی تا درب منازل تنها یک متر است که این فاصله با استانداردهای شهرسازی منافات دارد.
  یکی از مردم اهالی منطقه فاز ۲ ادامه می‌دهد: در خانه ای که زندگی می‌کنم چهار خانوار ساکن هستند و فضای پیاده رو و درب منزل را برای ایجاد کمربندی به اندازه ای تنگ کرده‌اند که نمی توان ماشینی را به داخل حیاط خانه برد.
  وی ادامه می‌دهد: ساخت کمربندی برای رفاه حال شهروندان است اما آیا این رفاه، شامل حال مردم این محل نشده و ما جز شهروندان این شهر به حساب نمی‌آییم که به مشکلاتمان رسیدگی نمی‌شود.
  محمد.م متذکرمی‌شود: کارشناس شهرسازی محل مورد نظرمان را مورد بازدید قرار داده است وحق را به اهالی محل داده است اما شهردار بی توجه به درخواست و مشکلات مردم وتوجیه کردن‌شان به کار خود ادامه داده و بنا دارد بین کمر بندی و کوچه‌های این محل دیوار بکشد که این کار اصولی نیست.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">