ندای البرز
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۱:۱۴ 2018 Feb 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10212
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
 •   
  نگاهی به سخنان اخیر مقام معظم رهبری؛
  تاکید بر «جلوگیری از اُفت شتاب پیشرفت علمی»،پرهیز از «حاشیه‌سازی و سیاست‌بازی» و توجه به «کار فرهنگی و تربیت دینی» در فضای علمی و دانشگاهی کشور، دغدغه‌‌ای است که در یک بازه کوتاه پی‌درپی تکرار شده است.

   پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، مهاجمان فرهنگی موضوعات و مفاهیم مورد نظر خود را به تدریج از طریق ابزار های گوناگون هنری و رسانه ایی ترویج می کند و با این حمله خاموش قصد دارند تا بخشی از زندگی اجتماعی ما را تحت تأثیر قرار دهد.

  دشمنان ما با استفاده از ابزار جنگ نرم و با طراحی و تدوین برنامه های ضد اخلاقی و فرهنگی، قصد دارند تا ارزش های اسلامی و دینی ملت ایران را مسموم کرده و به نوعی به یک بی هویتی اجتماعی دامن بزنند.

  غرب مسرّانه می خواهد فرهنگ خود را به بر ملتی قالب کند که دارای ریشه های عمیق مذهبی و فرهنگی است و به همین منظور با برنامه ایی دقیق و طولانی مدت، با ترویج افکار و سبک زندگی غربی، تدوین برنامه های ضد اخلاقی و اسلامی و استفاده از ابزار های رسانه ایی،  قصد دارد تا به هویت اسلامی، دینی و فرهنگی ملت ایران ضربه بزند.

  امروز مدارس و دانشگاه به عنوان یکی از سنگر های مقابله با جنگ نرم دشمن و محلی برای تربیت مدیران و آینده سازان  کشور؛ وظیفه سنگینی را بر دوش دارند که در این بین ، نقش دانشگاه بسیار با اهمیّت  و مؤثر تر از مدرسه و سایر نهادها ست.

  همانگونه که مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود در دیدار با رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور فرمودند، غرب در تلاش است تا با رسوخ در دانشگاه و القاء مفاهیم مورد نظر خویش، مدیران آینده کشور های به اصطلاح جهان سومی را بر اساس سبک زندگی غربی تربیت نماید که در این بین، وجود اساتید انقلابی، ارزشی و فعالیت های فرهنگی می تواند نقش بسزایی را در خنثی سازی اقدامات غرب داشته باشد.

  اگر امروز به برخی از دانشگاه های سطح استان و شهرستان البرز سری زده باشیم، تصاویری را مشاهده خواهیم کرد که خود گواه  بر تأثیر سبک زندگی غربی و عدم انجام فعالیت های مؤثر و صحیح فرهنگی در دانشگاه ها است.

  تصاویری از بدحجابی، بدپوششی، روابط با نامحرم، اعتیاد به مواد مخدر، جشن های نامتعارف دانشگاهی و موضوعات از این دست بسیار بوده و بر هیچ مسئول و دانشجویی پوشیده نیست که وجود اینگونه موارد در دانشگاه، آسیبی بزرگ برای جامعه علمی  کشور است.

  البته همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند و برای توجیه کار غلط خود می‌گویند، دانشجویان باید شاد باشند!

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه کار فرهنگی ماهیت دیگری دارد، گفتند: مسئولین فرهنگی دانشگاه‌ها بفهمند چه می‌کنند؟ کار فرهنگی صحیح این است که انسان مؤمن، متخلق، انقلابی، معتقد به آرمان‌ها، دوستدار کشور و نظام اسلامی و دارای بصیرت و عمق دینی و سیاسی تربیت شود ، اما اگر در راستای همین سخن رهبر انقلاب  به برنامه های فرهنگی دانشگاه های سطح شهرستان البرز به عنوان بخش کوچکی از دانشگاه های استان و کشور نگاهی داشته باشیم، تهی بودن برنامه های فرهنگی از بصیرت، عمق دینی و آرمان های انقلابی را شاهد خواهیم بود.

  برنامه هایی که با هدف خالی نبودن عریضه تدوین شده و بجز اندک مواردی که در آن دانشجویان بصیر و انقلابی نقش آفرینی می کنند، نمی توان مصداق درستی از کار فرهنگی صحیح دانشگاهی را معرفی کرد که این موضوع، احساس خطر مقام معظم رهبری را ملموس تر می کند.

  البته عدم اشراف مدیران دانشگاهی به کار فرهنگی و نیزمیدان ندادن به اساتید و دانشجویان مؤمن و انقلابی نیز در این موضوع بی تأثیر نیست که باید مدیران دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و نهاد های ناظر، این سخن رهبر انقلاب را مورد توجه قرار دهند که فرمودند:

  باید به دغدغه‌ی دانشجویان ارزشی و انقلابی و همچنین هزاران نفر از اساتید مؤمن و انقلابی که امروز در دانشگاه‌ها هستند، توجه کرد و از این اساتید قدردانی و قدرشناسی کرد.

  آنچه که از تذکرات و هشدارهای مکرر رهبر انقلاب  بر می آید، باید با تدوین برنامه های دقیق از نفوذ دشمن در دانشگاه و تغییر فرهنگ اسلامی جلوگیری نمود و ضمن توجه به  شتاب پیشرفت علمی کشور، در عرصه تربیت دانشجویان معتقد به آرمان‌ها، دوستدار کشور، بصیر و دارای عمق دینی و سیاسی  با حساسیّت لازم وارد شد، چرا که آینده انقلاب به افکار و انسانهایی بستگی دارد که امروز در بستر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تربیت می شوند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">