ندای البرز
پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۰:۰۵ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23179
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
 •   
  رئیس دادگستری شهرستان البرز:
  شکایاتی که در ادارات به‌عنوان له یا له علیه در دادگاهها صورت می‌گیرد به دلیل بی توجهی مسئولان برخی ادارات و ارائه ندادن ادله کافی یا دیر ارائه‌ دادن آن، موجب صدور رای به ضرر اداره همراه با بار مالی فراوان می‌شود.

  به گزارش سرویس اجتماعی ندای البرز، اصانلو در جلسه شورای اداری که در سالن اجتماعات یادگار امام شهر محمدیه با حضور مسئولان شهرستان البرز برگزارشد، اظهار کرد: شأن و اقتدار قوه قضائیه در جامعه باید حفظ شده و انتظاراتی که مردم از قوه قضائیه دارند به درستی بر آورده شود.
  وی با اشاره به هفته قوه قضائیه بیان کرد: شهید بهشتی یکی از بنیان‌گذاران قوه قضائیه در کشور بعد از انقلاب بود و تاثیر به‌سزایی در تدوین قانون اساسی داشت.
  رئیس دادگستری شهرستان البرز عنوان کرد: قانون‌اساسی اصولی‌ترین قانون یک کشور بوده، به طوری که در قانون‌اساسی به موضوعات ریز پرداخته نمی‌شود، در این قانون ۱۹ اصل از اصول قوه قضائیه توضیح داده شده که این موضوع نشان از اهمیت قوه قضائیه در جامعه را دارد.
  این مسئول ادامه داد: سازمان‌ها و ارگان‌‌های مختلفی زیر مجموعه قوه قضائیه بوده که از جمله آن می‌توان به پزشک قانونی، سازمان بازرسی کشور، سازمان زندان‌ها، سازمان ثبت اسناد کشور، سازمان قضائی نیروهای مسلح، دیوان عدالت اداری و دیوان عالی کشور نام برد.
  اصانلو تصریح کرد: یکی از وظایف دولت وقوه قضائیه در هفته قوه قضاییه، تبین و عملکرد قانون در جامعه است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
  وی اضافه کرد: قانون‌مداری وعدالت‌محوری یکی از موضوعات مهم در قوه قضائیه است به طوری که دستگاه قضایی را یک دستگاه مستقل دانسته، چرا که تسلط به دستگاه قضایی موجب تضعیف حقوق مردم در جامعه است.
  رئیس دادگستری شهرستان البرز ادامه داد: استقلال دستگاه قضایی به معنای استقلال قاضی و دیوار کشیدن بین این دستگاه و سازمان‌های دیگر نمی‌باشد بلکه به معنای قانون‌مداری دستگاه قضایی است.
  این مسئول ادامه داد: شکایاتی که در ادارات به‌عنوان له یا له علیه در دادگاهها صورت می‌گیرد به دلیل بی توجهی مسئولان برخی ادارات و ارائه ندادن ادله کافی یا دیر ارائه‌ی دادن آن، رایی به ضرر اداره مورد نظر صادر می‌شودکه گاهی خسارت مالی فراوانی را به دنبال دارد،لذت از آنجایی که مباحث ادارات مباحث بیت المال است نیاز است روسای ادارات اهمیت بیشتری به این موضوع بدهند.
  اصانلو تشریح کرد: دادستان های استان قزوین و شهرستان های آن حساسیت ویژه ای به جرائم خشن که باعث جریحه دار شدن عفت و افکار عمومی می‌شود داشته که این موضوع باعث شده است هیچ پرونده ای مربوط به قتل، آدم‌ربایی در شهرستان البرز وجود نداشته باشد.
  وی بیان کرد: روسای ادارات دلسوز مردم به‌ویژه مردم محروم و مستضعف باشند تا موجب پشیمانی مسئولان در آینده نشود.
  انتهای پیام/

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">