ندای البرز
چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۰:۱۴ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 21879
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
 •   
  قومی گرایی بلای جان انتخابات الوند؛
  بافت شهری الوند سنتی، قومی و قبیله ای است به همین دلیل هر مراسم جشنی و یا عزایی که برگزار می شود افراد مختلفی از طایفه های مختلف، شهر ها و حتی استان های همجوار در این مراسمات شرکت می کنند.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز، شهر الوند با جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر هر روز متاسفانه شاهد مرگ و میرها و مراسمات شادی و عروسی متعددی می باشد.

  بافت شهری الوند سنتی، قومی و قبیله ای است به همین دلیل هر مراسم جشنی و یا عزایی که برگزار می شود افراد مختلفی از طایفه های مختلف، شهر ها و حتی استان های همجوار در این مراسمات شرکت می کنند.

  این اتفاق چند نکته مثبت با خود بهمراه دارد، ولی متاسفانه در ایام انتخابات این مراسمات باعث زمینه ای برای تبلیغات انتخاباتی برخی از نامزد ها و هوادارانشان تبدیل شده است.

  انتخابات در سال های گذشته نشان که موفقیت بسیاری از نامزد های انتخابات که از طایفه و قوم و تبار بیشتری برخوردار است و در مراسمات شادی و عزا نیز تعاملات گسترده تری با مردم دارند رقم می خورد.

  از طرفی هر نامزد انتخابات شورای شهر در این شهر موقع ورود و خروج از مسجد باعث بوجود آمدن صحنه های جالب می شوند و همراهانی که برای خوب جلوه دادن فرد مورد نظر خود وی را به دیگران معرفی می کنند که در بعضی مواقع این سلام و علیک ها شاهد ترافیک سنگینی درون به خصوص مساجد و حسینیه ها هستیم.

  در بعضی از مواقع در یک مسجد بالای ۱۰ نامزد حضور دارند که این حرکت بسیار جالب است که مردم نمی دانند آمده اند مراسم تحریم،! یا یک متینگ انتخاباتی است براستی خانواده عزادار چه فکری می کنند؟!!!

  در این بین انتخاب این افراد بر اساس تخصص، کارآمدی و تعهد نیست، بلکه تنها جنبه قومی گرایی آن مد نظر قرار گرفته می شود.

  با ورود این افراد به انتخابات و شوراها و نبود تخصص، کارآمدی و تعهد بسیاری از مشکلات ساختاری در حوزه شهری، اجتماعی، فرهنگی در جامعه بروز می کند که این امر ناشی از انتخاب یک شخص بر اساس قومی گرایی است.

  به عنوان مثال اگر طرحی کارشناسی شده نباشد و پیاده سازی و اجرا شود بعد از مدتی علاوه بر هدر رفت بیت المال، مشکلات شهری بوجود می آورد.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">