ندای البرز
یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۵:۵۸ 2018 Jul 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 25541
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
 •   
  قدرتی رئیس کل داگستری استان قروین در گفتگو با خبرنگار ندای البرز:
  تحت هیچ شرایطی نباید بدهی کارخانجات به بانک‌ها ، اداره آب، برق و یا اشخاص حقوقی و حقیقی موجب تعطیلی شرکت‌ها و بیکاری افراد شود.

  حجت الاسلام قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ندای البرز با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی البرز اظهار کرد: در اقتصاد کشور واحدهای صنعتی ما با دو مشکل اساسی مواجه است.

  وی افزود: اصلاح قوانین تجارت و مدیریت مسئولیت ناپذیر از جمله مشکلات واحدهای صنعتی است که موجب مشکل در چرخه اقتصاد کشور شده است.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: قوانین بانکی، بیمه وسایر قوانین مربوط به اقتصاد مشکل داشته که بایستی اصلاح شود و مسئولان و مدیران بایستی نگاه حمایتی به بخش اقتصاد داشته باشند.

  این مسئول عنوان کرد: امروز برای شخص بنده روشن شده است که مردم به وظیفه خودشان عمل کرده و این مسئولان هستند که نتوانسته‌اند به وظایف خود عمل کنند.

  حجت الاسلام قدرتی با اشاره به مشکل گازرسانی شرکت تک پرس بیان کرد: این شرکت با هزینه‌های شخصی یک فرد ساخته شده و با توجه به مشکل گازرسانی کارفرما مجبور شده با هیزم محیط کاری خود و کارگرانش را گرم کند تا مبادا به چرخه تولید و اقتصاد لطمه‌ای وارد کرده که این نشان از همت مردم دارد.

  وی اضافه کرد: کم‌کاری برخی از مسئولان جای خجالت و عذرخواهی دارد چرا که اگر هر مسئولی یک گام برای حمایت از اقتصاد کشور بردارد مردم به جبران آن یک قدم ده گام بر می‌دارند.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: این اقتصاد باید درون‌زا بوده و مسئولان دستگاه‌های اجرایی موظف به ارائه خدمات هستند.

  این مسئول یادآور شد: یکی از مشکلاتی که امروز در یکی از شرکت های صنعتی مطرح شد این بود که چون شرکت به بیمه بدهکار است بیمه کارگران شرکت را بیمه نمی کند که این موضوع وجه قانونی ندارد واگر حادثه‌ای ای برای کارگران این شرکت پیش بیاید آیا مسئولان بیمه پاسخگو هستند؟

  حجت الاسلام قدرتی از استاندار قزوین خواستار شد که از تمامی مسئولان بخواهد تا جدی‌تر مشکلات اقتصادی کشور و استان را پیگیری کنند.

  وی اذعان کرد: یکی از مشکلات مهم در بزرگترین شهر صنعتی استان قزوین وکشور این است که متاسفانه یک بانک اطلاعاتی جامعی در مورد این شهر صنعتی وجود ندارد تا مشخص شود که کدام شرکت ها فعال و کدام شرکت‌ها مشکل دارند و اساسا مشکلات آنها چیست؟

  رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به مشکل گازرسانی شرکت تک پرس بیان کرد: مسئولی که با سهل انگاری خود موجب شده که این شرکت با مشکل گاز مواجه باشد و کار فرما برای گرم نگه داشتن محیط کاری خود مجبور شده است ۲۰ تن هیزم تهیه کند چگونه به فرمایش مقام معظم رهبری در امر اقتصاد مقاومتی لبیک گفته است.

  این مسئول عنوان کرد:کم کاری مسئولان و کم توجهی به مشکلات واحدهای صنعتی سبب می‌شود که واحدهای تولیدی تعطیل شود و بیکاری باعث جرایم و آسیب‌های‌‌ اجتماعی شود که امروزه یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه است.

  حجت الاسلام قدرتی مطرح کرد: بسیاری از زندانیانی که امروز در زندان‌ها به سر می‌برند کسانی هستند که دارای اشتغال پایدار نیستند.

  وی ادامه داد: یکی از معیارهای اقتصاد مقاومتی مردمی بودن مسئولان است و در امر اقتصاد بیشتر مسئولان به دلیل غفلت و کم توجهی گره ایجاد کرده‌اند تا خود مردم.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان گفت: تحت هیچ شرایطی نباید بدهی کارخانجات به بانک‌ها ، اداره آب، برق و یا اشخاص حقوقی و حقیقی موجب تعطیلی شرکت‌ها و بیکاری افراد شود.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">