ندای البرز
دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۱۱ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 5868
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸
 •   
  در بیست و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز مطرح شد:
  بیست و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز با حضور رمضانی مدیر کل کتابخانه های استان قزوین ، اعضای انجمن و مدعوین در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، در این جلسه فرماندار شهرستان البرز ضمن عرض خیر مقدم و تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: باید کاری کرد که عقلانیت به اوج خود رسیده و بنا بر فرمایش حضرت امام خمینی(ره)  مسلسل ها به قلم تبدیل شود، زیرا انقلاب امام زمان(عج) فرهنگی و علمی است.

  رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان البرز با اشاره به فقدان کتابخانه در بیدستان، احداث و راه اندازی کتابخانه در این شهر را دارای اولویت دانسته و اشاره کرد: با ایجاد جذابیت در کتابخانه ها می شود هزینه های شهروندی را کاست و بر کیفیت کارهای فرهنگی افزود.

  مدیرکل کتابخانه های استان نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری، سایش بین جبهه های فرهنگی از مهمترین عواملی است که کارایی در این حوزه را کاهش می دهد و تصریح کرد: لازم است با هم افزایی و همراهی برای انجام خدمات و جلب رضایت مردم گام برداریم، زیرا موفقیت در گرو همدلی و همراهی است.

  این مقام مسئول ادامه داد: خوشبختانه با رفع دغدغه پرداخت سهم نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه های عمومی، امکان برنامه ریزی مدون و دقیق برای رفع مشکلات کتابخانه ها و ارایه راهکارهای مفید توسعه کتابخوانی فراهم شده است.

  رمضانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در گذشته به دلیل پرداخت های نامنظم ،  نظام بودجه ریزی هزینه کرد نیم درصد وجود نداشت، بسیاری از فعالیت ها و خدمات در راستای توسعه کتاب و کتابخوانی با مشکل مواجه می شد.

  مدیر کل کتابخانه های استانوی عنوان کرد: این اداره کل در کنار ارایه خدمات مفید و مناسب به مراجعان، رفع مشکلات معیشتی کتابداران را سرلوحه برنامه های خود قرار داده که در این راستا، صرفه جویی در هزینه های جاری اعم از آب، برق و تلفن را دراولویت قرار داده ایم.

  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان، با تأکید بر رفع مشکل زمین کتابخانه عمومی بیدستان گفت: با توجه به حمایت بی دریغ فرماندار و مسئولان شهرستان البرز، امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از کتابخانه های عمومی در بیدستان و مهرگان باشیم.

  حجت الاسلام و المسلمین  طهماسبی نیز در این جلسه به حدیثی از امام حسن مجتبی(ع) اشاره کرد و گفت: “در تعجبم از مردمی که نسبت به غذای جسم خود حساس هستند ولی نسبت به غذای روح خود حساسیتی ندارند”.

  گفتنی است، در این جلسه محمدخانی مسئول دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز با اشاره به مواد قانونی(ماده ۶) و همچنین سایر منابع درآمدی؛ گزارشی از درآمدها و هزینه های مالی سال۹۳ را ارائه نمود.

  محمدخانی با تشکر از همکاری صمیمانه شهرداری ها در پرداخت به موقع نیم درصد در آمد ، از ریاست محترم انجمن شهرستان البرز درا اجرای این قانون تشکر و قدردانی نمود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز



  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">