ندای البرز
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۰:۵۲ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7123
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
 •   
  استاندار قزوین خواستار شد:
  استاندار قزوین در جمع دانشجویان مرکز علمی کاربردی خانه کارگر قزوین اظهار داشت: امروزه رویکردی در دنیا و شرکت های بزرگ وجود دارد که در آن، کارآفرینان تجارب عملی خود را نوشته و در اختیار عموم قرار می دهند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، مرتضی روزبه استاندار قزوین ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان مرکز علمی کاربردی خانه کارگر قزوین اظهار داشت: باید از واژه ایی جدید به جای کلمه فارغ التحصیلی استفاده کرد، زیرا در نظام آموزشی و علم آموزی، فراغت از تحصیل معنایی ندارد و منطق ما “اطْلُبُوا الْعِلْمَ‏ مِنَ‏ الْمَهْدِ إِلَى اللَّحْد” است.

  روزبه افزود: دنیای امروز به این نتیجه رسیده ایم که آموزش مانند دمیدن روح در پیکره انسان است و نباید به آموزش نگاه مقطعی داشت، بلکه باید آموزش ها به روز متداوم باشد.

  وی با اشاره به تعداد زیاد دانشگاه های موجود در استان ادامه داد: ای کاش بجای رشد کمی دانشگاه ها در طول ۲۰ سال گذشته، اساس کار را بر تقویّت دانشگاه های با سابقه و رشد کیفی آنها می گذاشتیم.

  استاندار قزوین بیان داشت: یکی از اقدامات خوب خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران، ایجاد همین مراکز آموزش علمی کاربردی در این منطقه بوده و توانسته با سابقه ایی ۲۰ ساله اقدامات خوب و اثر گذاری را به انجام برساند.

  روزبه کارجویی را یکی از اشکالات اساسی موجود دانست و اذعان داشت: در بیشتر حوزه ها، دانشجویان ما پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی، به فردی کارجو تبدیل می شوند؛ درصورتی که رسالت این دانشگاه ها، ایجاد فضایی برای رسیدن به کارآفرینی و گذر از مرحله کارجویی بود.

  وی خطاب به دانشجویان حاضر گفت: باید تمام تلاش های ما برای حرکت به سوی کار آفرینی و ایجاد بنگاه های کسب و کار باشد و  اضافه کرد: امروزه رویکردی در دنیا و شرکت های بزرگ وجود دارد که در آن، کارآفرینان تجارب عملی خود را نوشته و در اختیار عموم قرار می دهند؛ به صورتی که هنگام مراجعه به این کتابها، می توان از آنها به عنوان بهترین کتابهای مدیریتی استفاده کرد.

  مقام عالی دولت در استان قزوین ابراز داشت: اگر دانشجویان این دانشگاه اقداماتی در جهت ایجاد کسب و کار داشته اند، باید تجارب و اندوخته های آنان را ثبت و ضبط نموده و در اختیار دیگران قرار داد.

  استاندارقزوین پشنهاد کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی تجارب دانشجویان و فارغ التحصیلان کار آفرین و موفق خود را جمع آوری نموده و کتابی در این خصوص چاپ نماید تا به عنوان یک سرمایه ارزشمند نگهداری شود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">